Gömülü 20lik dişte kist

Gamz123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2017
19
3
30
Merhaba. Dudak çevresinde hafif uyuşukluk şikayetim vardı. Ama stresten olabileceğini düşünmüştüm. 1 sene gibi bir zamandan sonra sıradan diş kontrolüne gittiğimde gömülü 20lik dişimin altında kist olduğunu öğrendim. Acil alınması gerek dedi doktor. Fakat sinirin içinde olduğu için yüzünde kalıcı uyuşukluk kalabilir dediler. Ben de tedirgin oldum. Böyle bir durumu yaşayan duyan var mı acaba? Yardımcı olur musunuz lütfen 🙏🏻 Ne yapacağımı bilemiyorum

Fakülteye gidebilirsiniz orada daha kontrollü bakarlar geçmiş olsun

Merhaba. Dudak çevresinde hafif uyuşukluk şikayetim vardı. Ama stresten olabileceğini düşünmüştüm. 1 sene gibi bir zamandan sonra sıradan diş kontrolüne gittiğimde gömülü 20lik dişimin altında kist olduğunu öğrendim. Acil alınması gerek dedi doktor. Fakat sinirin içinde olduğu için yüzünde kalıcı uyuşukluk kalabilir dediler. Ben de tedirgin oldum. Böyle bir durumu yaşayan duyan var mı acaba? Yardımcı olur musunuz lütfen 🙏🏻 Ne yapacağımı bilemiyorum
Benım 3 ü alındı
Bir alttakide amelıyat dedıklerı dikişli oldu.
En sonuncu için aynısını söylediker
Hatta sadece üniversite çene cerrahı bakarmış
Sinire cok yakın oldugu için riskli dediler ..
bikac sene korktum
En son gıttım acı bıle olmadı
Yandan dikiş filan olacak sandım oda olmadı
Bumuydu dedım devlette biz yapamayız dedikleri şey ..
Kalıcı hasar oluşabılır fılan ne senaryolar yazmıstım kafamda..
Korkmayın üniversitenin çene cerrahına bi gidin cok kolaydı benımkısı

Benım 3 ü alındı
Bir alttakide amelıyat dedıklerı dikişli oldu.
En sonuncu için aynısını söylediker
Hatta sadece üniversite çene cerrahı bakarmış
Sinire cok yakın oldugu için riskli dediler ..
bikac sene korktum
En son gıttım acı bıle olmadı
Yandan dikiş filan olacak sandım oda olmadı
Bumuydu dedım devlette biz yapamayız dedikleri şey ..
Kalıcı hasar oluşabılır fılan ne senaryolar yazmıstım kafamda..
Korkmayın üniversitenin çene cerrahına bi gidin cok kolaydı benımkı

merhaba ben çok korkuyorum inanın. ayrıntılı konuşmak isterim sizinle. başka bir yerden bu konuyla ilgili iletişime geçmemiz mümkün mü durumumuz çok benzer :KK43:

Hah korkularımı başkaları yaşamış gelde çektir.
Benimde içe gömülü dişlerim zamanla kist oluşur çektirmezsen dediler ki belki de vardır henüz göremediler 3 boyutlu röntgen gerekiyormuş o yaşadığım şehirde de yok. Henüz iyi bir doktor bulamadım. Birde şehir dışına çıkmam lazım.
Yalnız aynı sorunu kuzenimde yaşadı hatta 1 hafta boyunca dudaklarını hiç hissetmediğini söyledi sonra doktor bir ilaç vermiş geçmiş. Çoğu kişi de geçici bir sıkıntı bu. Siz yine de başka doktora gidin bence. Geçmiş olsun.

Hah korkularımı başkaları yaşamış gelde çektir.
Benimde içe gömülü dişlerim zamanla kist oluşur çektirmezsen dediler ki belki de vardır henüz göremediler 3 boyutlu röntgen gerekiyormuş o yaşadığım şehirde de yok. Henüz iyi bir doktor bulamadım. Birde şehir dışına çıkmam lazım.
Yalnız aynı sorunu kuzenimde yaşadı hatta 1 hafta boyunca dudaklarını hiç hissetmediğini söyledi sonra doktor bir ilaç vermiş geçmiş. Çoğu kişi de geçici bir sıkıntı bu. Siz yine de başka doktora gidin bence. Geçmiş olsun.
siz de bir röntgen çektirin olsa çıkar büyük ihtimalle zaten.kuzeniniz nerede ameliyat olmuş? 20 lik dişinin altında mı çıkmış?

siz de bir röntgen çektirin olsa çıkar büyük ihtimalle zaten.kuzeniniz nerede ameliyat olmuş? 20 lik dişinin altında mı çıkmış?
Onunda sinirdeydi içe gömülü müydü hatırlamıyorum. Ama ısparta diş fakültesinde ameliyat oldu. Ispartayı o konuda çok övüyorlar muhtemelen bende orada çektiririm.

Onunda sinirdeydi içe gömülü müydü hatırlamıyorum. Ama ısparta diş fakültesinde ameliyat oldu. Ispartayı o konuda çok övüyorlar muhtemelen bende orada çektiririm.
sinirin içindeyse gömülüdür dişi muhtemelen. ben oralara uzağım. istanbulda iyi bi cerrah bulmam lazım benimde

X