Duzenli kegel egzersizi yapanlar

Ahkalbimsenden

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
290
328
Merhabalar, düzenli kegel egzersizi yapanlar var mı ? Ve sonuç elde edenler. Ben 2 haftadır yapıyorum günde 3 kere bir telefon uygulamasıyla. Fark hissetmeye başladım. Sizlerden düzenli yapan var mii?

Burda gördümde nasıl yapılıyor acaba. O kadar doktora gittim kimse bana böyle bişeyden bahsetmemisti.bende yapmak istiyorum sizden bilgi alabilir miyim ?

Ben uygulama nedir acaba
Burda gördümde nasıl yapılıyor acaba. O kadar doktora gittim kimse bana böyle bişeyden bahsetmemisti.bende yapmak istiyorum sizden bilgi alabilir miyim ?
Google play store a kegel yazarsanız Türkçe olanlardan birini indirin. Şöyle bir egzersiz: sanki cisiniz gelmiste.cisinizi tutuyormuş gibi oradaki kasları kasacaksiniz. Tabi ki bunu örnek vermek için diyorum cisimizi asla ve asla tutmuyoruz ( mesane tembelliğine ve idrar yolu enfeksiyonu na davetiye çıkarmamak için ) veya sanki vajinanız in içine parmak soktunuz ve parmağı sıkıyorsunuz oradaki kaslarla. Bunu 5 saniye yapıp 5 saniye dinelenin , tekrar 5 sn yapio dinlenin
Toplamda 10, kere yapın
Günde.3 set halinde
Programımız varsa da ona göre yapın kızlar

Google play store a kegel yazarsanız Türkçe olanlardan birini indirin. Şöyle bir egzersiz: sanki cisiniz gelmiste.cisinizi tutuyormuş gibi oradaki kasları kasacaksiniz. Tabi ki bunu örnek vermek için diyorum cisimizi asla ve asla tutmuyoruz ( mesane tembelliğine ve idrar yolu enfeksiyonu na davetiye çıkarmamak için ) veya sanki vajinanız in içine parmak soktunuz ve parmağı sıkıyorsunuz oradaki kaslarla. Bunu 5 saniye yapıp 5 saniye dinelenin , tekrar 5 sn yapio dinlenin
Toplamda 10, kere yapın
Günde.3 set halinde
Programımız varsa da ona göre yapın kızlar
Gece uyurken idrar kaçırmayada cözüm olur mu ki bu ?

Yasli bakim okudum
Butun kadinlarin hayat boyu yapmasi gereken bir egzersiz mutlaka yapilmali aklima dustukcede yaparim
Ileride menopoza falan girildiginde cok faydasini goruyorsunuz hatta bolum hocamiz bununla ilgili master yapiyordu
Fakultede kegel egzersinini yaptiriyordu menepoz ve oncesi hazırlık icin yapmanizi oneririm
Ozellikle dogum yapmis anneler sezeryanda icine dahil cok faydasi oluyor

Ne iyi oldu konu açmanız🥰 Uygulamayı bilmiyordum mesela. Youtube dan izleyerek yapıyordum, amabəraktım bi süre sonra. Bi destek lazım qaliba.

X