Mutfak Dekorasyonu Eski mutfak

sekerzadem

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2018
319
220
Merhaba, çok eski bir evim var (başımı sokacak bir yuvam var çok şükür) evimi fazla masraf yapmadan nasıl güzelleştirebilirim mesela mutfağım çok küçük duvarın birine raf alıyım diyorum dolap yaptırmaya kalksam çok maliyetli oluyor tezgahım da fayans tezgahıma fayans folyosu yapıstirsam derz aralarından hava alır mı kullanışlı olur mu sizce?
Farklı ve pratik fikirleriniz varsa bekliyorum mesela duvarlara vs nasıl dekorasyonlar yapabilirim???

Merhaba, çok eski bir evim var (başımı sokacak bir yuvam var çok şükür) evimi fazla masraf yapmadan nasıl güzelleştirebilirim mesela mutfağım çok küçük duvarın birine raf alıyım diyorum dolap yaptırmaya kalksam çok maliyetli oluyor tezgahım da fayans tezgahıma fayans folyosu yapıstirsam derz aralarından hava alır mı kullanışlı olur mu sizce?
Farklı ve pratik fikirleriniz varsa bekliyorum mesela duvarlara vs nasıl dekorasyonlar yapabilirim???

Yapışkanlı folyo kullanımını çok sağlıksız buluyorum. Duvara köpük strafor , tezgaha yapışkanlı folyo , doğalgaz borusunu kamufle etmek için hasır ip veya çiçek sarmak ; mutfakları çok tehlikeli bir hale getiriyor.

Boyayabilirsiniz bence folyodan daha kullanışlı olur,kendin yap/hobi sayfalarında görmüştüm ben. Mutfak dolaplarını da boyayabilirsiniz ayrıca değişiklik olur.
Boş duvarınıza terek tarzı birşey yaptırabilir/alabilirsiniz gayet güzel olur.

İnstagramda diy sayfaları oluyor, YouTube da bununla ilgili çok video görüyorum oralardan fikir edinebilirsiniz.
Ben küçük mutfaklara beyaz ve ahşap rengini çok yakıştırıyorum. Ferah bir görüntü oluyor. Ve geniş gösteriyor.

1655394522515.png

duvarlarda su tonu renkler
açık renk dolaplar
her duvarı doldurmadan açık raf sistemleri. açk renk saksılar vs.

böyle şeyler düşünebilirsiniz.

X