Düğün Düğün hangi şehirde yapılır?

ogretmenhanim93

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2019
27
7
30
Kızlar benimkiyle ayrı şehirlerde yaşıyoruz ve onların adetlerine göre düğün erkeğin yaşadığı yerde yapılırmış eğer ben istersem 2 düğün yapılabilirmiş ama benim yaşadığım yerde yapılırsa masraf kız tarafının oluyormuş. Ben nerede yapıldığına çok takılmıyorum ama eğer erkek tarafında yapılırsa ben kendi evimden gelinlikle çıkamayacak mıyım? 14 saatlik yol orada yaşamayacağız da

Kızlar benimkiyle ayrı şehirlerde yaşıyoruz ve onların adetlerine göre düğün erkeğin yaşadığı yerde yapılırmış eğer ben istersem 2 düğün yapılabilirmiş ama benim yaşadığım yerde yapılırsa masraf kız tarafının oluyormuş. Ben nerede yapıldığına çok takılmıyorum ama eğer erkek tarafında yapılırsa ben kendi evimden gelinlikle çıkamayacak mıyım? 14 saatlik yol orada yaşamayacağız da
Bizim de farklı şehirlerdi. Kına gecesi kız tarafında oldu cuma gecesi. Cumartesi günü öğlen gelinliğimle gelin alma oldu. Pazar günü de kocamın memleketinde düğün oldu. Kına gecesinde de gelinliğimle çıktım nişanlık almadım, gelinlikten sonra bindallı giydim. 2 şehirde düğün yapanların bizim orda düğünleri hep böyle olur.

Bizim de farklı şehirlerdi. Kına gecesi kız tarafında oldu cuma gecesi. Cumartesi günü öğlen gelinliğimle gelin alma oldu. Pazar günü de kocamın memleketinde düğün oldu. Kına gecesinde de gelinliğimle çıktım nişanlık almadım, gelinlikten sonra bindallı giydim. 2 şehirde düğün yapanların bizim orda düğünleri hep böyle olur.
Gelin alma olması güzel olmuş iyi o zaman☺️

Siz de kına gecesi yapın kına masraflarını zaten kız tarafı karşılar . Gelinliğinizle salona girin 1.5 saat sonra kına kıyafetinizi giyin ikisini de yapmış olursunuz akrabalarınız da gelinlikle sizi görmüş olur . Evden çıkarken de gelinliğinizle çıkar salona ya da fotoğraf çekimine gidersiniz 😊

Bizim de iki sehırde oldu. Carsamba burda kına. Ama dugun gıbı oldu ve biz yaptık dugun salonu pastası calgıcısı kuruyemıs tabagı içecekleri hepsını biz aldık. Bındallı zaten sevmem. Dıs cekımıde burda yaptık. Persembe yola cıktık cumartesi de esımın ailesinin yasadıgı sehırde düğün yaptık. Sonra benım yasadım sehre geldık burda yasıyoruz 😊😊

Gelınlıgımı kuru temizleme yaptırdım kına gunu dıs cekımden oldugundan. dınlendıkde güzel oldu cok sukur. Bındallı yı sevmem zaten ıyı oldu.

kına gecesi yap. ertesi gün gelin alma olsun gelinlikle çık evden. sorun ne anlamadım. herkes böyle yapıyor.

X