Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Gözümdeki Şalazyon için ameliyat oldum tekrarladı....Ne yapacağım

burcinnn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
371
0
merhaba arkadaşlar ya ben korka korka doktora gittim gözümde şalazyon vardı kist dersem daha çok yaygın o şekilde anlaşılabılır belki neyse lokal aneztezi uyguladı doktor ameliyat oldum yani 3gün gözüm sarılı fln dolaştım yandı..bandı açınca çift görme bulanıklık bide üstüne bunları çektm sonra biraz zaman geçti tam iyi derken bigün göz kapagımı çevirip bakayım dedim yine tekrarlamış çıkmış zaten kirpiklerim semsert batıodu şimdi yine yamuk yumuk durmaya başladılar hem sağlık için hemde fiziksel çok canımı sıkıo aynaya bakmak istemiyorum sinir oluorum çünkü görünce gözümün halini biri ne güzel biri daha şiş ve kirpikler yamuk yumuk kafam karısıo doktora gitmek gelmıo içimden bidaha mı olcam yıne tekrarlarsa fln endişeleri içindeym napıcam arkadaşlar benim gibi olanlar varsa paylaşırsa sevinirm ...okudugunuz için tşkler böyle yazmak iyi geldi...

meraba burçin,
benim de gözümde şalozyon vardı, ameliyat oldum ve 3 ay sonra tekrarladı. bu sefer öbür gözümün alt kapakçığında da çıkmaya başladı. tekrar farklı doktorlara gittim aynı damlalar merhemler... bir süre boşverdim ama olcak gibi değildi. devamlı gözümde kaşıntı batma ve sağ gözümün üst kısmı da şişince dayanamadım. cuma günü tekrar ameliyat oldum. o iğne ne kadar çok acıtıyor :KK43::KK43::KK43: sol gözümden bi tane, sağ gözümden 3 tane kist alındı. şiş ve morluk içindeki gözlerim iyileşmeye başladı. tekarlarsa ne yaparım hiç bilmiyorum........

ben dün ameliyat oldum..umarım tekrar etmez çok korkuyorum iğne tehşet acıtıyor çunku

bende iki hafta önce ameliyat oldum daha sonra kontrole gttim doktor 2-3 haftaya gecer ddedi şişlik ama simdi daha kötü şişti ne yapmmam gerekiyo bilmiyorm doktora gitmekten bıktım yardım ederseniz sewinirim tekrar ameliyat mi olucam ???

bende 6 kere ameliyat olmus birisi olarak yaziyorum bunlari, sanirim bu olay insanin basina bir kere geldimi birdaha yakasini birakmiyor cok fena birsey ve 3 sene icinde neler cektim neler .... ve su anda hala kistler var ama elletmiyorum 1 seneden beri biktim cünküü. eger o kislteri kazitmak istemiyorsan direk olarak kortizon enjekte ediliyor sisliklere morarma ve aci daha az oluyor ama kesin cözüm malesef :KK43: degil.. cok gecmis olsun

cuma günü şalazyon ameliyatı oldum. 1,5 yıldır vardı korka korka gittim.20 dk sürdü. daha önce yaptırmadığıma çoook pişman oldum. çok kolay bi ameliyat. aslında ameliyat bile denemez.yalnız şu var sargılarımı açtığımda göz kapağımdaki o küçük beze hala duruyordu. ameliyat olanlara sorum,sizce şişlik midir yoksa tam olarak temizlenmemiş midir??

2008 in ocak ayında ameliyat olmuştum bende şişlik sol göz kapağımın altında o kadar belirgindiki göz kapağında kist ve şalazyon tanısı konulmuştu ameliyatta o kadar canım yanmıştıki şimdi gözlerim ara ara ağrır ve ara ara yine orda bi şişlik belirir tekrar amelita olacak durumda değil şu ana ama olursa da amelittan çekinirim gibi geliyo, Sanırım bundan baş ağrılarım genelde gözümden doğru vurur

yazdıklarınızı okunyunca çok korktum şimdi. 4 aydır kızımın üst kapağında var ve yarın ameliyat olacak. genel anestezi üstelik lokal yaptırmıyo.. iyikide yaptırmıyo iğne çok can yakıyomuş söylediğinize göre. ama inşllah iyileşir. 2 hafta sonra okulda veda geceleri var o zamana kadar şişlik falan kalır mı sizce... şekil bozukluğu olmaz dimi. ta olarak iyileşme süreci nedir..

merhaba arkadaşlar ya ben korka korka doktora gittim gözümde şalazyon vardı kist dersem daha çok yaygın o şekilde anlaşılabılır belki neyse lokal aneztezi uyguladı doktor ameliyat oldum yani 3gün gözüm sarılı fln dolaştım yandı..bandı açınca çift görme bulanıklık bide üstüne bunları çektm sonra biraz zaman geçti tam iyi derken bigün göz kapagımı çevirip bakayım dedim yine tekrarlamış çıkmış zaten kirpiklerim semsert batıodu şimdi yine yamuk yumuk durmaya başladılar hem sağlık için hemde fiziksel çok canımı sıkıo aynaya bakmak istemiyorum sinir oluorum çünkü görünce gözümün halini biri ne güzel biri daha şiş ve kirpikler yamuk yumuk kafam karısıo doktora gitmek gelmıo içimden bidaha mı olcam yıne tekrarlarsa fln endişeleri içindeym napıcam arkadaşlar benim gibi olanlar varsa paylaşırsa sevinirm ...okudugunuz için tşkler böyle yazmak iyi geldi...

canım bende şalezyon ameliyatı oldum ve benimde tekrarladı ne yazıkki, ve 1 yıldır geçmiyor.. orda öyle şiş kırmızı bi nokta duruyor. 10 tane doktora sordum kimi sıcak su masajı yap dedi kimi ilaç verdi ilaçla biraz geriliyor gibi oluyor ilacı kesince tekrarlıyor, çok ilaç kullanmakta göz tansiyonunu arttırdığından ilaç kullanmayı da kestim

baktıkça bende sinir oluyorum aynada :KK43: eskiden makyajlar yapar gözlerimi çok beğenirdim renk renk lens kullanırdım şimdi rimel bile sürmek gelmiyo içimden.. sanırım lensten ötürü çıktı benim gözümde..

ayrıca ameliyatımda çok zorlu geçmişti, gözüm uyuşmamıştı her adımını hissetmiştim doktorun.. bi daha ameliyat olmam sarımsak sürerim daha şişerse..

Sadece sizlere cevap yazabilmek için üye oldum.
Annemdede aynı durum vardı uzun zaman çekti. Araştırmalarım sonucu Blefaroshampoo diye bir göz temizleme sıvısı buldum. Her akşam yatmadan önce yada sabhaları bu şampuanı bir gazlı beze döküp gözlerinize masaj yapar gibi hafif oval hareketlerle sürer sonrada yüzünüzü yıkarsanız. Şalazyonun tekrarlama sıklığı azalıyor.
Alerjik bir reaksiyon bu hastalığın özü. Eğer bu şampuanu bulamazsanız bebek şampuanıda kullanabilirsiniz.

X