Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Düşük tansiyon

TesterTester

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2006
228
30
43
arkadaşlar merhaba a.s.
benim annemin tansiyonu birkaç gündür yüksek gibiydi, bu yüzden gittik braunun tansiyon aletini aldık.
ben de öylesine ölçüleyim dedim, 8 e 5 çıktı. :1shok: sonra gün içinde birkaç kere daha ölçüldüm, hep 8-5, 9-6 çıktı. en yüksek de bir kere 10 oldu. :1shok:
bildiğim kadarıyla normal tansiyon 12e 8dir. :uhm:
benim tansiyonum çok mu düşük arkadaşlar acaba? :sm_confused:
doktora falan gitmem gerekir mi? önemli birşey midir? herhangi bir rahatsızlığım falan yok ..

benimde tansiyonum 8-5, 9-5 genelde.yani bu benim normal tansiyonum.bazı kişilerde böyle.özellikle ailenizde düşük tansiyonlu varsa genetik oluyor.bir rahatsızlıktan kaynaklanmadığı sürecede düşük tansiyonun iyi olduğu söylenir a.s

canım benim tansiyonumda düşüktür bu birazda ırsi oluyor benim halamında tansiyonu düşüktük ben ona çekmişim benim genelde 8-5 9-6 gibi bu oranlarda çıkar korkacak bir şey yok düşük tansiyon iyidir doktora gitsende sana hiç birşey vermiyecek merak etme

canım benim tansiyonum kendimi bildim bileli çok düşük dr ayakta durmama şaşırıyor
senin yapacağın tek şey tansiyonunun düşük olduğu sıralar BOL TUZLU AYRAN İÇMEK.
nickin altında zayıflama krizinde yazıyordu galiba rejim yapıyorsan tansiyonunu etkiler

Eğer bir sağlık sorunu yaşamıyorsan, düşük tansiyon için endişelenmene gerek yok, hatta kardiyologlar bunun için iyi derler. Benim de tansiyonum düşük...Genelde tuzlu yerim ve uzun süre aç kalmam...Eğer aklına takılan birşey varsa gene de doktora gitmeni öneririm, içinde ukde kalmamış olur, merakını gidermiş olursun canım

Benimde tansiyonum sürekli düşüktür. Ölçünce ayakta durduğuma şaşırıyorum doğrusu. Düşük tansiyonun bir riski yok yüksek tansiyonla karşılaştırınca.Allah korusun yüksek olması insanın bütün hayatını etkileyen ciddi rahatsızlıklara yol açabilir.

arkadasim benimde tansiyonum senin gibi. Benimde dusuk tansiyon genetik ailemde var. bas donmelerin olursa tuzlu birseyler ye duzelirsin.

benımde tansıyonum dusuktur..
açlıga dayanamıyorum , hemen bas donmeleri filan oluyor ..
yorgunluguda pek gelemıyorum acıkcası..
ama bızım ailede hep var annemde ananemde teyzelerim filan hep dusuk tansıyonlu..
korkacak bişey yok , ama yinede bu konusa için rahat deilse git derim doktora a.s. a.s.

Bende de düşük tansiyon var benim ki 8-5 falan değil benim düşünce 5-3 falan oluyor bu durumda da bayılıyorum.

geçmiş olsun tansiyon aleti koldan ölçmeli ise kalp hizasında tutmanız gerekir kolunuz aşağıda isee yüksek çok yukarda tutarsanız düşük çıkar:)

ya kizlar benimde dun tansiyonum acaip dustu, acaip midem bulandi basim dondu ayaklarim tutmadi, kalbim hiphizli atti nefes alamadim sonrasindada dengemi kaybettim basimi dolaba carptim. bi yarim saat gecdikden sonra falan tansiyonumu olctum 87 buyugu,kucugu ise 60di. cok korktum sizce doktora gitmelimiyim 2defa oldum dun boyle bi namaz sirasinda bide normal oturuyoken. uzucu seyler yasadim acaba ondanmi oldu:1no2:

normalde benimki de düşük cnm .
o aletler bazen 1..yada 2 eksik gösteriyor
en iyisi eski üsül olan

X