Düğün Düğünde takılan altınlar

Asyam17

💮🌸🌸
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2019
1.456
987
29
Altınlar evlenen çifte veriliyorsa
Konuyu ifade edemiyorum o yüzden örnek üzerinden yürütiyim
Düğünde birisi takı taktığında onun ödemesi geri kim öder kv kayın babamı
Yoksa gelinle damat mı

Son düzenleme:
Altınlar evlenen çifte veriliyorsa
Konuyu ifade edemiyorum o yüzden örnek üzerinden yürütiyim
Düğünde birisi takı taktığında onun ödemesi geri kim öder kv kayın babamı
Yoksa gelinle damat mı
Yazdığınızdan bir şey anlamadım. Düğünde size x kişisinin taktığı altını sizinde onun düğününde takmanızdan mı bahsediyorsunuz?

Olayi Özetleseniz?

Başka Şahsa Takilan takimi?
Düğande bize altın gelecek ya onları biz alcaz sonra da takan kişilerin düğününde geri açık çıkarsa borcu kim ödicek
Yani altınları siz alıyorsunuz geri ödemesi olacak takıları siz takın diyolar

Bilemiyorum emin olamadım yani birazda aranızdaki samimiyete bağlı sanırım. Ama şöyle söyleyeyim ben nişanlıyım nişanımda takı oldu. 2 tane evli kuzenim var teyzemin çocukları oluyor annem zamanında onların ikisine de hem düğün hem nişanda takmış onlarda benim nişanımda iki ayrı aile olarak taktılar ayrıca teyzemde taktı.

Olayın özeti sozlunuzun ailesi düğünden sonra altinlarinizi istiyor öyle mi?

Olayın özeti sozlunuzun ailesi düğünden sonra altinlarinizi istiyor öyle mi?
Altınları alcaksanız gei ödemeyi siz yapcaksınız diyorlar
Altın takan kişi düğn yaptığında yani ona siz takın yoksa altınları verin biz öderiz diyormar

Düğande bize altın gelecek ya onları biz alcaz sonra da takan kişilerin düğününde geri açık çıkarsa borcu kim ödicek
Yani altınları siz alıyorsunuz geri ödemesi olacak takıları siz takın diyolar
Sizin Düğünde Taki takanlarin sorunu borçlanirsalar!
Diğer Tür Diyelimki, Ben geldim size bilezik taktim. 1 Yil sonrada benim düğünüm oldu sizi davet ettim, bana geri altini siz ve eşiniz Takiyor

Altınları alcaksanız gei ödemeyi siz yapcaksınız diyorlar
Altın takan kişi düğn yaptığında yani ona siz takın yoksa altınları verin biz öderiz diyormar
Eşyalarınıza ..düğünun masraflarına destek oluyorlar mi sozlunuzun ailesi ?

Yarı yarıya oluyorlar
Benim de bu şekilde oldu..esimin ailesinden de şu kadar altın hediye edin şeklinde bir talebim de olmadi..altinlarimiz eşimle bizde kaldı.Benim ailem de esiminkiler de takılan hediyeye karsilik olanı kendileri goturdu. Çok geleneksel olmak istiyorlarsa düğünü Alman usulü yapmasınlar ...onda da gelenek gozetsinler

siz evlendikten sonra başkasının düğününe gidip ona takı takmanız geri ödeme demek değil ki. ayrıca takıları siz alıyorsunuz, size destek için o insanlar gelip düğününüzde takı takmışsa sizde onların düğününe elbette eli boş gitmeyeceksiniz.

X