Facelift doktor seçim aşaması

Ya o kadar zor bir surec ki bu karari vermek, bende yaklasik bir yildir arastiriyorum, henuz tam bir karar verebilmis degilim. Aklima biraz olsun yatan doktorlar Zekeriya Kul ile Karaca Basaran’di. ZekeriyaKul’a bu siteden bir arkadas ameliyat olmustu ve sonuclarini gormustum gayet guzeldi ama tekrar revizyon olmak zorunda kalmisti. Karaca Basaran’in sonuclari da gordugum kadariyla cok guzel, onunda bir hastasini taniyorum cok memnun. Ama Karaca beyin yaptigi ameliyatlarin fotograflarindaki bir ayrinti beni biraz rahatsiz ediyor, hastalrin cene kisminda jawline cizgisinde boyle nasil tarif edeyim bir kalinlasma var, hemen hemen tum fotograflarda ayni seyi goruyorum, yani eski halinde ince bir cene hattina sahipken sanki ameliyat sonrasi oraya boyle uzunlamasina bir parca konulmus gibi, hani cam kenarlarina silikon cekersinde o kisim kalinlasir ya onun gibi bir durum var. Ama yine de onun ameliyatlari daha dogal oluyor gordugum kadariyla, yani baskalastirmadan yapiyor estetigi.

Sonuc olarak bende malesef sizin gibi kararsizim, bu iki doktorun disinda baska bir doktorda bulamadim aklima yatan. Arastirmaya tek tek gidip gorusmeye de vaktim yok acikcasi, bende yurtdisindan gelerek ameliyat olacagim. Ama fiyatlar gercekten cok korkunc. Cok sacma, ayip artik hatta.

Daha once kismen unlu ama daha onemlisii diger doktorlar arasinda bilinen saygi duyulan ve cok tecrubeli bir doktora burun ameliyati olmustum, revizyon olmak zorunda kaldim, hatta hala zarif bir buruna sahip degilim. Yani bir doktorun bir baskasina yaptigi cok iyi is bazen sizde ise yaramiyor. Ustune birde bu kadar para verip hayal kirikligi yasamak da daha incitici olur sanirim. O yuzden daha hassas davranmaya calisiyorum ama baska cok alternatif de bulamiyorum. Eger bulursaniz lutfen paylasin, cok memnun olurum.

Bu arada daha uygun olabilecegini dusundugum iki doktor daha buldum ama yeterli bilgi bulamadim, biri Berke Ozucer digeri Ayhan Okumus. Bunlari da ayrica arastiracagim.
Aynen yaaa tamda anlatmak istediğim buydu 👏 o çeneler niye kalınlaşıyor küçülmesi gerekmiyor mu ? Bende alt yüz düşünüyorum ve tek çekincem şu çene olayı yani . Yağ mı koyuyorlar ne yapılıyor bilmiyorum ama yandan bakıncada jilet gibi olmadı gereken o bölge kayık gibi oluyor 🫠 😂 . Bunu Dr a soran biri varsa beni aydınlatsın lütfen 🙏🌸

Ameliyatın 2. Günü bütün bantlar çıkarıldı ve minik dikişler vardı onlar alınıp temizlendi. Sanırım diren koymamak için yerine yapılan dikişlerdi. Bu zaten inanılmaz bir rahatlama verdi, fakat göz altlarım şişince gözaltına hemen bantlardan taktılar ve anında indi şişi zaten.
Bütün bunların olduğu gün İstanbul için kötü hava uyarısı vardı ona rağmen hem doktorum ziyaret etti hemde ameliyat sonrası ilgilenen hemşiresi sabahtan yanımdaydı. Bunlar ameliyatdan önce önemsiz gibi gelebilir ama çok değerli o an çaresiz oluyor insan ilk defa yaşanan bir tecrübe kafada bir sürü acabalar işte tam o zamanlarda yanınızda size böyle destek olunması çok rahatlatıyor güvende hissettiriyor. Daha önce ki estetik ameliyatımın bir tanesinde kötü bir tecrübe yaşamıştım hemde ilk estetik ameliyatımda.
Bantlar çıktıktan sonra 2. Gün falan ödem başladı doğal olarak onun sızısı ve rahatsızlığı ama tolere edilebilir ağrılar. Ödemden ve dikişlerden kaynaklı baskı hissi tam olarak tarif etmem gerekirse sabahları daha iyi ama akşamları gergin oluyorsunuz.
Hastane sonra İlginen ayrı bir hemşiresi var çok tatlı birisi ne sorsanız açıklıyor, hangi saat olursa olsun hemen cevap veriyor, ona her sabah fotoğraf ve video attım.inanılmaz yardımcı oldu ve hala beraber ilerliyoruz bu süreci.
Cuma ameliyat oldu, perşembe dikişlerim alındı. Ameliyat 2,30 saat sürmüş daha önce yüzüme ip ,ısılı lazerler ve dolgu yaptırmamamın ekmeğini yedim bence bu saydıklarım süreci uzatabiliyormuş.
Neler yapıldığına gelince derin plan , temporal şakak ve alnı da rahatlattı, bişektomi son gün karar verildi. Son olarak gözkapağı fakat doktorum sağolsun şakak germe ve alın rahatlatınca bakmış çok az kalmış fazla deri ellememiş🙏ne kadar teşekkür etsem az.
Ve sonuca gelirsek daha şimdiden mükemmel bana en az 15, 20 yılımı geri verdi. Çok mutluyum. Unuttuğum atladığım şeyler olabilir aklıma gelirse eklerim. Ama en önemlisi kendiniz için doğru doktor seçimi, içinize sinsin ve unutmayın ameliyat sonrası da ulaşılabilir olması lazım kısa bir süreç değil.
Umarım isteyen herkesin süreci güzel geçer ve mutlu olur❤️🙏
Geçmiş olsun🙏 Mutlu olmanız çok güzel. Bişey sormak istiyorum çene bölgesinden memnunmusunuz? Çene de bi kabalık yada büyüme oldu mu ?

Çok geçmiş olsun öncelikle umarım güzel sonuçlar alırsınız 🙏
Evet ilk günler çok sıkıntılı geçiyor hiç kolay bir operasyon değil. İlk haftadan sonra daha iyi, ödem ağrıları da ikinci haftaya doğru azalıyor.
Ama zorunu atlatmışsınız öyle düşünün hep daha iyiye gidecek.

Cevap için çok teşekkürler☺️
Diğer hesabıma giremedim bu hesabı açarak yazıyorum☺️
Benim 2. haftam bugün doldu, yüzüm, burnum daha iyi durumda ama gözkapaklarım ve gözaltlarım çok şiş hala, beklemedeyim😔

Geçmiş olsun🙏 Mutlu olmanız çok güzel. Bişey sormak istiyorum çene bölgesinden memnunmusunuz? Çene de bi kabalık yada büyüme oldu mu ?
Teşekkür ederim, çene bölgemde bir kalınlaşma veya kaba bir görüntü yok. Bana çene protezi veya yağ enjeksiyonu gibi işlemler yapılmadı sanırım ondan bahsettiğiniz gibi bir görüntü oluşmadı.
Genel anlamıyla çene bölgemin bir tık daha gergin olmasını tercih ederdim, ilk operasyondan çıktıktan sonraki süreçte ödemlerden dolayı çok daha gergin duruyordu ve o görüntü benim aslında hoşuma gitmişti. Şu an daha doğal bir görüntüye sahibim ve hiçbir şekilde ameliyat olduğum belli olmuyor.

Cevap için çok teşekkürler☺️
Diğer hesabıma giremedim bu hesabı açarak yazıyorum☺️
Benim 2. haftam bugün doldu, yüzüm, burnum daha iyi durumda ama gözkapaklarım ve gözaltlarım çok şiş hala, beklemedeyim😔
Benim göz kapaklarım işlem görmediği için şişlik değil sadece morluk vardı, göz altlarında da şişlik ve morluk her ikisi de vardı. iyileşmesi en uzun süren bölge göz altlarım oldu. Hala bazı günler uyandığımda daha ödemli daha şiş olabiliyor.

Teşekkür ederim, çene bölgemde bir kalınlaşma veya kaba bir görüntü yok. Bana çene protezi veya yağ enjeksiyonu gibi işlemler yapılmadı sanırım ondan bahsettiğiniz gibi bir görüntü oluşmadı.
Genel anlamıyla çene bölgemin bir tık daha gergin olmasını tercih ederdim, ilk operasyondan çıktıktan sonraki süreçte ödemlerden dolayı çok daha gergin duruyordu ve o görüntü benim aslında hoşuma gitmişti. Şu an daha doğal bir görüntüye sahibim ve hiçbir şekilde ameliyat olduğum belli olmuyor.
Eminim çok güzel olmuştur 🙏 alt yüz tam anlamı ile yukarı toplanıyor değil mi ?

Benim göz kapaklarım işlem görmediği için şişlik değil sadece morluk vardı, göz altlarında da şişlik ve morluk her ikisi de vardı. iyileşmesi en uzun süren bölge göz altlarım oldu. Hala bazı günler uyandığımda daha ödemli daha şiş olabiliyor.

Sanırım benimde öyle olacak🙂
Çünkü gözkapaklarım alındı ve yağ tranpozisyonu da yapıldı, dediğiniz gibi özellikle uyandığımda sabahları çok şiş uyanıyorum ama henüz 15.gün oldu
benim iyileşmek için 2-3 aya ihtiyacım var gibi..

Herkese merhaba,

Yüz germe ile ilgili Türkiye'de bu forum dışında düzgün bir referans bulamadığım için ben de üye oldum. Katkı yapan herkese teşekkürler. Ben de doktor seçme aşamasındayım ama ameliyatımı martta yaptıramazsam sonbahara kalacağı ve fiyatların döviz bazında arttığını (!) fark ettiğim için eteklerim tutuştu. Çevremdeki insanlar sadece Tunç Tiryaki ve İsmail Kuran'a ameliyat oluyor. Bir de Fatih Şirin'den bahsettiler. İsmail Kuran ocak başında 1 Nisan'a randevu verdi. Geçen hafta Dr. Asu Deniz Burhanoğlu'na gittim ancak yüz germe tecrübesi nedir bilemedim. 6-7 fotoğraf gördüm ama ameliyattan hemen sonra çekilmiş olduklarından pek bir şey anlamadım. Kendisi yarım yüz germe ve gözkapağı kaldırma önerdi. Tunç Tiryaki'den şubat sonuna aldığım randevu 4000 TL idi, iptal edip yeniden randevu almak istediğimde 8000 TL dediler, yuh, belki de iptal ettim diye yaptılar bu gıcıklığı. Karaca Başaran 9000 TL sırf muayene. Tunç Tiryaki arkadaşıma tüm yüz germe, kök hücre nakli ve gözkapağı için 29,000 USD fiyat vermiş. NY'un en iyi doktorları bu fiyata yapıyor.

Dr. Mustafa Özyurtlu'nun hakkındaki olumsuz yorumları gördüğüm halde sonuç fotoğrafları çok iyi olduğu için whatsapp üzerinden görüştüm, Bursa Acıbadem'de ameliyat yapıyor ve fiyatı İstanbul'daki doktorlara göre daha uygun. O tüm yüz ve gözkapağı ameliyatı öngördü. Revizyon gerekirse kendisinin yaptığını söyledi. Bir de buradan Berke Özüçer'i buldum ve yaşı genç olduğu halde referanslarını beğendim. ABD'de plastik cerrahlar ya yüze ya da vücuda odaklanır, yüze odaklanmış olması hoşuma gitti. Ona da randevu aldım. Ancak insan A grubu aşırı meşhur doktorlara gitmezse başına bir şey gelecek sanıyor. Bir arkadaşımın abisi Ankara'da bir doktora 70,000 TL'ye ameliyat olmuş ve gayet memnun, o seviyelere cesaret edemesem de, bu ameliyata 30 bin USD vermem, veremem.

Şu anda Berke Özüçer ve Mustafa Özyurtlu gibi bir doktora hemen yaptırmakla meşhurlardan birini bekleyip sonbahara kalmak konusunda kararsızım. Buradan Erhan Eryılmaz ve Ozan Bitik'i de not ettim. Onları da arayacağım. Deneyimimi ve sonuçları benim gibi arayışta olanlar için paylaşacağım.

Facelift yaptırmış olanların tüm tavsiyeleri çok makbule geçer.

Sevgiler,

B nde sizin gibi araştırma içerisindeyim, ilk gprustugum Dr emre uregen görüşmede çok olumlu geçti ama 10500 Euro istediği için elemek zorunda kaldım, ikinci görüştüğüm Dr Aydın gözü ,aslında tecrübeli Dr diye gittim ama açıkçası çok bariz bir fark göremedim sonuçlarında, önümüzdeki hafta çağıl eren ile görüşeceğim,çağıl bey lokal olarak yaptığı için benim için bir artı sonuçlarıda cok tatmin edici ama görüşmeden sonra karar vericem oda olmazsa seceneklerim Berke ozucer,Ali Doğan, eda aydın Berke ozucer ve eda aydın plastik cerrah değilde KBB oldukları için bir soru isareti var, a Berke bey yüz felci olaylarına hakim olduğu için çok güvenilir geliyor, bende bilmiyorum kafam karışık, çağıl erenoglu ile de bir goruseyim karar verebilirim umarım

Kızlar ara ara girebiliyorum , baya mesaj gelmiş özelden 😆
Dr umut zereyak a bakın derim
İsteyen özelden yazabilir

X