görücü

Erzurum insanı katı ve sert olur eğer bunu soruyorsanız
Tabiki her yörenin iyisi ve kötüsü vardır

Bazı arkadaşlar karakter demişler ama iş yalnızca kişinin karakteriyle bitmiyor. Evlediğiniz zaman malesef aileyle evleniyorsunuz. Kötüdürler demiyorum ama aradaki yöresel farklılıklar, gelenek , görenek çok farklı. Çok problem yaşarsınız.

Ben de Arnavut’um :KK66: ama mesele memleket olayı değil . Her yörenin iyisi kötüsü var . Ama anladığım kadarıyla arkadaşınız iyi -kötüden ziyade ; adet -geleneklere göre zorlanıp zorlanmayacağını soruyor . Mesela ben kendi ailemden örnek vereyim Biz rahat insanlarız , elbette ailemize saygısız değiliz ama yanlarında da rahatız . Benim bazen pat diye söylediğim kendi aileme göre çok normal olan şeyler , eşim ve ailesi tarafından tuhaf karşılanabiliyor ...
Ayak uydurup uyduramamak var.
Arkadaşınıza göre saygısızlık olmayan birşey belki karşı tarafa saygısızlık olarak gelebilir .
Ya da karşı tarafın saygı anlayışı , arkadaşınıza çok gelebilir . Tabiiki memlekete göre koca seçilmez ama bunlar baştan göze alınması gereken çok önemli kriterler. Bu tamamen memleket ile sınırlı değil bence , ailenin yapısı nasıl ona bakmak lazım . :KK66:
Türk olduğumuz için maalesef iş iki kişinin anlaşması ile sınırlı değil Ve maalesef evet bir kişi ile değil tüm aile ile evleniyorsun :KK66:
Zor işler , iyi düşünmek iyi gözlemlemek gerek .

Merhabalar. Yakın arkadaşım arnavut ama doğma büyüme bursalı. Görücü usulü isteyeni var erzurumlu ama bursada yaşıyor baya kafası karışık baya ayrı yörenin insanları yani.nasıldır erzırumlu erkekler ve erzurum adetleri
Arkadaşınıza söyleyin eğer yoksa şimdiden bir kk üyeliği alsın, sonra paylaştığı yeni üyeli konulardan sahte konu diye başı ağrımasın.

Memleketten çok aile yapılarına vs baksın. Genellemek çok yanlış olur.

Son düzenleme:
Konu basligina istinaden bu goruculer ne goruyor :KK53: konu hakkinda ise once tanimak gerekmez mi hani huyunu suyunu ama nereli olduguna bakip ona gore taniyacaksa diyebilecek birseyim yok.

X