Evlat Edinme Evlat edinmek istiyorum ama yaş sorunu?

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

Superisi73

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2016
30
98
51
mrb arkadaşlar ben evlat edinmek istiyorum ve yaşım 43 eşim 47 yaşında.
Bildiğim kadarıyla 40 yaşına kadar 0-1 yaş veriliyormuş.benim birde 13 yaşında çocuğum var kaç yaşında verilebilir sizce prosedürleri anlatır mısınızz lütfen??:KK24:

40 yaş üstünde aldığınız her yaş için +1 gibi düşünebilirsiniz, mesela bugün sıra size gelmiş olsa en az 3 yaşında olur. başvuru ve bekleme süreci oldukça uzun sürüyor ve her geçen yılda alabileceğiniz çocuğun yaşı artıyor. ne yaık ki büyük yaş gurubunda beklemek bazen çok çok uzun yıllar alabiliyor veya ne yazık ki sıra gelmedikçe de her geçen yıl şansınız azalıyor. evlat edinme değil de koruyucu aile olmayı düşünmez misiniz?

foruma çok giremiyorum yeni gördüm kusura bakmayın.

http://www.koruyucuaile.gov.tr/koruyucu-aile-nedir

Linkten inceleyebilirsiniz. Facebookta da birçok gurup var koruyucu aileler ile ilgili, oradan da birebir içinde olan kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

Özellikle büyük yaş gurubunda evlat edindirme şansı çok a olduğu için zaten kurum koruyucu aileliğe yönlendiriyor. ve çocuğunuzun olmaması ve asıl amacınıın evlat edinme olması nedeniyle kurum arayanı soranı olmayan çocuklar arasında size uygun olanı seçip yerleştirmeye çalışıyor. gerekli şartlar sağlandığı takdirde koruyucu ailesi olduğunuz çocuğu evlat da edinebiliyorsunuz.

dediğim gibi birebir koruyucu aile olan kişilerle iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

X