Geç içilen ertesi gün hapı...

imminnie

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2017
1.100
1.167
Herkese tekrardan merhaba, geçtiğimiz haftalarda kış tatili yapmıştık eşimle o sırada korunmadık prezervatif ile korunuyoruz onu bavula koymayı unutmuşum hemen ertesi gün hapı alırız dedik günlerden ertesi günün cumartesi olduğunu unutup ve tatilde bulunduğumuz mevkiye yakın ne cumartesi ne de pazar eczane bulamadık bu sırada tabi 2. ve 3. ilişkide oldu ..

pazartesi döndük fakat pazartesi ve salı günüde hapı almayı tamamen unutup hapı 5. gün içmiş oldum :KK43: çevremdeki herkes; ''keşke 5. günde içmeseydin ya dış gebelik yaparsa, çok geç içmişsin koruyuculuğu çok düşmüştür hamile kaldıysan bebeğe de zarar verecek'' gibi söylemleri oldu.. reglime henüz olduğu için buradan bir hesaplama yapamıyorum.. doğurganlık seviyem orta olduğu bir döneme denk gelmişti.. bu kadar kısa sürede hemen 2-3 ilişkide çocuk olur mu bilmiyorum çokta korkuyorum henüz hazır hissetmediğim bir dönem..

Sizlere sorum hapın 5. günde koruyuculuğu nedir? İnternette ilk 48 saat çok önemli sonra %50 ve altına düşer diyor bazı yerlerde 5. güne kadar %80 koruma sağlar diyor ne yapacağımı şaşırdım.. aranızda böyle bir durum yaşayan arkadaşlarım oldu mu? olduysa süreciniz hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim..

Dis gebelikle bi alakasi olcagini hic duymadim eger hamilelik olusmussa bebege bi zarar vermez 5.gun ictiginiz icin koruyuculugu ilk gunlerdeki gibi olmaz bide yumurtlama gunune gelmisse gebelik olabilir

Dis gebelikle bi alakasi olcagini hic duymadim eger hamilelik olusmussa bebege bi zarar vermez 5.gun ictiginiz icin koruyuculugu ilk gunlerdeki gibi olmaz bide yumurtlama gunune gelmisse gebelik olabilir
çevremizde ortak bir arkadaşımız dış gebelik geçirmişti o dönem hamile kalmamak için ertesi gün hapı içtiğini onun sebep olduğunu söylemişti o yüzden korktum :KK43:

çevremizde ortak bir arkadaşımız dış gebelik geçirmişti o dönem hamile kalmamak için ertesi gün hapı içtiğini onun sebep olduğunu söylemişti o yüzden korktum :KK43:
Ertesi gun hapi dis gebelige sebep olmaz. Aksine gebelik saglamak icin kullanilan ilaclar sigara ileri yas gibi faktorler etkili olabilir. Dis gebelikten veya bebege zarar verebileceginden korkmayin. Belli ilac gruplarina tedbirli yaklasiliyo. Onun disinda gec icmissiniz gercekten adet gecikmesi yasamadan net bisey soylemek imkansiz bu nasip kismet isi tek iliskidede hamile kalabilirsiniz uzun sure deneyerekte. Ertesi gun hapida aksine hormonlarin dengesini bozar gebelik olmasa bile adet duzeniniz degisebilir. Siz normal rutininizde takip edin yine. Adet gecikmeniz olur 10 15 gunu bulursa o zaman bi kontrol edilmeli bana kalirsa.

Ertesi gun hapi dis gebelige sebep olmaz. Aksine gebelik saglamak icin kullanilan ilaclar sigara ileri yas gibi faktorler etkili olabilir. Dis gebelikten veya bebege zarar verebileceginden korkmayin. Belli ilac gruplarina tedbirli yaklasiliyo. Onun disinda gec icmissiniz gercekten adet gecikmesi yasamadan net bisey soylemek imkansiz bu nasip kismet isi tek iliskidede hamile kalabilirsiniz uzun sure deneyerekte. Ertesi gun hapida aksine hormonlarin dengesini bozar gebelik olmasa bile adet duzeniniz degisebilir. Siz normal rutininizde takip edin yine. Adet gecikmeniz olur 10 15 gunu bulursa o zaman bi kontrol edilmeli bana kalirsa.
çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için içim rahatladı 🙏

X