Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar FMF takıbını yaptırdıgınız doktorlar?..

muhip

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2011
1.267
763
Arkadaslar bıldıgınız üzere fmf ın akıbının yapılması gerekıyorkı özellıkle böbreklerın zarar görüp görmediği izlenilebilsin ve zamanında doğru müdahale yapılabılsın.. 19 yıllık bır fmf hastası olarak aynı doktoru takıp edememenın sıkıntısını cektımm.. bu yüzden belkı burda bırrbırımıze doktor tavsıyelerınde bulunmanın cok yararlı olabılecegını düsündüm..
ben yaklaşık 3 senedır İstanbul Fsm hastanesının Romatoloji bölümünde yaptırıyorum 6 ayda bır tetkıklerımı.. orda bı doktor vardı cok memnun kalmıstım ama adını hatırlayamıyorum, zaten 2 doktor vardı.. ama aslı olması lazım. ama eger randevu aacaksanız, gece 12 yibekleyın ve hemen randevu almaya calsıın aksı takdırde cok cabuk doluyor randevularrr...:KK43:

merhabalar
benimde ailemde akdeniz ateşi denilen hastalık nüksetti. yalnız istanbul anadolu yakasında bu tahlili yapan hangi hastahaneler var biliyor musunuz? fsm hastanesi anadolu yakasında mı?yardımcı olursanız sevinirim.bana ücretsiz bi hastahane gerekli :)

Suede önceliklee geçmiş olsun :KK66:)
Evet Fsm hastanesi Anadolu yakasında. Kadıköy tarafına giderken Bostancı'dan sonra; Kartal tarafına giderken de Kozyatagı Carrefour'dan sonra geliyor..
Ben Fsm deki Romatoloji'ye gidiyorum, gayet de memnunum, hatta internetten randevu aldıgın için çok beklemen de gerekmiyor, ama internette randevular hemen dolabiliyor. ancak 2 gün sonraya randevu alabiliyorsun ve randevu alacağın zaman gece 00:00 bekleki 00:01 olur olmaz almaya çalış. ilk 5-10 dk tüm randevular doluyor genelde, çok hızlı olmak gerekiyor. ama 00:00 siteme girdiğin müddetçe alabiliyorsun, problem olmuyor yani, zor değill :KK66:
Sana linki de gönderiyorum direk ordan girebilirsin::
Fatih Sultan Mehmet E. ve A. Hastanesi - Online Randevu İşlemleri

randevuya gidrken kimliğini götürmen yeterli, katlardaki görevlilere veriyorsun kimliği onlar sıra numarası veriyorlar..
Bu arad Kolsin için raporu da çok kolay alabiliyorsun. zaten Fmf hastalığın oldugunu anlyınca doktor sana hemn orda rapor veriyor istediğin takdirde. Onun sayesinde bir keerde 6 kutu Kolsin alabiliyorsun, o raporun tarihi bitesiye kadar (benim ki 1 yıllıktı, bitince gidip tekrar yenilemek gerekiyor). Bide bu raporla sanki daha uygun a gelmiş oluyor ilaçlarr..

İnşallah yardımcı olabilmişimdirr :KK66:)

merhabalar
benimde ailemde akdeniz ateşi denilen hastalık nüksetti. yalnız istanbul anadolu yakasında bu tahlili yapan hangi hastahaneler var biliyor musunuz? fsm hastanesi anadolu yakasında mı?yardımcı olursanız sevinirim.bana ücretsiz bi hastahane gerekli :)

Suede önceliklee geçmiş olsun :KK66:)
Evet Fsm hastanesi Anadolu yakasında. Kadıköy tarafına giderken Bostancı'dan sonra; Kartal tarafına giderken de Kozyatagı Carrefour'dan sonra geliyor..
Ben Fsm deki Romatoloji'ye gidiyorum, gayet de memnunum, hatta internetten randevu aldıgın için çok beklemen de gerekmiyor, ama internette randevular hemen dolabiliyor. ancak 2 gün sonraya randevu alabiliyorsun ve randevu alacağın zaman gece 00:00 bekleki 00:01 olur olmaz almaya çalış. ilk 5-10 dk tüm randevular doluyor genelde, çok hızlı olmak gerekiyor. ama 00:00 siteme girdiğin müddetçe alabiliyorsun, problem olmuyor yani, zor değill :KK66:
Sana linki de gönderiyorum direk ordan girebilirsin::
Fatih Sultan Mehmet E. ve A. Hastanesi - Online Randevu İşlemleri

randevuya gidrken kimliğini götürmen yeterli, katlardaki görevlilere veriyorsun kimliği onlar sıra numarası veriyorlar..
Bu arad Kolsin için raporu da çok kolay alabiliyorsun. zaten Fmf hastalığın oldugunu anlyınca doktor sana hemn orda rapor veriyor istediğin takdirde. Onun sayesinde bir keerde 6 kutu Kolsin alabiliyorsun, o raporun tarihi bitesiye kadar (benim ki 1 yıllıktı, bitince gidip tekrar yenilemek gerekiyor). Bide bu raporla sanki daha uygun a gelmiş oluyor ilaçlarr..

İnşallah yardımcı olabilmişimdirr :KK66:)

çok çok teşekkürler gayet anlaşılır bi şekilde açıklama yaptığınız için. yakınmış bize fsm.Randevu alıcam inş. zaten yeterince geç kaldık :KK43:

Arkadaslar bıldıgınız üzere fmf ın akıbının yapılması gerekıyorkı özellıkle böbreklerın zarar görüp görmediği izlenilebilsin ve zamanında doğru müdahale yapılabılsın.. 19 yıllık bır fmf hastası olarak aynı doktoru takıp edememenın sıkıntısını cektımm.. bu yüzden belkı burda bırrbırımıze doktor tavsıyelerınde bulunmanın cok yararlı olabılecegını düsündüm..
ben yaklaşık 3 senedır İstanbul Fsm hastanesının Romatoloji bölümünde yaptırıyorum 6 ayda bır tetkıklerımı.. orda bı doktor vardı cok memnun kalmıstım ama adını hatırlayamıyorum, zaten 2 doktor vardı.. ama aslı olması lazım. ama eger randevu aacaksanız, gece 12 yibekleyın ve hemen randevu almaya calsıın aksı takdırde cok cabuk doluyor randevularrr...:KK43:

mrh. canım benım nısanlım fmf hastası hastanede hangi bölüme gidip böbrek kontrolü yaptırmamız gerekir..

Yenibosna muayenehanesi var cerrahpaşa da prof.dr özgür kasapçopur.Bizde 6 yaşındaki kızımın takibini bu doktora yaptırıyoruz....

merhaba kızlar bende 18 yaşımda başladı bu kramplar :KK5: uzun süre yanlış tedavi ve ilaçlar kullanmışım taaaa ki düne kadar :KK5: dün kan testi sonucumu aldım fmf olduğum ortaya çıktı :KK43: kolsin ilacı kullanmaya bugünden itibaren başladım koskoca 12 yıl bu ağrılarımla neler çektimm ve de çekeceğim 6 yıldır da bebek özlemi çekmekteyim geçen ay ilk tüp bebek tedavim oldu negatif :KK14: Rabbim inşallah isteyen herkese çok bekletmeden nasip eder ataklarımız hafiflesin her zaman inşallah

bende bikaç ay içinde ramotoloji bölümüne gitmeliyim :KK25: takipte olmam lazım hepimize geçmiş olsun acil şifalar dilerim :nazar:

Arkadaşlar bende 17 yıldır bu hastalıkla yaşıyorum.Senelerce her defasında değişen doktorlarla şikayetlerim azalmak yerine giderek artıyoru.Her defasında hastalığın seyrini anlatmak zorunda kalmak beni çok yoruyordu.Bu sebeple kontrollerimi aksattığım bile oldu :KK43: Ta ki Acıbadem Bakırköy de doktorum Mehmet Karaarslan ile tanışana kadar.Gidebilen ulaşabilen Fmf hastalarına tavsiye ederim...

Arkadaşlar merhaba,
Ben de yıllardır Ateş, Göğüs ayrısı ve batma. Karın ağrısı kusma yaşıyorum Doktorlar ne olduğunu bulamıyorlar. En son dün oldu doktora gittim tahliller yapıldı ama kesin bir şey söylenemiyor. Fmf olan hastalar sizde atak sonrası ne gibi bulgular oluyor? ben de ağrı bir yerde kalıyor 2,3 güne kadar da geçmiyor. Geğirme istediği oluşuyor hep. Sizde de böyle mi?

X