Elleriniz icin Egzersiz Uygulamalari

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.878
29.915
60
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı! Parmak uçları sıkıca kavrayın ve uçlardan geriye doğru kuvvetli bi şekilde itin.
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı! Elleri parmak uçlarında birleştirin ve sıkıca bastırın.Gevşetin, ardından birkaç kez bu hareketi tekrar edin.
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı! Parmakları mümkün olduğunca gerin ve yanlara açın.Bir süre bu pozisyonda kalın, ardından yapabileceğiniz kadar sıkı bir şekilde yumruğunuzu sıkın.Birkaç kez daha tekrar edin.
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı! Elleri düz bir yüzeyde dinlendirin.Parmakları birer birer yukarı kaldırıp indirin.
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı! Her bir parmak ucunu, baş parmağa sıkıca bastırın
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı! Sağ el ile sol kolu sıkıca kavrayın ve sol el ile dairesel hareketler yapın.Diğer elde de tekrar edin.
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı! Parmakları iç içe geçirin, bir eli diğerine bastırarak, mümkün olduğunca sağa, ardından da mümkün olduğunca sola bükün.Bu hareket, bileği gevşetecektir

Elif ablacım ben sağ elimden ameliyat oldumya doktor buna benzer hareketler verdi.yaparken çok zorlanıyorum:1no2: :1no2: ama faydasını göreceğim inşallah.
Eskiden ellerimi hiç beğenmezdim.şimdi gözüme çok hoş görünüyorlar.:1yes2: :1yes2: :nazar: kıymetlerini bilmem için başıma bu hastalığın gelmesi gerekiyormuş demek ki...
paylaşımın için teşekkürler..

paeonia canım eğer carpal tünel sendrmu varsa sende bileğini çok fazla kırmamaya çalış.hatta bence atel falan kullan.çünkü bu tarz hareketler daha çok ilerlemesine sebep oluyor.
ben carpal tünel sebebiyle ameliyat oldum 1 ay oluyo.
iki elimdede var.

X