Endoskopi mide balonum

Acquire1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2023
3
3
30
Sürekli nurdan takip ederdim artık yazan paylaşan biri olmak adına başlık açayım dedim. Tüp mide ameliyatı olmak istedim fakat bulunduğum şehirde sadece eüni hastanesi yapıyordu ve endokrinden onay çıkmadı. Biraz psikolojik bunalımdan sonra devlet hastanesinde yapılmaya başlandığı haberi ile umut buldum. 8 mayıs pazartesi saat 10.30 dan beri mide balonluyum. İlk iki gün feciydi. Daha sonra diyetisyen ile görüşme sonucu 3 günde serum taktım yaptığım en iyi şeydi gözüm açıldı :) şuan 5. Güne yeni giriş yaptım 125.4 kg ile başladığım sürece im şuan 121.9 ile devam ediyor gelişmelerden haberdar edeceğim

6.gündeyim diyetisyen desteği alıyorum balonu takan doktorum önermişti 6 aylık paket olarak anlaştık. Şuan güncel kilom 120. 4 tam tamına 5 kilo elbette ki ödemde gitti ama bu sürede verilen her 100 gr beni çocuk gibi havalara zıplatıypr yarın kontrolüm var doktorum sıvı elektrolit dengesine bakacak. Mutlaka 2. 5 litre su içmeye çalışıyorum ama itiraf edeyim çok zor çünkü 500 öl şişeyi bitirmem 2 saati bulabiliyor kramplarım azaldı bişeyler içerken artıyor fakat ilk günler gibi değil.

Merhaba herkese bugün 12. Gün 7. 3kilo oldu 5 kilodan sonra verdiğim kilo yağdan ödem şuan vucudumda yok. 12 günden yaklaşık 5 kilo yağ vermek benim için mucize. Balona gelirsek kramplar var ara ara ama zorlayıcı değil acıkma hissi yok belkide ben kendimi çok hazırladım diye yok yolun başı bilemiyorum ama sadece mide koruyucu içiyorum acı ekşi baharat tüketmediğim için herhangi bir sorun yaşamadım çorba laktozsuz süt proteinli süt tavuk haşlama sebzesiz yeşil smotie ve yumurta yumuşak peynir var genel olarak listemde video açıp spor yapayım dedim yok mide direk dedi ne yapıyorsun galiba sıkıştırdım diyetisyenle konuşarak sadece yürüyüşe devam ediyorum.

X