Genetiğe rağmen tekrarlayan düşükler çok canım yanıyor

Çok sağolun .. Tüp bebekten önce tanısal amaçlı histereskopi yapılmıştı kronik enfeksiyon polip vs var mı kontrol amaçlı ama bir şey çıkmamıştı çok şükür sadece T rahim konusu var aklımızda onun için de doktora gideceğim .(
Merhaba geçen sene HSG filmi çektirmiştim çok canım yanmıştı dişimi çekiyorlar sanmıştım anestezi vermeden…. şimdi doktor ofishistereskopi istiyor Hsg gibi çok ağrılı ve sancılı bir işlem mi peki biraz anlatabilir misiniz neler yaşadınız

Çok sağolun .. Tüp bebekten önce tanısal amaçlı histereskopi yapılmıştı kronik enfeksiyon polip vs var mı kontrol amaçlı ama bir şey çıkmamıştı çok şükür sadece T rahim konusu var aklımızda onun için de doktora gideceğim .(
Tanısal histereskopide çok ağrılı oldu mu

Merhaba…

Bunları yine can acısıyla ve şişmiş gözlerle yazıyorum..

Bundan önce doğal yol, iğne tedavisi vs 3 düşüğüm olmuştu.. kimyasal, boş gebelik, 8. Hafta kalp atışı ile..

Aklınıza gelebilecek tüm testler yapıldı.. hsg, pıhtılaşma , genetik , sma bile.. hiç birinde sorun çıkmadı.. 31 yaşındayım, hormon vs hiç bir sorun yok..

Bu yıl pgt li tüp bebek denedik ilkinde tutmadı sonraki ay tekrar yaptık ve (5aa) tuttu..
Dün 5+6 ilk kontrolümde kese görüldü.. akşamına ise kıpkırmızı bir kanama başladı ve peçeteye iki parça pıhtı geldi.. acile gittik fitil, proluton vs kese duruyordu… ertesi sabah yani bugün kendi doktoruma gittim ve doktorun söylemesine gerek kalmadan zaten usg de kesenin önceki günküne göre ne kdr küçüldüğünü kendim gördüm.. keza doktor da muhtemelen bebek düştü o yüzden kese küçüldü cuma tekrar kontrol edelim dedi ama doktor da ben de durumu biliyorduk.. keza hcg sonucumda da düşüş görüldü ve kesinleşti..

Günün sonunda elimde kalan tek şey hafif t rahim olması fakat çoğu doktor operasyon gerektirecek bir formda olmadığını söyledi.. bir sebep bulamadığımız için belki küçük bir ihtimal yüzünden operasyon olacağım bilmiyorum…

Şuan sadece canım çok yanıyor.. Gözyaşım kurudu.. 4. Kez sevincim yarım kaldı, hiç çocuğum yok ve anne olamamaktan çok korkuyorum… Belki de gerçekten deli gibi evlat istememe rağmen asla anne olamayacağım.. bu öyle bir şey ki , hayalini kurup sahip olamadığınızda belki de ömür boyu eksik kalacağınız tek şey .. evlat.. çaresizlik ne kötü şey..

Tek isteğim benimle aynı şeyleri yaşayıp evladına kavuşmuş birilerini görmek..
Benimde 3 dusugum oldu bu dördüncü hamileligim şu an 8. Hafta içerisindeyiz umarım böyle güzel devam eder. Bende de sebeb bulunamadı rahmim kalp seklinde ama bu yeterli bir sebeb değil. Geç döllenme oluyordu biz bunu zamanında olması için uğraştık gonal f kullanarak yumurtaları olgunlaştırdik çatlama iğnesi ve ilişki. Şu an haftasi ile uyumlu başarısız denemelerini de oldu dusukten sonra 6 aydan fazla bi süre geçti kalamadım. Umutsuzluğa düşme die diyorum. Hamile kalmam ile beraber önce rahmi kuvvetlendirdi pruloton depot kalmadan 3 günde bir progestan dex göbekten iğne ocsapar 4000 göbekten kan sulandirici. Progestan fitil günde 3 kez decort kullanıyorum bi hapını yarısı kadar 2 günde bir coraspirin bu şekilde 4 hafta sonra progestan dex i kestik umarım faydasi olur

X