Gebeliğe hazırlıkta okunacak esmalar

siyahkugu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2010
722
47
Sevgili arkadaslarım,
Ender Sarac'in yeni kitabında okuduğum bazı bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum, inşallah faydası olur. Kendisi diyor ki; Esmaul Hüsna çekmek bizim silahımız. Hangi Esmaül Husna' ya ihtiyacımız varsa onu bolca çekmeliyiz.
Gebeliğe hazırlık sürecinde ve gebelik boyunca, helal, hayırlı, bereketli, güzel, sağlıklı,ihsanlar bir evlat sahibi olmak icin su esmaları okumalıyız:

Ya Hâlık
Ya Bari
Ya Muizz
Ya Basıt
Ya Lâtif
Ya Hafiz
Ya Mukit
Ya Rakib
Ya Kerim
Ya Vedud
Ya Muhsi
Ya Mubdi
Ya Muhyi
Ya Muktedir
Ya Berr
Ya Rauf
Ya Muğni
Ya Nafi
Ya Hadi
Ya Bedi
Ya Varis
Ya Müteali
Ya Cami
Ya Nur

Ben kendi adıma aklıma geldikçe Ya Bari ve Ya Hâlık okuyorum. Anlamları da soyle;
Ya Hâlık : Kainatı yaratanvar edici.Her seyin varlığını,yasamı boyunca görüp geçireceği halleri,karışacağı olayları tayin ve tespit eden, yoktan var eden.
Ya Bari : Mahlukatın ayipsiz yaratıcısı. Eşyayı ve herseyin uzuv ve cihazlarını düzgünce, güzelce, birbirine uyumlubir halde yaratan.

Allah, inşallah hepimize hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin.

Hamile kalmak isteyen arkadaslarımızın bu Cuma saatinin hürmetine Allah dualarını kabul etsin.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Bir çok kaynakta ya varis(707 kez) ve ya hâlık (731kez) okunması iyi olur diye geçiyor. Ben bu ikisini hamile kalmak için okuyorum. Ya bariu ise şifa amaçlı okuyorum canım...
Ayrıca ya hâlık rahim rahatsızlıkları için de aynı sayıda okunuyor....

X