Fastbraces

angeliss

Nirvana
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
768
296
Kızlar fastbraces yaptıran var mı? Bu bildiğimiz diş teli fakat çok kısa sürede tedavi ediyor klasik diş telleri gibi yıllar sürmüyor. Yurtdışında yaygın ama bizde yaptıran hiç duymadım. Bir de Türkiye'de Onul Üner harici doktor adı duymadım yapan. Bilgisi olan lütfen yazsın.

Hakkında bilgi:
Fastbraces® nasıl çalışır? Klasik braketler, dişleri iki aşamada düzeltir. Klasik braketlerle iki yıllık bir tedavide, ilk bir yılda dişin kron (ağızda bulunan kısmı) düzelirken, sonraki yılda kökü düzelir.

Fastbraces® braketleri ise farklı bir mekanikle, kron ve kökü birlikte düzeltir. Bu sayede tedavi süresi önemli oranda azalır.

TEDAVİ SÜRESİ: 5 ila 12 ayda tedavi tamamlanır. Bazı durumlarda, ilk birkaç haftada ciddi oranda düzelme görülür.

Evet cevremde bunu yaptiran var hatta doktoru taniyorum tel taktirdigim yerle calisiyor . Fiyatlari normal tellerden fazla ama tedavi suresi hizli dedigi gibi en fazla 12 ayda duzeliyormus.

Evet cevremde bunu yaptiran var hatta doktoru taniyorum tel taktirdigim yerle calisiyor . Fiyatlari normal tellerden fazla ama tedavi suresi hizli dedigi gibi en fazla 12 ayda duzeliyormus.
Doktor kim peki? Sen nerede taktırmıştın? Ücret neydi? Çok soru sordum ama :KK45:

Fastbracesi ben de çok merak ediyorum. Ama 9000 çok pahalı. Normal diş telleri ne kadar acaba?

ortodontistler genelde önermiyor ve bana görede çok mantıksız. Fast diyorsunuz ama 12 ay. Normal tel tedaviside ortalama 18-24 ay zaten. teli bir kere taktırdığında 12 ay bekleyen 18 ay da bekler bana göre. Hatta yaşınız küçükse tedavi zaten kısa sürüyor tabi diş bozukluğunuza bağlı olarak. Fiyatıda normalden farklı değil istanbulda da tel fiyatları o civarda.

X