Evde Sebze Yetiştirme

buna

Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2015
926
838
36
Arkadaşlar yeri burası mıdır bilmiyorum, eğer yanlış yere açtıysam adminlerin uygun yerine açmalarını rica edeceğim. Benim kocaman ve güneş alan bir balkonum var. Değerlendirmek istiyorum. SArımsak, çeri domates, salatalık falan yetiştirmek istiyorum. Ne yapmam lazım? Bunun bir mevsimi var mı? Tekzenlerde bile tohumu satılıyor görüyorum, yapabileceğim ne var? Evde sebze yetiştiren varsa yardımcı olabilir mi? Şimdidden teşekkür ederim...

Arkadaşlar konum güncel, var mı yardımcı olabilecek kimse??

Denemelisin ben biber denemiştim balkonda süs biberi çok güzel oluyor domates biraz geç oluyor ama biber, maydanoz dikebilirsin

Tohum değil de fide alırsanız olabilir.
Tohum için vakit geçti zaten artık ama fideyi yetişir.

Ben domates çilek ve Arnavut biberi yetistirmistim . Zevkli oluyor yapın.

Tohum değil de fide alırsanız olabilir.
Tohum için vakit geçti zaten artık ama fideyi yetişir.

Ben domates çilek ve Arnavut biberi yetistirmistim . Zevkli oluyor yapın.

Harika, ben de çok istiyorum.. Direk satılıyor mu? Ben sadece sulayacak mıyım? Çok cahilim bu konuda...

Hayır yok ama fide alın direk pazarda oluyor hatta ben bugün aldım biber fidesi ekeceğim balkona

Ne güzel, ben de yapacağım sadece bu konularda bilgim hiç olmadığı için cesaret edemedim bu kadar zaman...

Harika, ben de çok istiyorum.. Direk satılıyor mu? Ben sadece sulayacak mıyım? Çok cahilim bu konuda...

Ne güzel, ben de yapacağım sadece bu konularda bilgim hiç olmadığı için cesaret edemedim bu kadar zaman...

Sulayacaksin ama mesela domatese biraz büyüdüğünde destek yapman lazım. Çubuk gibi. Kolay şeyler ama

Benm kayınvalidem terasta maydanoz nane ve soğan ekiyor.. Çokda guzel çıkıyorlar. Çok zevkli ve zahmetsiz.. Bnce kesinlikşe yeriniz uygunsa yapın..

Sulayacaksin ama mesela domatese biraz büyüdüğünde destek yapman lazım. Çubuk gibi. Kolay şeyler ama

Teşekkür ederim.

Benm kayınvalidem terasta maydanoz nane ve soğan ekiyor.. Çokda guzel çıkıyorlar. Çok zevkli ve zahmetsiz.. Bnce kesinlikşe yeriniz uygunsa yapın..

Ay çok müsait çok güzel bir balkonum var, değerlendirmek istiyorum :)

Fesleğen marul çilek . Bunlardan da tercih edebilirsin bunlar zahmetsiz. Soğan ekebilirsin
Asilanmis bir limon alabilirsin. Hem görüntü olarakta heybetli bir bahçe olur. Yine aynı şekilde mandalina falan da olur. Balkon büyükse . Duvar kısımlara çok yaklastirmazsin yanmazlar.

Fideleri alınca yaz neler aldın hatta bize fotoğraf bile atabilirsin seviyorum böyle sebzeli balkonlari :)

Fesleğen marul çilek . Bunlardan da tercih edebilirsin bunlar zahmetsiz. Soğan ekebilirsin
Asilanmis bir limon alabilirsin. Hem görüntü olarakta heybetli bir bahçe olur. Yine aynı şekilde mandalina falan da olur. Balkon büyükse . Duvar kısımlara çok yaklastirmazsin yanmazlar.

Fideleri alınca yaz neler aldın hatta bize fotoğraf bile atabilirsin seviyorum böyle sebzeli balkonlari :)

Ben bunları nereden temin edebilirim? Tekzen de görmüştüm fidesini becerebilsem bu haftasonu yapacağım :)))

takdir ettim sizi
bayılıyorum özellikle şehirde oturup da balkonlarını saksılardan bahçeye çevirenlere

güncel kalsın :KK14:

X