Ev haczini hakim 3 seferdir reddediyor napabilirim

zambaklar35

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2023
1
0
25
Birinden alacagim 50 bin tl var. Odeme emri evine gitti itiraz etmedi borcu kabul etmis oldu. Banka hesaplarinda para yok sigortali iste calismiyor uzerine mal vs yok. Ev haczi icin avukatim 3 4 seferdir basvuruyor izmir 6. 7. 8. Icra mahkemeleri ortak karar almis otomatik reddediyolarmis magduriyetim belgeli delilli ispatlarim var alacakliyim. Borclu borcu kabul ediyor ama yasaya gore hakim izni olmadan ev haczine cikilamiyor hakimde kesin olarak reddediyor napabilirim

Ne Saçma bir düşünce şekli. Birisi hanımefendinin parasını ödemiyor, evine hacze gitti diye insafsız mi oluyor ?
Zaten evden alınabilecek şeyler kanunen kısıtlı. Filmlerdeki gibi değil. Borcu evden alınacak şey ile tahsil etmeniz mümkün değil. Çünkü yedirmin vs astarı yüzünden pahalıya geliyor. Eve hacze gitmenin sebebi borcluyu taciz etmektir, zira borçlular genelde başkasının üzerine malvarligi yapar, ama kendi borcunu ödemez

Birinden alacagim 50 bin tl var. Odeme emri evine gitti itiraz etmedi borcu kabul etmis oldu. Banka hesaplarinda para yok sigortali iste calismiyor uzerine mal vs yok. Ev haczi icin avukatim 3 4 seferdir basvuruyor izmir 6. 7. 8. Icra mahkemeleri ortak karar almis otomatik reddediyolarmis magduriyetim belgeli delilli ispatlarim var alacakliyim. Borclu borcu kabul ediyor ama yasaya gore hakim izni olmadan ev haczine cikilamiyor hakimde kesin olarak reddediyor napabilirim
merhaba gerekçesini paylaşabilir misiniz? mahkemenin reddettiği kararın gerekçesi ne oluyor neye dayanarak reddediyor?

X