Örgü Eşim aile sık gitmemi istemiyor

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

Kalizi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2021
83
29
4 aylık evliyim ve ailemle aynı şehirde yaşıyoruz. Taşınma işleri, alışma süreci ne varsa tüm süreçlerde sadece benim ailem yanımızda oldu hemde maddi ve manevi eşimin ailesi 800 km uzakta yaşıyor. Evlendiğimiz günden beri bir arayıp başınıza bir şey geldi mi ihtiyacınız var mı diy soran olmadı. Eşim ailesini ararsa cevap verirler yoksa aramazlar bile... Nişan sürecinde yalanlarla iftiralarla ilk kez gittiğim köy evlerinden beni kovdutmaları da cabası. Her şey bir yana bugün eşime yarın annemlere gideceğimi söyleyince "eve sık gitme"dedi. Anlam veremedim ailemin evine gün sayark mı gitmeliyim? Eşime ne zaman istersem o zaman gideceğimi söyleyince, o zaman kendin gelirsin akşam dedi. Ne alaka bu kısıtlama nereden çıktı? Kendisi her hafta aynı gün maça giderken bu sık olmuyor mu? Ne yapmalıyım?

Tabi ki ailenize istediğiniz sıklıkta gideceksiniz ve kimsenin buna laf etmesine izin vermeyeceksiniz. Kendiniz de dönersiniz zaten almaması niye kısıtlama olsun? Yetişkinsiniz. 🤷🏻‍♀️ İstemezse de almaz. 🤷🏻‍♀️

O maça gidince sizde ailenize gidin. Bir erkek sürekli anne evine gitmek istese ona da hoş bakılmaz ne işin var diye bence yeni evlenmişsin evine alış birbirinize alışın

4 aylık evliyim ve ailemle aynı şehirde yaşıyoruz. Taşınma işleri, alışma süreci ne varsa tüm süreçlerde sadece benim ailem yanımızda oldu hemde maddi ve manevi eşimin ailesi 800 km uzakta yaşıyor. Evlendiğimiz günden beri bir arayıp başınıza bir şey geldi mi ihtiyacınız var mı diy soran olmadı. Eşim ailesini ararsa cevap verirler yoksa aramazlar bile... Nişan sürecinde yalanlarla iftiralarla ilk kez gittiğim köy evlerinden beni kovdutmaları da cabası. Her şey bir yana bugün eşime yarın annemlere gideceğimi söyleyince "eve sık gitme"dedi. Anlam veremedim ailemin evine gün sayark mı gitmeliyim? Eşime ne zaman istersem o zaman gideceğimi söyleyince, o zaman kendin gelirsin akşam dedi. Ne alaka bu kısıtlama nereden çıktı? Kendisi her hafta aynı gün maça giderken bu sık olmuyor mu? Ne yapmalıyım?
Her iki tarafın ailesine de sık gidilmemeli , öncelik eşler ve çekirdek aileniz olmalı, iki tarafta bu konuda dengeyi sağlamalı yoksa büyük sorunlar kaçınılmaz hale gelir...
Eşiniz haklı olabilir özellikle yeni evliyken sık gidilmesi bence de yanlış, yahu bu aile bağımlısı insanları anlayamıyorum, ruh eşini bulup evleniyorlar daha evlenir evlenmez ailelerine yapışıyorlar, erkeklerde kadınlarda bu dengeyi iyi korumalı ki evlilik yürüsün ...

Her iki tarafın ailesine de sık gidilmemeli , öncelik eşler ve çekirdek aileniz olmalı, iki tarafta bu konuda dengeyi sağlamalı yoksa büyük sorunlar kaçınılmaz hale gelir...
Eşiniz haklı olabilir özellikle yeni evliyken sık gidilmesi bence de yanlış, yahu bu aile bağımlısı insanları anlayamıyorum, ruh eşini bulup evleniyorlar daha evlenir evlenmez ailelerine yapışıyorlar, erkeklerde kadınlarda bu dengeyi iyi korumalı ki evlilik yürüsün ..

Her gün aileme gidiyor değilim ya da aileme giderken evimi eşimi ihmal ediyor da değilim. Şuan çalışmıyorum ve komşularım kafama göre değil kendime ayırdığım vakti ailemle paylaşıyorum. Bunun neresi aşırılık? Ya da dengeyi koruyamamak?

Her gün aileme gidiyor değilim ya da aileme giderken evimi eşimi ihmal ediyor da değilim. Şuan çalışmıyorum ve komşularım kafama göre değil kendime ayırdığım vakti ailemle paylaşıyorum. Bunun neresi aşırılık? Ya da dengeyi koruyamamak
Tabi ki ailenize istediğiniz sıklıkta gideceksiniz ve kimsenin buna laf etmesine izin vermeyeceksiniz. Kendiniz de dönersiniz zaten almaması niye kısıtlama olsun? Yetişkinsiniz. 🤷🏻‍♀️ İstemezse de almaz. 🤷🏻‍♀️
Seni almam demek onun kafasınca bir kısıtlama.. Almasına gerek yok zaten benimle birlikte gelde hiç demedim tercih meselesi ama o beni sıkıştırmak amaçlı bu cümleleri kuruyor.

800 km öteden birileri eşinizi dolduruyor demektir. Erkeklerin bu zırnık fayda görmediği ailelerine tapmaları ayrı bir fiyasko zaten. Asla ödün vermeyin kendiniz evinize dönün aileniz ona hasret değildir zaten sizi görseler yeter 🤣

Öyle insanlar zaten aramasın . Eşiniz belki evliliğe alismadiginuzi dusunuyosa bilmiyorum belki o yüzden söylemiştir ama niyetini en iyi siz bilirsiniz. Ancak elbette ki ailenizle götürebilirsiniz ama valla evlilikte kadın erkek fark etmiyor benim için eğer bir aileyle çok gidiliyorsa sinirler bozuluyor. Erkek sürekli ailesine gitmek isteyince ne dusunuyosam kadında çok sık gidiyosa aynı hissi uyandırıyor. Evliliğe hazır değilmiş diyorum.

Çok normal değil mi alışamamam en basit kavgamızda bile ailesine "yani çıbanın başı üvey annesine" laf edince, onlar benim değerlilerim kes sesini diyor. Ben kapıdan kovulurken o benim değerlim kimsiniz dememişti. Evet alışamadım böyle devam ederse de bu ahlakı çökük aileye alışmayacağım.

Ailenize ne sıklıkla gidiyorsunuz ve yatılı falan mı gidiyorsunuz anlamadım. Neden eşiniz alıyor sizi? Akşam saati mi gidiyorsunuz?

Hayır yatılı filan gitmiyorum haftada bir yada iki kez sadece o gündüz işe gidiyor bende öğleden sonra anneme. beni almasını ben istemiyorum işten çıkıp o geliyor ki çogu zaman sadece yemek yiyip kalkıyoruz.

Bu sayfa da herhalde en çok eş sorunuyla karşılaştım :) Tabi ki karışamaz ne siz onun ailesine ne de o sizin ailenize karışmamalı ha tabi bu abartı seviyede de olmamalı kimileri evden hiç gitmiyor neredeyse iki tarafta rahatsız olur bu durumdan hak veririm ama yeni evlisiniz zaten dediğiniz gibi yardıma da ihtiyacınız var anladığım kadarıyla eşinizin ailesiyle baştan anlaşamama probleminiz var. Hep derler ya ailesiyle evleniyorsun binevi gerçekten öyle bunu bilerek evlenmişsiniz maalesef katlanacağınız noktalar da olacak tabi ben yanlış anlamadıysam bunu. En başta eşinin ailesiyle kavga, tartışma vs. yaşayıp evlenen kişi bunu kabul ediyor demektir ki evlilik şakaya gelmez böyle problemler doğurur özellikle de eşiniz ana kuzusuysa :KK70: ama dediğim gibi karışamaz gidip gelmenize ben derdim valla sen de maça gitmeyeceksin o zaman diye hiç sevmem böyle emir kipiyle konuşup hayatıma karışan tipleri ki karıştığı konu da konu olsa aile ile görüşmek şaka gibi :KK70:

X