Gözaltındaki kırışıklıklar için

fataldanger

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
4.495
1.074
Merhabalar,
Gözaltındaki çizgiler için gözaltı serumları mı daha etkilidir yoksa kremler mi? Çok kararsız kaldım. Özellikle retinolün çok etkili olduğunu söylüyorlar, retinol içeren kremler etkili sonuç verir mi? Bir de bu gözaltı serumları kremler gibi her gün sürülmüyor mu acaba; bilgisi, tecrübesi olan yardımcı olabilir mi?

En iyi çözümü kırışıklığın esas nedenini ortadan kaldırmak. Güneş gözlüğü kullanmak, kurumasına sebep olan temizleme jeli ya da sabunları bırakmak ve her yıkadıktan sonra mutlaka iyice kurulamak. Bunlar dışında serum denemedim ama krem kullanıyorum çok etkili olmuyor.

En iyi çözümü kırışıklığın esas nedenini ortadan kaldırmak. Güneş gözlüğü kullanmak, kurumasına sebep olan temizleme jeli ya da sabunları bırakmak ve her yıkadıktan sonra mutlaka iyice kurulamak. Bunlar dışında serum denemedim ama krem kullanıyorum çok etkili olmuyor.
Tavsiyeleriniz için çok ama çok teşekkür ederim. Güneş gözlüğü kullanmaya çok geç başladım, o da hata oldu aslında. 20li yaşlarda hiç kullanmadım mesela. Neyse ki artık aklım başıma geldi. Bir de güneş koruyucu krem kullanmak da çok önemli. Yalnız sanırım özel olarak göz altı için üretilmiş koruyucu kullanmak lazım.

Tavsiyeleriniz için çok ama çok teşekkür ederim. Güneş gözlüğü kullanmaya çok geç başladım, o da hata oldu aslında. 20li yaşlarda hiç kullanmadım mesela. Neyse ki artık aklım başıma geldi. Bir de güneş koruyucu krem kullanmak da çok önemli. Yalnız sanırım özel olarak göz altı için üretilmiş koruyucu kullanmak lazım.
Rica ederim, evet göz altlarımızın dokusu hassas olduğu için özellikle göz altı için olanları kullanmak gerek. Benim göz altlarımda hiç kırışıklık olmazdı, sigara kullanmam, kuru cildim yok vs ama son zamanlarda karma cildime kullandığım kurutucu temizleme jellerinden ötürü malesef ki göz altlarımda kurumaya başladı. Ben de göz altları için krem kullanmaya başladım çok etkili olduğunu söyleyemem ama en azından daha fazla kurumasına engel oldu diyebilirim. Bir de mimikler de etkiliyor sanırım. Ben oldukça fazla mimik kullanan biriyim. Umarım doğru ürünü bulur ve faydasını görürsünüz.

X