Eşim durmadan iş değiştiriyor

Isten çıkacağınızi söyleyin..
Sorumluluk alması lâzim ama sizden medet umduğu için rahat davraniyor

eşinizin söylediğini asıl sizin söylemeniz lazımken ne bu yürek yiğidim diyemediniz mi?
seni bu beş parasızlıkla kimse kabul etmez diye yüzüne çarpamadınız mı?
sen üç milyar yedüüzeellimilyon parayı ne yaptın demediniz mi?
Ay bu açlıktan ağzı kokan yüzüne bk atsan yapışmayacak erkeklerdeki özgüvenin üçte biri bende olsa dünyayı kurtarırdım.

Eşim sevgiliyken iki kere iş değiştirdi ve ben hemen uyardım böyle olmaz bir yerde çalış hem kıdemli olursun hem maaşın artar ben böyle sürekli iş değiştiren koca istemem, bana da güvenme sakın çalışıyorum diye en başında söyledim. Sizde keşke en başında tavrınızı belli etseydiniz.

Tabii ki haklisiniz kimse sizi linclemez kadının çocuğu olur 3 sene bekler geri girer işe. Tekrar olur tekrar aynı şeyler yaşanır falan. Ama sırf canı evde oturmak istedi diye oturmaz. Bu durum kadınları güçsüz kılıyor çünkü. Yani mantıklı çerçevede cocuk yapanlar bile kadın çalıştığında bir maddi planlama yapıyor. Ne kadar gider doğum ne kadar okur. Ne kadar evde çocuğuma kendim bakarım sonra kreş parası ne kadar okur falan diye. Yani her şey ortak olmalı bence. Ev de iş de. Ama burda olay aşmış. Nasıl bir erkeğe her yükü sen taşıyacaksın illa dememeliysek kadına da dememeliyiz.

zaten kadın oturmayı isteyebilir derken, çocuğuna kendi bakmayı isteyebilir demek istemiştim. Ben mesela maddi durumumuz yetecekse çocuğuma kendim bakmak isterim, o eve geldiğinde anne yemeklerinin kokusuyla karşılansın isterim. Tabii herkese nasip olmaz, hele günümüz şartlarında çok zor🥺

Ben şeyi anlamadım, iş değiştiriyor da bi işten çıkınca diğer işe girmeden önce aylarca evde kös kös oturuyor mu?

X