Evde 2 kedi bakmak

Cherry01

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2009
343
73
Herkese merhaba benim evlenmeden kedim vardı evlenince annem vermedi, eşiminde kedisi vardı yani evimizde kedi var suan çok tatlı çok duygusal çok özel bi kedi, beni resmen teselli ediyor ama annemlerden her dönüşte içim kopuyor kızım beni çok özlüyor ayrılık vaktinde kopamıyorum artık nasıl içimden geçmişse aynı annemdeki kızıma benzeyen 39 günlük annesinin doğduğunda terkettiği süt annesinin köpek saldırısına uğradığı 290 gr bi kedicik çıktı karşıma, suan evde ona bakıyorum oğlum çok mutsuz, çok korkularım var yapabilir miyim? Temizliği hijyeni nasıl sağlarım? 2 ve üstü kedi sahipleri siz nasıl yönetiyorsunuz?

Herkese merhaba benim evlenmeden kedim vardı evlenince annem vermedi, eşiminde kedisi vardı yani evimizde kedi var suan çok tatlı çok duygusal çok özel bi kedi, beni resmen teselli ediyor ama annemlerden her dönüşte içim kopuyor kızım beni çok özlüyor ayrılık vaktinde kopamıyorum artık nasıl içimden geçmişse aynı annemdeki kızıma benzeyen 39 günlük annesinin doğduğunda terkettiği süt annesinin köpek saldırısına uğradığı 290 gr bi kedicik çıktı karşıma, suan evde ona bakıyorum oğlum çok mutsuz, çok korkularım var yapabilir miyim? Temizliği hijyeni nasıl sağlarım? 2 ve üstü kedi sahipleri siz nasıl yönetiyorsunuz?
Benim 2 kedim var tek kediden daha kolay geliyor böyle oldugu zaman ilgi istemiyorlar. Ben yorgunsam ilgilenmiyorsam birbirlerini yalayıp oynuyorlar. Kumu sık sık değiştirmeniz lazım dezavantaj olarak gördüğüm şey veteriner masrafları iç dış parazit bile en az 500 e yapıyorlar .-.

Bizde de 2 kedi vardı 1ini sahiplendirdim malesef çok üzülerek. Birbirilerine arkadas olsunlar diye çok uğrastım 1.5seneden fazla birlikte kaldılar.
Açıkcası ben diğer kedimin karakteri çok sokulgan yapışık olduğu için sahiplendirdim. Hiç yanımdan ayrılmak istemezdi mutfakta iş yaparken bile omzuma atlardı. Geceleri çok problem oldu evlendikten sonra eşim yatak odasına almak istemedi kedileri. Geceleri çok ağlıyordu minik kızım da kapılara atlayıp tüm gece tırmalıyordu. Malesef sahiplendirmek zorunda kaldım. Eşim daha esnek olsaydı bu konuda sorun olmazdı.
Şöyle bir gercek var biri gidince diğer kedi cok rahatladı. Bize yanaşmayan yüz vermeyen hayvan sevgi pıtırcığı oldu sonra anladık ki diğer kediyi çok kıskanıyormuş ve devamlı depresyon modundaymış hayvan.
Bir diğer gercek de evdeki tüy probleminin yuzde 70azalması oldu eşim allerjik yapısı nedeniyle sıkıntı çekiyordu suan daha rahatız ama kızımı cok ozluyorum :KK43:

iki kedi, tek kediden kesinlikle daha kolay. evdeki kedinizin de diğer kedilerle anlaşmaya müsait bir karakteri varsa hiç sorun olmaz bence. ilk başta ayrı tutup birbirlerine alıştırmanız lazım. benimki de ilk başta ikinci kediden çok rahatsız olmuştu ama şu an birbirlerinden ayrılmıyorlar.

X