Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Gözümde şalazyon var. :(

yaklaşık bir hafta önce göz kapağımda kırmızılık şeklinde doktora başvurdum, iki damla bir de antibiyotikli krem verdi, ilaçları kullanmaya başladıktan 5 gün sonra geçeceğine içi dolu beyaz kese gibi bir durum gerçekleşti. doktoruma tekrar gittim ve yapacak başka bişi olmadığını aldırmam gerektiğini söyledi. Bunun üzerine başka bir doktora gittim, şalazyon olduğunu, sıcak suyla pansumam yapmam gerektiğini belirtti.3 gündur sıcak su uygulaması yapıyorum ancak herhangi bir küçülme yok:KK43: korkuyorum :KK43: eğer bir ay içinde geçmezse aldırmam gerektiğini söyledi... istanbul- anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz göz doktoru var mı? İlaç vb. birşeylerle desteklesem, iyileşme umudu var mı acaba:KK43:

Öncelikle herkese merhaba. Benim sorunumdan yaşamış olanlar varsa bana yardımcı olurlar diye düşündüm. Sağ gözümün üst kirpik diplerinde yaklaşık 2 sene önce sert ve nohut gibi ama daha küçük bir şey çıktı. Zaman zaman küçüldü zaman zaman büyüdü. Şu an en büyük hali sanırım. Çünkü gözüm şekil olarak kapağı düşük duruyor.

Gözümü kırptığım da batma hissediyorum. Ameliyat gerekli diye duydum doktora da gittim. Fakat cesaret edemiyorum ameliyat olmaya. Hiç ameliyat olmadım bugüne kadar. :KK5::KK5::KK5: Verilen ilaçları da kullandım hiç etkisi olmadı :KK5::KK5::KK5::KK50: Böyle bir sorun yaşayan varsa ameliyat olduysa yada ne yaptı da geçti. Fikir verirseniz çok çok mutlu olurum çünkü ciddi anlamda çok üzülüyorum ve korkuyorum da göz çünkü bu. :KK43::KK43:

Okuduğunuz için teşekkür ederim. :KK43:

canım geçmiş olsun öncelikle
aynı sorunu ben de yaşadım
ve benim her iki gözümde alt ve üst kapaklarda çıkmıştı, lens kullanmaya başladıktan 2-3 gün sonra
batıyordu kızarmıştı iyice özellikle geceleri yanıyordu :KK43:
doktora gittim 1-2 tane krem verdi ve her gün sabah akşam sıcak suyla pansuman yap dedi içindekinin akması için
bunun dediğini yaptım sabah akşam küçüldü bir gözümdeki ama diğeri tam geçmedi tekrar gittim doktora
bu sefer göz kapağı şampuanı kullan dedi temiz tutman için, çok çapağın var dedi
onu da kullandım bitene kadar bu arada yine kremler verdi göz kapağı için
geçmezse kesip alırız dedi:KK52:
peki benimki geçti mi? hayır hala duruyor :KK1:
ama çok küçüldü pek fark edilmiyor o yüzden elletmiyorum ben de:KK50:
bence sıcak su yardımıyla iyice erit ordaki sıvıyı zamanla geçen bişey cerrahi müdahale en son seçenek olsun eğer hiç geçmiyorsa

Ya bu lanet bende de çıktı geçen gün aynaya bakarken fark ettim küçücük ama orda yani. Ben ki asla makyajla uyumam güzelce temizlerim hep sakındığım göze çöp battı resmen:KK37:

Yarın hemen özele gidicem geçer diye önemsemedim ilk ama göz yani bu:KK25:

Bu arada sıcak suyla pansumanı üşenmeden yaparsanız cidden küçülüyo ben bi'kaç sene önce ilaçsız geçirmiştim.

canım oncelılkle gecmıs olsun , ıhmale gelmez ol amelıyatını belkı daha zor bır sorunla karsılasabılırsın ılerleyen zamandan... hıc korkma gozlerıne lazerle cızdıren var, siğil aldıran var ve bır suru amelıyat olan var.. tekrardan gecmıs olsun hıc korkma :KK3: ınan korktugum gıbı degılmıs dıyeceksın

Bende de 1 yıldır var.ameliyattan korkuyorum ameliyat olmadım bu yüzden.ama benim bi tanesi kendiliğinden yok oldu doktor geçmez dedi geçti.namaza başladım ve abdest almak iyi geldi şimdi yok gibi iyice küçüldü kimse farketmiyor bile benim tavsiyemde abdest almak olur. geçmiş olsun hepimize...

öncelikle herkese çok geçmiş olsun. Ben de bugün bu operasyonu geçirdim, sonra göz bantını çıkardım ve damlalara başladım, sonra bi dokuniyim dedim göz kapağıma, hala aynı yerde hissettiğim bişey var. öyle eski büyüklüğünde olmasa da oynuyo yani hala orda bişey. acaba damlalarla sonradan mı geçecek, yoksa doktor tam temizleyememiş mi ki? :26: ameliyat olanlar cevaplayabilirler mi rica etsem, sizin hemen yok olmuş muydu pürüzsüz?

Benimde minik yag bezesi cikmisti..buyudu kuculdu kapagi dustu derken iyice ilerledi ameliyat oldum.keske daha once olsaydim.bir gozum digerine gore kısık duruyo.goze carpmiyo ama resimde farkedilebiliniyor.korkma inan cok basit..

ay canim benimde gözümde kücükken arpaciklar cikiyordu ozamanlar almanyadaydim doktor bir krem vermisti birde papatya cayiyla temizlememi söylemisti yapiyorduk geciyordu hamd olsun büyünce daha cikmadi fakat benim kizimda 3 yasinda sol göz kapaginda cikti burada doktora götürdük daha kücük oldugundan ameliyat olmaz dedi bekleyin dedi hamd olsun bi kac ay sonra kendiliginden patladi...
sende bir papatya cayiyla temizle pamugu gözünde tut insaALLAH iyi gelir RABBIM acil sifalar versin...

şalazyon ameliyatı oldum bundan 5 yıl önce hepsini anlatıyım sana
ilk önce gözümde batmalar hissediyordum sonra nohut şeklinde olmaya başladı bir geçti bir iyileşti derken sürekli tekrarlıyordu tabi kaç kez doktor gezdim hepsi merhem verdi, ialç yazdı bilmem ne en sonunda bir doktora gittim o bana şalazyon ameliyatı olmanız gerekli kurtulmak istiyorsanız dedi önce korktum sonra kabul ettim çünkü kurtulmak istiyordum bildiğin ameliyat elbisesi giydirdiler sonra gözümü uyuşturdular tabi benim gözüm uyuşmayınca koca 2 tane iğne yedim gözüme belki sana yapmazlar bilemiyorum sonra gerisini hatırlamıyorum yaklaşık 15 dk sürdü gözümü bantla kapattılar 1 hafta öyle kaldım su değmicekti açtıkdan sonra bir baktım hiç bir şey kalmamış çok rahatladım allaha şükürle rolsun bir daha da tekrarlamadı bu arada o zaman 300 tl özel hastanede yaptırmıştım ameliaytı:KK53:

Çok geçmiş olsun.aynı durumu bende su anda yasıyorum ameliyat oldum ıkı hafta önce gözüm dahada berbat oldu şişliği hala duruyor küçük bişeydi dahada büyüdü.doktorun ismini verirsen çok sevinirim tekrar ameliyat olmayı düşünüyorum.

ben şu şalazyon belasından çok çekmiş biriyim . bundan 4-5 sene önce falan arpaçık çıktı gözümde . şişti şişti kocaman oldu seninde dediğin gibi göz kapağım düşük bir şekil aldı .sonra doktora gittim biraz bekle geçmezse ameliyatl alırız dediler . bekle bekle geçmedi küçüdü biraz ama oraya yerleşti . sonra güya çok iyi bir doktor diye dyduğumz bir doktora gittim . adam ameliyatı yaptı . sonra kontolünü bile yapmadı asitanına yaptırdı . kızda birşey bilmiyordu doktor olmasına rağmen . ameliyattan sonra bir baktık gözüm aynı yani bir değişiklik yok . geçer zamanla dediler . benim piskolokim bozuldu resmen bekle bekle geçmiyor . oda yetmezmiş gibi ikinciside çıkmasın mı diğer gözümde . allahım yani . sonra ikincisini başka bir doktora aldırdık . diğer gözüm bu arada öle kaldı yani . o doktorada güvenemedim pek . o ikinci çıkan çok ufaktı ama . neyse tek gözüm öle kaldı düşük kapak . hayko cepkinin gibiydi . sonra başka bi yere gittik . kadın şöle baktı ne var bunda dedi bu göz böle kalır düzelmez .ben şoook kaldım . ağla zırla ayy neler yaşadım ya . sonra bir hastaneye gittim ölesine hiç umudum bile yoktu yani . adam şöle bir baktı dedi bu alınmamış içinde hala . başka bir doktora yönlendiricem seni dedi . adam göz kapağı ameliyatları yapıyormuş hep . neyse o baktı etti . ameliyat günü verdi ameliyat yaptı . bir hafta sonra eski sağlığıma kavuştum . yani diyeceğim o çok ufak bir ameliaytla geçicek küçük bir sorunu doktor hatalarından dolayı bir sene çektim . tam bir sene ya az mı ... piskolojim çöktü . iyi bir doktor bulmanı tavsiye ediyorum . istersen doktorumun adınıda verebilirsim istanbuldaysan . hala o hastanede mi bilmiyorum ama googledan aratırsan çıkar ... şunuda anladım ki istanbulda iyi bir göz doktoru bulmak çok çok zor . ayrıca bu gittiğim bütün doktorlar istanbulun en iyi özel hastalerinde çalışıyorlardı ...
Merhaba şalazyondan ceken biri olarak istanbuldaki doktorun adını öğrenebilir miyim🙏

Konunun üzerinden yıllar geçmiş ama bende salazyon yani aracımla basın belada yıllardır ameliyat oluyorum tekrarliyo 3 kere oldum istanbuldayim sana rica etsem doktorun ismini yazarmisin bana hangi hastanede.. Şimdiden teşekkür ediyorum

X