Farklı Şehirden Düğüne Gelenler

meral24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
41
1
Arkadaşlar ben eşimle 1 yıl aynı şehirde flört ettikten sonra eşim ailesinin işi için başka şehire taşındılar biz ara sıra görüşürdük aileler aynı ilde olmayınca onların ailesi bizim köyümüze geldi 2 gün sürdü düğünümüz damat tarafınına yatıracak yer bulmakta biraz zor oldu ama sonunda bulduk aranızda benim gibi varmı

canım aileler farklı sehırde gerci eşimin işide farklı sehırde ...
bende senın gibiyim agustosun 6dan eskısehırde dugun olcak yine agustasoun 9unda orduda yapılcak dugun farklı sehırlerde olunca bölee zor olcak azıcık.. yatma sorunu ancak benım ailem ve akrabaların acısıdndan zor olur biz kalabalıgınız onlara gore yer bulmakta zor cekeceklerı için biz dugun gecesi bile eşimle ayrı yatacagız.. ben kendı akrabalarımla.. eşimde annesının yanında :))) biraz tuhaf olacak bizimkisi :)))

canım aileler farklı sehırde gerci eşimin işide farklı sehırde ...
bende senın gibiyim agustosun 6dan eskısehırde dugun olcak yine agustasoun 9unda orduda yapılcak dugun farklı sehırlerde olunca bölee zor olcak azıcık.. yatma sorunu ancak benım ailem ve akrabaların acısıdndan zor olur biz kalabalıgınız onlara gore yer bulmakta zor cekeceklerı için biz dugun gecesi bile eşimle ayrı yatacagız.. ben kendı akrabalarımla.. eşimde annesının yanında :))) biraz tuhaf olacak bizimkisi :)))

cnm siz bi otele çıksanıza o gece :)))) 1 gunluk cıkıverin... :eek:

İstemeye geldiler 12 - 15 kişi arasıydı sırnaşık şey oda biraz küçüktü sıkışık sıkışık oturdular birde bizimkiler olunca evde baya kalabalık oldu kahveyi tuzlu yapacaktım vazgeçtim onun kahvesini başkası alır olmaz diye sırnaşık şey

Hele düğün daha zor oldu kızlar ablamın evini erkek tarafına tahsis ettik benim akrabalarımıda kendi aramızda paylaştık

evet ya farklı şehirler zor oluyo ama güzelde oluyor daha çabuk kaynaşılıyor.. bizimkide farklı şehirdi hemd eçok farklı gelenlerin hepsi ayrı şehirlerdendi .. istemeey geldiklarinde 4 kişi geldiler o zaman zor olmadı hepsi bizim evde kaldılar nişan ve düğünde epey kalabalıktılar türkiyenin 4 bir yanından desem abartmış olmam herhalde :) sağolsun akrabalara 5 er kişi halinde paylaşım yaptık (çok yeni 19 gün önce gözümün önüne geliverdide)30 kişi vardı damat ve kardeşide bizim eve kaldı :eek: zor gibi görünüyo ilk bakışta ama atlatılıp gidiliyor güzel telaşlarmış.. o zamanlar ne kadar stres yapsada insan..

cnm siz bi otele çıksanıza o gece :)))) 1 gunluk cıkıverin... :eek:

kaydirigubbakcemile5 otel olsa keske eşimin ailesi köyde kalıyorlar.. :1no2: kafamçokkarıştı komşularının evindede ben kalmak istemedım nede olsa yabancı yer ,bide annemlere evden çıkın biz basbasa mı takılayım diyim :eek: :))) anlıcan bölee bi sansızlııgımız olacak.. ilk geceyi eşimle geciremicemm :çok üzgünüm: :eek:
hatta çok kalabalık olacagımız için erkek kardesım diyor evdekı çadırı alalım yanımıza biz orda kalırız filan :roflol: :roflol:

ben anlatayım kısacık..
ilk isteme + tanışmada 3kişi geldiler annem ,babam ve aşkım..gunu bırlıktı zaten geceyi yine otobuse bınıp geri donduler
nişanda 6kişi geldiler yine biz teklif edip ısrar etmemıze ragmen orduevınde kalmayı tercih ettiler
nikahta tek annem gelebildi (babamı araba tutuyor :KK70: )
düğündede akrabaları oyle fazla olmadı için yine az gelırler , ama bizim onları bi haylı bastırcamız kesın :)))

aynı dert bizde de var ama durum daha karısık.. nişanlım edirneli ben ankaralı.nişanlım aileden ayrı 8 senedir ankarada yasıyor o da bende düğünümüz ankarada olsun istedik.bu sorun oldu ama bizimki ailesine son soz ankarada evlenicez konu kapanmıstır dedi.. bende ankaraya gelirler otelde kalırlar diye düşündüm(tabii birinci derece akrabalar aane baba,annane,dede,abi,yenge,paylastırılacaktı)gerisi de otlede kalsın diyodum ama yazdıklarınıza gore herkesi agırlamak gerekiyor yandık walla.

bizde de aynı durum vardı.
genelde düğün erkek tarafında oluyor.
kızın ailesini ağırlamak da erkek tarafına düşer.

biz nikahı ist' da, düğünü eşimin memleketinde yaptık.
benim akrabalarım-arkadaşlarım ve eşimin iş arkadaşları düğüne gelmedi.

Arkadaşlar otelde kalabiliyorlarda hani 1. dereceden akrabalarıda otele gönderemezsin ki bizde öyle paylaştık. Kayınbabam rütbeli askerdi polis ve asker tanıdıkları çoktu eşimin dayısı tam silah hastası o bir başladı silahla ee tabi polis ve asker tanıdıklarıda devamını getirdi

Erkek tarafından çok farklı illerde tanışmış arkadaşları geldi kayınbabamın bazıları arabada yattılar

off aynı sorun bende de var.. sevgilim istanbulda yaşıyor yıllardır.. ben de istanbulluyum.. ama onun ailesi başka şehirde.. burda da var akrabaları.. düğünü orda yapcam diye tutturdu.. istanbulda olmasını istiyorum ben :KK43:( nasıl vazgeçircem bundan?

X