Hematoloji - Kan bilimi Feramat & Anemi

EliFiliz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2011
342
2
Merhabalar, uzun zamandır halsizlik, iştahsızlık, dikkat dağınıklığı, unutkanlık gibi şikayetlerim vardı doktora gittim demir eksikliğine bağlı anemi olduğunu söyledi ve en az 4 ay feramat kullanıcakmışım. İlaca bugün başladım ama saatlerdir karnım ağrıyo geçmedi :KK43: Yan etkilerinde dispepsi ( sürekli karın ağrısı ) oldugunu biliyodum ama bu kadar uzun süreceğini tahmin etmemiştim bu hep böyle mi olucak 4 ay boyunca? :KK43:

İlacı kullanan arkadaşlar varsa beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Merhabalar, uzun zamandır halsizlik, iştahsızlık, dikkat dağınıklığı, unutkanlık gibi şikayetlerim vardı doktora gittim demir eksikliğine bağlı anemi olduğunu söyledi ve en az 4 ay feramat kullanıcakmışım. İlaca bugün başladım ama saatlerdir karnım ağrıyo geçmedi :KK43: Yan etkilerinde dispepsi ( sürekli karın ağrısı ) oldugunu biliyodum ama bu kadar uzun süreceğini tahmin etmemiştim bu hep böyle mi olucak 4 ay boyunca? :KK43:

İlacı kullanan arkadaşlar varsa beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Dün ben de başladım bu ilaca yemekten hemen önce alınca yan etkisi fazla hissedilmiyor.Sabah almayı unutmuşum öğlen hafif acıkınca içtim ilacı.bende de bulantı karın ağrısı yaptı fazlasıyla :KK5:

Dün ben de başladım bu ilaca yemekten hemen önce alınca yan etkisi fazla hissedilmiyor.Sabah almayı unutmuşum öğlen hafif acıkınca içtim ilacı.bende de bulantı karın ağrısı yaptı fazlasıyla :KK5:

Sanırım ilk zamanlarda bu yan etkiler çok normal, sonraları bende bi rahatsızlık olmadı ya da bünyem alıştı belki bilmiyorum. Size de geçmiş olsun umarım değerlerimiz normale döner.

Sanırım ilk zamanlarda bu yan etkiler çok normal, sonraları bende bi rahatsızlık olmadı ya da bünyem alıştı belki bilmiyorum. Size de geçmiş olsun umarım değerlerimiz normale döner.

Size de çok geçmiş olsun.Umarım :)

bugün kan değerlerimin sonucunu aldım. Doktor en az 3 ay Feramat kapsül kullanmamı söyledi. Eskiden beri kilo aldırır korkusuyla kan ilacı içmedim ama üzerimde çook yorgunluk var. Mecburen alıcam ama korkuyorum açıkcası sizler kullanmaya ne kadar devam ettiniz? mide bulantısı sonralarda da devam ettimi?, kilo yaptı mı? Hipotroit hastasıyım aldığım kiloları kolay kolay veremiyorum. Kullanan, deneyimli kişiler olarak, cevap verirseniz çok sevinirim.

bende yarın başlıyorum aynı ilaca..3 ay içmem gerekiyormuş..benimde reflüm var dr söledim..dokunmaz ama çok dokunursa tok karnına iç dedi..bi de ben 10 kilo verdim kilo aldırır diye de korkum var açıkçası..emeklerimin boşa gitmesini istemem..hayırlısı bakalım..biraz kullandıktan sonra etkilerini paylaşırım..

2 gündür içiyorum..bir yan etki filan yapmadı..bu arada adet de oldum..yalnız afedersiniz dışkımın rengi baya koyu oldu..tek fark bu..allahtan mideme dokunmadı..reflüm var korkuyodum..umarım işe yararda bu ilaç kurtuluruz haplardan

merhaba arkadaslar,doktor banada feramat yazdı iki gundur kullanıyorum ve adet donemim yakın,adet döneminde bu ilacı kesmelimiyim bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim :)

merhaba arkadaslar,doktor banada feramat yazdı iki gundur kullanıyorum ve adet donemim yakın,adet döneminde bu ilacı kesmelimiyim bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim :)

yok kesmiceksin..devamlı içilecek..bende oldum regli ve bitti..bir sıkıntı yaratmıyor..

bende kullanıyorum faramet demir hapını beni çok etkiledi :KK50: 2 gündür ishalim hemde çok fena ilk günler mide bulantı yaptı şimdide ishal...aç karnına içmek daha fazla etkliyormuş.Malesef yan etkileri fazla olan ilaç

sevgili hanımlar, ben de doktorun koyduğu demir eksikliği anemisi teşhisiyle , bu ilaca günde iki taneyle basladım. 4 ay içecekmişim. hiç bir yan etkisi yok, sadece affedersiniz dışkınızın rengi çok koyu oluyor. herhangi bir kilo aldırma falan olmadı. ama tuvalete zor yetişiyorum :oops: anemi olan hastaların hepsine geçmiş olsun. inşallah hepiniz bir an önce kurtulursunuz. sevgiler..

:mad: Gerçekten bu kadar yan etkisi var mı bu ilacın ben ne yapacağım şimdi o_O

Herkese merhaba , Salı günü halsizlik yüzünden baş dönmesi yüzünden vb doktora gittim ve kan değerimin felan düşük olduğunu söyleyip feramat verdi .
2 gündür idrarımdan kan geliyor acaba bu yan etkisimi normalmi bi bilginiz varmı ? Birde başka yan etkileri varmı?

Slm ben hamilelikten dolayı feramat kullanıyorum ama aç alınca kusmalarim oluyor benimle aynı olan var mı ne yapmam gerek

X