Evlilik sağlık raporu için verem savaş dispanseri

Tazeportakal

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2023
293
262
Evlilik işlemleri için sağlık raporu alacağım aile hekimliği akciğer filmi istemedi. İnternette gerektiğini okumuştum. Aile hekimindekilere sorduğumda bilmiyoruz belediyeye sor dedi. Farklı şehirdeyim. Geçen hafta Defalarca kez nikah sarayını aradım açmıyorlar, mail attım ama dönüş yapan yok. Nişanlımın aile hekimi verem savaşa yönlendirmiş filmi al gel raporu öyle vereceğim demiş. Benim aile hekimim sadece kan tahlili istedi. Belediye sorun çıkartır mı? Ne yapmalıyım

Biz evleneli on sene oldu değişti mi kurallar bilmiyorum ama biz de verem savaştan ciğer filmi almıştık eşimle ikimiz de ayrı ayrı

Evlilik işlemleri için sağlık raporu alacağım aile hekimliği akciğer filmi istemedi. İnternette gerektiğini okumuştum. Aile hekimindekilere sorduğumda bilmiyoruz belediyeye sor dedi. Farklı şehirdeyim. Geçen hafta Defalarca kez nikah sarayını aradım açmıyorlar, mail attım ama dönüş yapan yok. Nişanlımın aile hekimi verem savaşa yönlendirmiş filmi al gel raporu öyle vereceğim demiş. Benim aile hekimim sadece kan tahlili istedi. Belediye sorun çıkartır mı? Ne yapmalıyım
İki kere evlendm ikisindede istemediler

Yeni aldık sayılır benden istenmedi eşten istediler. Sorun olmuyor sağlık raporu sağlık ocağını ilgilendirir onlar onaylıyor, sonra siz il müdürlüğüne gidip onaylatıyorsunuz. Nikah memuru o onaylattıgınız belgeye bakar detay görmez.

Yeni aldık sayılır benden istenmedi eşten istediler. Sorun olmuyor sağlık raporu sağlık ocağını ilgilendirir onlar onaylıyor, sonra siz il müdürlüğüne gidip onaylatıyorsunuz. Nikah memuru o onaylattıgınız belgeye bakar detay görmez.
İl müdürlüğüne de mi onaylatmak gerekiyor bunu bilmiyordum onaylayan aile hekimi değil mi zaten?

İl müdürlüğüne de mi onaylatmak gerekiyor bunu bilmiyordum onaylayan aile hekimi değil mi zaten?
Evet sağlık ocağına sonuçlar çıkınca gidiyorsunuz belge çıkarıp üstüne 1 fotoğraf yapıstırıp dr imzalıyor veriyor sonra il sağlık müdürlüğüne gidip mühür bastırıp onaylatıyorsun bunu sağlık ocağı söyleyecek belgeyi verirken zaten. Sonra sağlık raporunu alıp belediyeye gidip basvuru yapıyorsunuz. Harç yatırıyorsunuz. Gün veriyorlar.

Geçen sene ekimde evlendik. Sağlık ocağında kan verdik ve ciğer filmi istedi. Devlet hastanesine gidip film çektirdik tekrar sağlık ocağına geldik. Tahlillerimize baktı ve onay verdi.

X