Düğün Görümceme ne takmalıyım ?

Gösterişi seven biri. Lagaluga yapmayı seven biri. Falan filan. Ben senin yerinde olsam kapalı zarf verir geçerim. Takmasaydı, seni ne zengin ne de fakir ederdi.

Benim görümce evli olmasaydı düğününde gıcıklığına bir lirayı deldirip, ucuna kurdeleli iğne takardım yakasına.

Ay sinirlerim bozuldu.

Boşver kimseden birşey bekleme, mesafeni koru. Eşinle mutluysan, gerisini takma kafana bile.

Öncelikle herkese merhaba . Görümcemin düğünü var ve ben ne yapmam gerektiğine karar veremedim. Görümcemle aram çok iyi değil bu arada egoist ve her yaptığını abartarak anlatmayı seven biri. Onun dışında sözümde kayınpederim bir kelepçe bilezik yaptım dedi bana görümcemle gidip seçtiklerini söyledi. Ziyarete gittiğimde görümcem sana bilezik yaptım ben aldım diye konuşmaya başladı o an hiç bişi demedim. Sözüm oldu bir kaç gün ailemin evinde kaldık dışarı çıktık yine sana bilezik aldım işte kart borçları var araya da benim bileziği sıkıştırıyor bende onu baban aldı diye biliyordum dedim görümcem de evet ama benim kredi kartımdan aldık ortak aldık tarzı bişiler söyledi konuyu uzatmadım. Daha sonra eşimden sürekli abi kartlarım çok borçlandım bana para verir misin sana bilezik yaptım diye bişiler söylüyormuş şimdi bu bileziği kendisi yaptıysa kayınpederim ne aldı diye bende içim içimi yiyor ama ben onun gibi olamadığım için içime atıyorum söyleyemiyorum. Daha sonra nişanım oldu kayınpederim en incesinden bir bilezik taktı görümcem hiç birşey nişanımda takmadı düğünümde de aynı şekilde görümcem hiç bişi kişisel olarak gelip takmadı ayrıca düğünü düğün setimi herşeyimi eşim yaptı ailesi hiç bir masraf yapmadı biz durum olmadığı için ben kendime eşya almadım eşyalı kiralık evde oturuyorum isteyebilen biri de değilim şunu alın demedim arayı da biraz açtım zaten destek göremediğim için sizce görümcemin söz nişan düğününde ne yapmalıyım içimden bişi yapmak gelmiyor açıkçası ama onun kadar rahat hiç utanmadan gidebileceğimi de düşünmüyorum
Birakin bence bunu esiniz düsünsün .. esinizle konustunuz o ne düsünüyor ?

Bence sözde takılan bilezikte payı varsa diye sizde en azından bi küçük altın yapıp takın eğer durumunuz yoksa da gram altın takın

Daha
Birakin bence bunu esiniz düsünsün .. esinizle konustunuz o ne düsünüyor ?
eşim böyle şeylere çok takmaz yaş farkımız olmasına rağmen iyi anlaşırız ama o takmak istiyor çok o bunu yapmış şunu yapmış düşünmüyor. bende o kadar sıkıntı da tek başımıza herşeyi yaptığımız için açıkçası kin güttüm ve bişi yapmak istemiyorum nasıl bir his olduğunu anlaması için eniştem bile eşime yarım takmışken ben ailem kız tarafıyken herşeyi yaptılar kınamı nişanımı annem eşyalı eve çıkmamıza üzülmesine rağmen çeyizimi tüm mutfak eşyalarımı aldı nişanda bana bilezik eşime saat düğünde 2 burma taktılar kız tarafı bu kadar şey yapmışlar eşimin yaptığını birlikte yapılmış gibi benimsemeleri zoruma gitti açıkçası

Bunun kararını yalnız veremezsiniz eşinizle birlikte vermelisiniz. O ne diyor?
Çalışıyor muydu veya kendi parası var mıydı sizin düğününüz sırasında.
Yaşlarınız küçük değil, sizden 15 yaş büyük biriyle evlenmişsiniz. Bu yaşa kadar hiç mi birikim yapamamışta eşyalı evde oturuyorsunuz? Ayrıca bu görümcenizin değil eşinizin suçu.
Yabancı olsa neyse ama eşinizin kardeşi bişey takmanız gerekir. Takamıyorsanız da eşyalarından birini alın.

Bunun kararını yalnız veremezsiniz eşinizle birlikte vermelisiniz. O ne diyor?
Çalışıyor muydu veya kendi parası var mıydı sizin düğününüz sırasında.
Yaşlarınız küçük değil, sizden 15 yaş büyük biriyle evlenmişsiniz. Bu yaşa kadar hiç mi birikim yapamamışta eşyalı evde oturuyorsunuz? Ayrıca bu görümcenizin değil eşinizin suçu.
Yabancı olsa neyse ama eşinizin kardeşi bişey takmanız gerekir. Takamıyorsanız da eşyalarından birini alın.
Çalışıyordu tabiki en azından bi çeyrek getirebilirdi eşim eşyaya yüklü para vermeyi çok doğru bulmuyor bu konuda zıtlaşıyoruz evet ama istediği evde kazancıyla oturabileceği yönünde düşünüyor

Çalışıyordu tabiki en azından bi çeyrek getirebilirdi eşim eşyaya yüklü para vermeyi çok doğru bulmuyor bu konuda zıtlaşıyoruz evet ama istediği evde kazancıyla oturabileceği yönünde düşünüyor
Evet taksaydı iyi olurdu, takmaması onun ayıbı. Eşiniz kararı size bırakıyorsa ve durumunuz varsa yarım altın takın.

Öncelikle herkese merhaba . Görümcemin düğünü var ve ben ne yapmam gerektiğine karar veremedim. Görümcemle aram çok iyi değil bu arada egoist ve her yaptığını abartarak anlatmayı seven biri. Onun dışında sözümde kayınpederim bir kelepçe bilezik yaptım dedi bana görümcemle gidip seçtiklerini söyledi. Ziyarete gittiğimde görümcem sana bilezik yaptım ben aldım diye konuşmaya başladı o an hiç bişi demedim. Sözüm oldu bir kaç gün ailemin evinde kaldık dışarı çıktık yine sana bilezik aldım işte kart borçları var araya da benim bileziği sıkıştırıyor bende onu baban aldı diye biliyordum dedim görümcem de evet ama benim kredi kartımdan aldık ortak aldık tarzı bişiler söyledi konuyu uzatmadım. Daha sonra eşimden sürekli abi kartlarım çok borçlandım bana para verir misin sana bilezik yaptım diye bişiler söylüyormuş şimdi bu bileziği kendisi yaptıysa kayınpederim ne aldı diye bende içim içimi yiyor ama ben onun gibi olamadığım için içime atıyorum söyleyemiyorum. Daha sonra nişanım oldu kayınpederim en incesinden bir bilezik taktı görümcem hiç birşey nişanımda takmadı düğünümde de aynı şekilde görümcem hiç bişi kişisel olarak gelip takmadı ayrıca düğünü düğün setimi herşeyimi eşim yaptı ailesi hiç bir masraf yapmadı biz durum olmadığı için ben kendime eşya almadım eşyalı kiralık evde oturuyorum isteyebilen biri de değilim şunu alın demedim arayı da biraz açtım zaten destek göremediğim için sizce görümcemin söz nişan düğününde ne yapmalıyım içimden bişi yapmak gelmiyor açıkçası ama onun kadar rahat hiç utanmadan gidebileceğimi de düşünmüyorum
Öncelikle evlenecek olanların ailelerden altın konusunda beklentisi olması benim hiç hoşuma gitmiyor, eşya almadım vs vs bunları kp kv değil eşiniz düşünecek siz dusuneceksiniz. Ayrıca düğünde siz tabiki bireysel olarak birşey takmayacaksiniz eşinizle birlikte takacaksinjz. Ekonomik durumunuz neye elveriyorsa onu yaparsınız.

Öncelikle evlenecek olanların ailelerden altın konusunda beklentisi olması benim hiç hoşuma gitmiyor, eşya almadım vs vs bunları kp kv değil eşiniz düşünecek siz dusuneceksiniz. Ayrıca düğünde siz tabiki bireysel olarak birşey takmayacaksiniz eşinizle birlikte takacaksinjz. Ekonomik durumunuz neye elveriyorsa onu yaparsınız.
Evet birlikte takacağız elbet ancak bize kendi abisine yapmadığı için bende gerek duymuyorum durumum iyi istesem bilezikte yaparım ancak ben zor durumdayken kimse yanımda olmadığı için herkes kendi yapıyorsa bende açıkçası yapmak istemiyorum

Evet birlikte takacağız elbet ancak bize kendi abisine yapmadığı için bende gerek duymuyorum durumum iyi istesem bilezikte yaparım ancak ben zor durumdayken kimse yanımda olmadığı için herkes kendi yapıyorsa bende açıkçası yapmak istemiyorum
Öncelikle ben abim evlenirken hiç birikimi olmadığı için tüm birikimimi onun düğününe harcayıp , takı seti vs alıp düğünde hiç birşey takamamistim ama annem babam oldukça fazla taktı. Abimin eşi de umarım sizin gibi düşünmemiştir benim dugunumde. Açıkçası ne faktiklarina bile bakmadım pek umursamiyorum. Ayrıca bu konu sizin tek başınıza karar verebilecehiniz bir konu değil bence eşinizle konuşun . O bilir elbet kim neyi ne kadar ödemiş

Öncelikle ben abim evlenirken hiç birikimi olmadığı için tüm birikimimi onun düğününe harcayıp , takı seti vs alıp düğünde hiç birşey takamamistim ama annem babam oldukça fazla taktı. Abimin eşi de umarım sizin gibi düşünmemiştir benim dugunumde. Açıkçası ne faktiklarina bile bakmadım pek umursamiyorum. Ayrıca bu konu sizin tek başınıza karar verebilecehiniz bir konu değil bence eşinizle konuşun . O bilir elbet kim neyi ne kadar ödemiş
Siz bence yeterince destek olmuşsunuz bu da bi destektir sonuçta.Yok öyle para konulara girmez ailesiyle aksine biz hiç beklenti içine girmedik ama İnsan bişi bekliyor küçükte olsa aksine onlar bizim düğünümüze 2 ay kala bizden hep bi beklenti içindeydiler babası ev alacakmış bizden para istedi görümcem borçlanmış kartlarına bizden para istedi yani kimse biz bişi yapmıyoruz rahat bırakalım kendi bütçelerine göre ayarlasınlar yük olmayalım da demediler evet büyük beklenti hoş değil ama bi kayınpederinde neler yapacağını bilmesi gerek bence normal yabancı misafir gibi düğüne gelmesini de doğru bulmuyorum sanırım bunlar dolayı şu anda isteksizim eşim takmak istiyor ama ben bunları yaşadığım için kesinlikle bişi yapmak istemiyorum

bence çok büyük birşey tyakmayın, çeyrek takın olsun bitsin, zaten kendisi birşey takmamış takması gerekirken, ama sen çizgini koru yapılması gerekeni yap utansın

Öncelikle herkese merhaba . Görümcemin düğünü var ve ben ne yapmam gerektiğine karar veremedim. Daha sonra nişanım oldu kayınpederim en incesinden bir bilezik taktı görümcem hiç birşey nişanımda takmadı düğünümde de aynı şekilde görümcem hiç bişi kişisel olarak takmadı sizce görümcemin söz nişan düğününde ne yapmalıyım

Hiç bir şey takma o sana takmamıs.

Sız nıye takacaksınız kı esınız takmıyor mu zatennonun taktıgı bırlıkte tkmıs olıyorsunuz. Ayroca sız evlıyken gorumce bekar ve calısmıyorsa takmaknzorunda deglkı anne babası takıyor zaten. O evlı olsaydı oda takardı ama bekarken takma mecburıyrtı yok

Yav buda eskı konuymus bu eskı konuları hortlatıp bızıde yorum yapmak zorunda bırakanları varyaa🤔🤔🤔🤔🤔🤔

X