Fedbox detox ve diyete başladım

Miskinnnn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2016
226
171
Merhaba, doğum sonrası kilolarım uzun süre bişey yapmadığım ve kötü beslenme sonucu yapışıp kaldılar. Bende spora başladım bir egitmenle anlaştım. Beslenme vs bütün programimi yazdı. Ara öğünleri olan ve sebze,bakliyat,protein bunların hepsinin olduğu bir yeme düzeni yaptık. Antrenmanların haftanın 4 günüydü ve ağırlık antrenmanı bazliydi. Yaklaşık 1-1,5 ay içinde 12 kg kadar verdim. İncelerek ve yağ ağırlıklı olarak verdim. Ama sonrasında takip eden zamanda yemek hazırlamak külfet haline geldi çünkü öğün öğün tek tek hazirlik istiyor malesef. Hal böyle olunca benim kilo vermem durdu ve direnç göstermeye başladı. Özel eğitmen maliyeti de var tabi ayrıca egitmenle çalışabilmek için salonada zorunlu üyelik yaptırıyosun. Bende ara verdim. Kötü beslenme geri döndü ama çok şükür kilo almadım sağlıklı verdiğim için. 1 ay kadar evde olacağım kişisel sebeplerden dolayı. Bende bu süreci değerlendirmek istedim ve diyet yemek paketlerine bakmaya başladım. Bunla ilgili yeterince kullanıcı içeriği goremedigim için burada paylaşmaya karar verdim. Fedbox diye bir firma ile anlaştım. Başlangıç için vücudumu hazırlamak açısından iki günlük sıvı detoks aldım.sonrasinda 1100 kalorilik tam gün yemek paketi aldım. Sıvı detoks ta bugün ilk günüm. bu arada merakımdan ve yapabilirmiyim diye deneme amaçlı daha önce 1 günlük sıvı detox aldım ve baktimki beni zorlaması , midem kuculsun ve vücutta biraz şaşırsin diye iki günlük detoks ile başlamaya karar verdim diyetime. Gün gün yazmaya çalışırım gelen yemekleri. Resim eklenebiliyormu bilmiyorum ama ekleniyorsa gelen menü resimlerini de paylaşırım.
Özetle faydasını görürüm diye düşünüyorum ama daha önce kullanmadığım için net birşeyde diyemiyorum. Başlangıç olarak 2 gün sıvı detox 20 günde 1100 kalorilik paket aldım. Memnun kalırsam bitiminde 30 günlük diyet paketle 1 belki 2 ay daha devam edeceğim.
Daha önce kullanan varsa tecrübesini yazarsa çok sevinirim. Çünkü ben araştırırken ünlülerin harici bir kullanıcı yorumu göremedim.

Bugün gelen detox içeceklerim tüketim sırasıyla ve tatlarını yazıyorum
Elma : müthiş lezzetli
Kahve : sevdim denemez hurma var içinde ve ben kahveyi sade severim belki bu yüzden
Pancar : çok lezzetli
Limon : içinde biber de var bu yüzden biraz acimtirak. Sevdim denemez ama içtim.
Hibiskus : değişik bir tadı var ne bayildim nede zorlandım.
Matcha katre : içilebilir ama tatlimtrak değişik bir tadı var yinede çok severek içmedim.

Genel olarak içilebilir ve açlık hissi uyandırmiyor. Çünkü her biri 500 ml ve 2 saat arayla tüketiliyor.

Bugünün içecekleri de dün ile aynı geldi o yüzden içerik yazmıyorum. Ben farklı olur diye düşünmüştüm.
Dün akşam saatlerinde hafif bir midem kazındı ama yemedim. Sadece gelen içecekleri içtim gün boyunca. Bugün daha iyiyim ama.
Tartıda -1 gösteriyor ama tabiki bu sadece su. yağ yada kilo kaybı olarak görmüyorum

Günaydın, sıvı detox bitti tartı toplam 2 günde 2.1 kg. Bu sıvı kaybı ödem attım. Ama benim detoxtaki amacım midem kuculsun ve vücut şaşırsin amacına ulaştım. Şuan 1 salatalık yesem doyacak kivamdayim.
Gelelim yemeklere bugün 1100 kalorilik diyetin ilk günü. sabah yemek kutum geldi.
Kahvaltı
Haşlanmış yumurta,roka,zeytin,iki dilim tam buğday emegi ve sakatlık.
Bana bunlar bol bol yetti bitirmesem bile doyardim kalori dengesini bozmak istemedim yedim.
Ara öğün nektarı
Öğlen türlü ve Reyhanlı şehriye salatası
Ara muzlu chia puding
Akşam ezogelin çorba,tavuklu salata

Porsiyonlar küçük

Bu arada bunları evde de yaparsın diyebilirsiniz evet evde de yaparım ama bı sure sonra öğün hazirlamak bana işkence haline geliyor ve farklı şeylerle geçiştirmeye sonrasında da yeme düzenimi tamamen bozmaya başlıyorum. Birde kulaktan dolma kalori hesaplamak istemiyorum. Benim kilom direng gösteriyor şuan. Zaten ağır spor ve diyet yaptım ama bı yerde tikandim. O yüzden kalori açığı yapmak istedim. Bunun içinde bu işi yapan bi yerle anlaştım. Durum bu.

Bugünün menüsü

Eklentiler

• Screenshot_2022-08-11-13-47-55-558_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_2022-08-11-13-47-55-558_com.google.android.gm.jpg
    88,5 KB · Görüntüleme: 114
Bu resimdekiler akşam yemegim ve son ara öğünüm. Hem nasıl geldiğini hemde porsiyon boyutunu göstermek istedim. Bu arada yemekler oldukça lezzetli. Sadece porsiyonlar küçük oda benim sectigim paket gün toplamı 1100 kalori olduğu için çok çok normal.

Eklentiler

• 16602151127181359907663800038536.jpg
    16602151127181359907663800038536.jpg
    127,4 KB · Görüntüleme: 151
Bugün menüsü

Eklentiler

• Screenshot_2022-08-13-08-22-19-926_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_2022-08-13-08-22-19-926_com.google.android.gm.jpg
    89,5 KB · Görüntüleme: 110
Bugünün menüsü

Eklentiler

• Screenshot_2022-08-15-14-33-50-528_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_2022-08-15-14-33-50-528_com.google.android.gm.jpg
    80,5 KB · Görüntüleme: 85
Merhaba; hazır diyet yemeklerini araştırırken sizin kolunuza denk geldim. Aynı şekilde doğumdan sonra yapışıp kalan kilolar için bende başlamak istiyorum. Tavsiye eder misiniz? 1 ayda paketinize bağlı kalınca kaç kilo verdiniz? Umarım mesajımı görür ver bilgilendirirsiniz. Teşekkürler

X