Doğal Saç Bakım Kürleri Ensedeki düğüm düğüm saçlar

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Karamel

yuvama yeni nefes geliyor
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2009
3.316
15
uzunca okudum konuları ama bu soruna bir cvp bulamadım
saçlarımın uzamasında bir problem yok çok şükür tabi bunda sinamekili kürün inanılmaz etkisi oldu çok fazla uygulamasamda ben çok faydasını gördüm bide boyamı akıtmasa tam olucakta neyse :KK1:
saçlarım kalın telli baya baya gür ve hafif dalgalı ahalisinden
ön kısımlarda çocukluğumdan beri başıma dert olan beyazlar olduğundan hep röfleliydi ama 3 senedir evde kendim boyuyorum biraz olsun röfleden kurtardım saçları ama yinede sarı
o kadar çok bakım yağı kür denedim ama yok olmuyor,saçıma iyi gelseler de ensemde düğüm düğüm olan saçlara çözüm olmadı
inşallah birisi bu derdime çare bulur söz çok dua edicem :KK16:
bu arada saçlarımın uzunluğu belime 4 parmak yakınlıkta
şimdiden teşekkürlerrr

Sacların yıpranmıs benımde eskıden ensede dugum dugum oluyordu sımdı olmuyor dogru sac bakım urunlerı kullandıgından emınmısın ben kremımı degıstırdım ve ve serum kullanmaya basladım ve kurtuldum saclarına gercekten cok ıyı gelen bır sampuana ve bakım kremı kullanman lazım saclarının kremlıyken tara gerekırse maske kullan maskeyı uygularken dıkkat edılmesı gereken bır husus var saclarını yıkadın durladın kremledın durladın havluyla nemını aldıktan sonra maske uygulanması gereklıymıs 5 10 dak bekletıceksın tekrar durlucaksın ınan bana sac ıpek gıbı oluyo bıldıgın ıpek ne dugum ne bısey serumda kullanmanı tavsıye ederım dugumun d sı olmaz 1,2damla kadar

bende de aynı sorun war we artık saçlarımı yolasım geliyor. zaten o düğüm olmuş saçları tararken birçoğu yolunuyor
nasıl bi maske kullandın paylaşırsan çok sewinirim.

Sacların yıpranmıs benımde eskıden ensede dugum dugum oluyordu sımdı olmuyor dogru sac bakım urunlerı kullandıgından emınmısın ben kremımı degıstırdım ve ve serum kullanmaya basladım ve kurtuldum saclarına gercekten cok ıyı gelen bır sampuana ve bakım kremı kullanman lazım saclarının kremlıyken tara gerekırse maske kullan maskeyı uygularken dıkkat edılmesı gereken bır husus var saclarını yıkadın durladın kremledın durladın havluyla nemını aldıktan sonra maske uygulanması gereklıymıs 5 10 dak bekletıceksın tekrar durlucaksın ınan bana sac ıpek gıbı oluyo bıldıgın ıpek ne dugum ne bısey serumda kullanmanı tavsıye ederım dugumun d sı olmaz 1,2damla kadar

kullandığın ürünleri de yazsan çok iyi olucak :KK34: ama dediğin maske uygulamasını mutlaka denicem özellikle hangi serum ve hangi maske :44:

bende de aynı sorun war we artık saçlarımı yolasım geliyor. zaten o düğüm olmuş saçları tararken birçoğu yolunuyor
nasıl bi maske kullandın paylaşırsan çok sewinirim.

yolma işlemini ben aştım saçlarımı tararken bir sorun yok enseye geldiğinde tarak kalıveriyor ya :18: heh işte ben orda kopuyorum dolayısıyla saçlarda kopuyor :KK14:
inşallah buluruz bir çaresini :KK5:

benim de sadece ensede problem oluyordu hatta fön çektirsem bile.... saçlarımı boyadım yakın zamanda 2 kere sanki daha kötü oldu
kurtulmak için herşeyi deniyorum artık. neden oluyo anlamadım önceden booyadıım da hiç böyle olmazdı
offfff çok canım sıkıldı bu saçlara yaaa

benim de sadece ensede problem oluyordu hatta fön çektirsem bile.... saçlarımı boyadım yakın zamanda 2 kere sanki daha kötü oldu
kurtulmak için herşeyi deniyorum artık. neden oluyo anlamadım önceden booyadıım da hiç böyle olmazdı
offfff çok canım sıkıldı bu saçlara yaaa

benimde aynı fön çektirsem de sonrasında yine aynısı oluyor
ben her ay boyarım saçlarımı eskiden yoktu bu problem,üstlerde yine yok ama ensede altta kalan kısım hep karışıyor parmaklarımı saçlarımdan kaydırsam ensede takılıyor inşallah bilgisi olan biri yardım eder :KK14:

74 kişi bakıp çıkmış ama sanırım bilgisi olan yok :KK14:
neyse biraz daha bekleyelim :KK50:
lütfennnnnn bilgisiiiii olanlaraaaaa sesssleniyorummmm nasıl kurtulucaz bu ensedeki sorundannnnn :KK36:

arkadaşımdada bu problem olmuşdu ama onun sorunu kırık olması yani biraz yanmışdı sanırım o bölgede saçı yağlarla bakımlarla o bölgeyi düzeltti saçının ense kısmını akşamları yağlıyor at kuyrugu yapıyordu daha sonra yıkar yatardı üşenmeden yapdı sonuc aldı bi deneyin derim birde saçınızı arada küvet yada duşa eğilerek yıkayın tersden yıkamada direk o bölgeye işlediği için inş. sorununuzu çözer

arkadaşımdada bu problem olmuşdu ama onun sorunu kırık olması yani biraz yanmışdı sanırım o bölgede saçı yağlarla bakımlarla o bölgeyi düzeltti saçının ense kısmını akşamları yağlıyor at kuyrugu yapıyordu daha sonra yıkar yatardı üşenmeden yapdı sonuc aldı bi deneyin derim birde saçınızı arada küvet yada duşa eğilerek yıkayın tersden yıkamada direk o bölgeye işlediği için inş. sorununuzu çözer

çok teşekkür ederim inşallah bendede işe yarar
başımı eğerek yıkamayı deniyim genelde yaptığım bişey değildir belki faydası olur :)

benim de öyle oluyordu, saçlarımı parça parça yıkamaya ve kremlemeye başladım, altta kaldıkları için bakımsız kalıyor o saçlar :)

benim de öyle oluyordu, saçlarımı parça parça yıkamaya ve kremlemeye başladım, altta kaldıkları için bakımsız kalıyor o saçlar :)

burdan öğrenince bende öyle yapmaya başladım inşallah faydası olur yoksa bir gün sinirden kesip atıcam enseyi olan saçlarıma olucak :KK14:

bende de aynı sorun var.saçlarım dalgalı sanırım bununla da alakası var.ama fark ettiğim kadarıyla terlediğim zamanlarda daha çok oluyor ki ense de saçlardan dolayı çok fazla terliyor.gece uyurken ensem çok terliyor sabah kalktığımda da ensemdeki saçların düğüm düğüm olduğunu fark ediyorum.taramak da bir işe yaramıyor, iki dakika sonra yine aynı.
eskiden bi rejoice reklamı vardı, çocuk elini kızın saçında gezdirirken eli takılıyodu falan.aynı o durumdayız :44:

benmide aynı arkadaşlar umutsuzluk yaratmıyım ama kestire kestire biraz olsun kurtuldum ağlıyodum ben artık koparıyodum mecburen yada kesiyodum düğüm yerleri kısa kestire kestire iyileştrdim gibi şu an dha iyi yağ felan hak getire :KK43:

bende de bu sorun vardı ama sebebini buldum. saçım açık dolaştığımda kıyafet yakalıysa kesin eve döndüğümde orası düğüm oluyordu. özellikle deri ceket giydiğimde düğüm oluyodu açamıyodum :KK43: kesinlikle sorunum kıyafetlerden kaynaklanıodu. ben de saçlarımı toplamaya başladım. zaten bakım yapıorum saçı açık gezmediğimde böyle bi sorun olmuyo. :KK1:

banada oldu.gittim pazardan zeytin yağı alıp buladım 1 gece yattım hatta teepeden toplayıp.bakımsızlııktan olduğunu düşünüyorum

X