fircaladigim gun dis etlerim oyle sisiyorki dokunamiyorum bile

Kendimde aliyorum cevremmdende soylendi😔

Misvak faydali olurmu acaba bir deneyeyim yarin.baska hekimede gittim curugum vardi bir tane onu kanal tedavisi yapti ama koku gecmedi
O başka hekime anlattınız mı durumunuzu?
Ya hani çocuklarda olur genelde kıl kurdu-bağırsak kurdu deriz, o var mı diye bir hekime danışın
Misvak bir günde işe yaramaz, önce karanfil özlü bir macunla yada doğal içerikli bir macunla yumuşak fırçayla hafifçe fırçalayın, dilinizi temizleyin, ağzınızın içinde nasıl anlatsam böyle minicik kan kesesi irin kesesi gibi birşey varmı bakın varsa içini boşaltıp ağız gargarası yapın. Yatmadan önce temiz ağıza misvak kullanın nazikçe uzun süre masaj yaparak…. Sabah da aynı şekilde uygulayın. Bir tane de ayrı misvağınız olsun onu da gün içinde ağzınızı suyla çalkalayıp kullanın
Sentetik misvak diye birşey uydurmuşlar, siz normal doğal dal misvak kullanın. Sık sık ucunu kesip yenileyin

ameliyatı zor değil çevremde çok kişi oldu. kokunun çok sebebi var. mide burun ağız gırtlak.
diş eti kanaması için dişçim nazik bir şekilde temiz ellerinle alt üst diş etlerine masaj yap demişti bir iki dakika. bende geçti. tek dişim kanıyordu ama diğer iki diş eti de şişiyordu.
ağız kuruluğu da koku yapar. bol bol su.
tüm kan değerlerinize baktırın altında başka sebep var mı anlaşılır.
yemek yedikten sonra hemen uzanmayın reflü yapıyor.reflü de ağız kokusu yapar.
diş köklerinde sorun olabilir. diş sıkma var mı.gece uyurken o kadar sıkıyorsunuzdur ki dişin yapısı bozulmuştur.

Arkadaslar iyi geceler hepinize. Benim derdim belki size gore buyuk degil ama bana gore ciddi sorun artik. Belki basina gelenler cozum bulanlar vardir diye yazdim. Diş bolumunde cok cevap alamiyorum o yuzden buraya yazdim. Dislerimi gunde iki defa fircalar 7 8 ayda bir discide temizlettiririm dis taslarini.ne bir kürdan ne bir kotu aliskanligim var.kurcalamam yani.alkol yok sigara yok.ama gelin gorunki kokudan gecilmiyor
Dis ipi ve gargarada kullaniyorum bu arada😀 guleyimmi aglayayimmi bilmiyorum.fircaladigim gun dis etlerim oyle sisiyorki dokunamiyorum bile.hem cekilme var hem fircalayinca hassasiyet var. Tum yollari denedim.bu dis etleri boyle olan varmi. Masaj yapiuorum kekik gargaradi denedim otomatik dis fircasi yumusak sert hepsini denedim ne olur yardimci olum cozumu olan varmi acaba😔🍀
Kuzenimde diş eti problemi vardı baya ilerlemişti artık dış etinin rengi değişmişti o derece. Ameliyat gibi bişey yaptılar düzeldi doktora danistiniz mi hiç

Kuzenimde diş eti problemi vardı baya ilerlemişti artık dış etinin rengi değişmişti o derece. Ameliyat gibi bişey yaptılar düzeldi doktora danistiniz mi hiç
Artik onu soyleyecegim ama uc dr gordu ucude sorun yok dedi detayli temizlik dahi yaptilar bende anlamadim enteresan

ameliyatı zor değil çevremde çok kişi oldu. kokunun çok sebebi var. mide burun ağız gırtlak.
diş eti kanaması için dişçim nazik bir şekilde temiz ellerinle alt üst diş etlerine masaj yap demişti bir iki dakika. bende geçti. tek dişim kanıyordu ama diğer iki diş eti de şişiyordu.
ağız kuruluğu da koku yapar. bol bol su.
tüm kan değerlerinize baktırın altında başka sebep var mı anlaşılır.
yemek yedikten sonra hemen uzanmayın reflü yapıyor.reflü de ağız kokusu yapar.
diş köklerinde sorun olabilir. diş sıkma var mı.gece uyurken o kadar sıkıyorsunuzdur ki dişin yapısı bozulmuştur.
İki disim var onu komple cekin diyecegm artik oyle biktim.hemnde ön disim. Orasi sisiuor ve orasi kokuyor. Ya kokuya care bulabilirim ama sisme nedir balon gibi hepsi

Karbonat ve tuz karışımıyla fırçalayın. Haftada bir iki kere macun yerine bu karışımı kullanın.
Diş minesine zarar verebilir ama.

bademcik taşları koku yapar. siz onu tam temizleyemezsiniz. ancak irileri alabilirsiniz.mikro ölçüde olanları birleşip yapar. bademciklerinizi aldırsanız doktora sorsanız?
Bunun için bademcikler mi alınır? Filtre görevi görüyor sonuçta orası. Zaten diş etlerinden şüpheleniyor konu sahibi.

İki disim var onu komple cekin diyecegm artik oyle biktim.hemnde ön disim. Orasi sisiuor ve orasi kokuyor. Ya kokuya care bulabilirim ama sisme nedir balon gibi hepsi
Periodontoloji uzmanına göründünüz mü? Lokal antibiyotik de uygulanır belki veya ameliyatla kist vs varsa çıkarılır. Vücudunuzda enfeksiyon varsa belki oraya vuruyordur. Kolon kanseri için tedavi görüyorsanız belki o ağız kuruluğu yapıyordur.

Artik onu soyleyecegim ama uc dr gordu ucude sorun yok dedi detayli temizlik dahi yaptilar bende anlamadim enteresan
Ayrıntı pek bilmiyorum ama kuzenimin artık dişleri dökülecek duruma gelmişti o derece kötü olmustu diş etleri hatta rengi değişmişti mecbur müdahale ettiler ama sonra baya bı rahatladı şuan daha iyi sanırım

Arkadaslar iyi geceler hepinize. Benim derdim belki size gore buyuk degil ama bana gore ciddi sorun artik. Belki basina gelenler cozum bulanlar vardir diye yazdim. Diş bolumunde cok cevap alamiyorum o yuzden buraya yazdim. Dislerimi gunde iki defa fircalar 7 8 ayda bir discide temizlettiririm dis taslarini.ne bir kürdan ne bir kotu aliskanligim var.kurcalamam yani.alkol yok sigara yok.ama gelin gorunki kokudan gecilmiyor
Dis ipi ve gargarada kullaniyorum bu arada😀 guleyimmi aglayayimmi bilmiyorum.fircaladigim gun dis etlerim oyle sisiyorki dokunamiyorum bile.hem cekilme var hem fircalayinca hassasiyet var. Tum yollari denedim.bu dis etleri boyle olan varmi. Masaj yapiuorum kekik gargaradi denedim otomatik dis fircasi yumusak sert hepsini denedim ne olur yardimci olum cozumu olan varmi acaba😔🍀
Kesinlikle arayüz fırçasını deneyin. Önceki konuma bakabilirsiniz.

X