doktora gitmeye çekiniyorum

yasmer

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
683
417
ya kızlar benim burdaki yazılarımı okuyanlar bilirler
yaklaşık 1 yıl 7 aylık evliyim ilk 6 ay korunduk daha sonra çocuk düşündüğümüz için korunmayı bıraktık her ay bir ümitle adet olmamayı beklerken malesef hep hüsranla sonuçlandı 2007/ ağustos ayında doktora gittiğimde sağ yumurtalığımda 5-6 cm büyüklüğünde kist olduğunu fark ettiler ama doktorun dediğine göre hamileliğim için hiç bir zararı yokmuş tedavide uygulamadı çünkü kistin tedavisi ameliyatlık bir durum yoksa doğum kontrol ilacıyla oluyomuş bizde çocuk istediğimiz için doktor gerek yok dedi hamileliğinede engel değil dedi 2007 yılı bir bitsin eğer olmazsa o zaman gelirsin dedi yani 2008/ocak ayında gel dedi faka bizim şu 4-5 ayda hayatımız tamamen değişti bazı ailevi problemlerden dolayı maddi durumumuz bayağı kötü yani normal olarak geçinebiliyoruz ama yüklü miktarlarda para çıkaramayız elimizden şimdi doktora gitme vaktimiz geldi bu ay doktora gitmemiz gerekiyo ama şayet eğer doktor ciddi bir tedavi önerirse altından kalkamayız ama probleminde ne olduğunu öğrenmek istiyorum çünkü şu anda eşimde veya bende bir şey varmı bilmediğimiz için her ay ümitle belki hamileyimdir diye bekliyoruz
şimdi benim isteğim şu doktora gitmek istiyorum şimdilik testleri falan yaptırabilicek durumdayız yani sadece problemin kimde ve ne olduğunu ciddi bişeymi olduğunu öğrenmek istiyoruz ama doktora gittiğimizde de çıkamamaktan korkuyoruz biz sadece problemi öğrenmek isterken ya doktor bizi tadiveye sokarsa diye korkuyoruz çünkü altından kalkamayız
şimdi sizlere soruyorum ne yapayım kızlar doktora gitsemmi yoksa daha beklesemmi yaklaşık 2008/ temmuz - ağustosa kadar ve doktora gittiğimde ne demeliyimki sadece sorunu öğrenelim devamını getirmeyelim elimizi verip kolumuz kaptırmak istemiyoruz bana yardımcı olun lütfen

Dr size sormadan nasıl başalayacakki canım tedaviye. Biz muayene olmak istiyoruz diye gidin adam diyecek problem şu sizde maliyeti ne olur biz bi bütçe hazırlayıp ona göre gelmeliyiz şuan karşılayacak durumda değiliz der çıkarsınız.

Geçmiş olsun bu arada inşallah hiç bunlara gerek kalmadan hamile kalırsın canım.Stres yapmamaya çalış.

yastevcim inan ne diyeceğimi bilmiyorum ama bence birazcık daha bekle istersen canım belkıde yüce allah sesini duyar ummadığın bir anda bebk verir sana yinede sen daha iyi bilirsin ama bence biraz daha bekle yada sosyal guvencen yokmu devlet hastanelerınde ılgılenmezlermıkı acaba hayırlısı canım inşallah yüce allahım doktora gitmeye gerek kalmadan yüzüne güler canım dualarım senınle...

bencede önce bi doktora gitmen gerekiyor bi doktora gittin diye hemen tedaviye sokacak değil size sormadan.önce muyanede sorun belirlenir.o soruna göre doktor size açıklama yapar şunları şunları yapmamız gerekiyor diye.sizde sorarsınız maliyetinin ne olacağını ona göre bi yol izlenir.belkide çok basit bişeydir doktora gitmeden bilemezsiniz.madem çocuk istiyorsunuz ertelemeninde bi anlamı yok bence.

canım siz sadece sorun ne öğrenmek istiyoruz diye gidin.sorunun ne olduğunu öğrenincede maliyetini öğrenirsiniz ama eğer şuan tedavi olamayacaksanız istemezsiniz tedaviyi.zorla yapacak hali yok ya.bütcemizi ayarlıycaz falan dersiniz sorun varmı onu merak ettik dersiniz

kızlar hepinize teşekkürler beklemek istiyorum ama artık dayanamıyorum amacaba ne var diye ya bende böyle kendi kendime giderim sadece sorunu öğrenmek istiyorum derim diyorum ama çok yakın bir tanıdığımızda sadece çocuğu olmuyo diye gitmişti yok o tedavi yok bunu da yaptırın yok şöyle inanın nasıl bu işin içine girdiklerini şaşırdılar başka bir doktor yeniden bir tedavi başka bir doktor sil baştan tekrar bunun olmasından korkuyorum ama dediğiniz gibi yapıcam en başta söyleriz daha olmad gidersek sadece şu anda durumumuzu öğrenmek istiyoruz deriz şimdiden hepinize teşekkürler sağolun

İnşallah hayırlı haberler yazarsın canım en kısa zamanda.

tatlım merak ettim sosyal güvenceniz yokmu..devlet hastanelerindede tedavi olabilirsin oralardada çok ii doktorlar var ama yinede canını sıkma senin psikolojinde çok önemli

yastev cim bende onu sorcaktım sosyal güvenceniz yok mu? illede özelde yapılması gerekmiyo tabii bizde önce özele gitmiştik baktık fazla geliyo devlet hastanesine gittik gerçi tedaviye gerek kalmadı ama onlarda gayet güzel ilgilendi.hatta şu an hamileliğimi onlara borçluyum. canını sıkma sakın biraz daha bekle istersen ama moralini yüksek tut.

kızlar desteğiniz için sağolun evet sosyal güvencemiz var bağkurluyuz ama bizimim bu gittiğimiz doktor çok iyi bir doktor bende devlet hastanesi diye düşünmüştüm ama ya orda bizi oyalarlar iyi ilgilenmezlerse diye korkuyorum şimdi bütün türklerde biliyosunuz özel hastaneden başka bir yere gittiğinde memnun kalmıyosun hatta devlette çalışan bir doktorun özeline git daha farklı ilgi görüyorsun bzde bu yüzden özele gitmek istiyoruz ama baktık altından kalkamıcaz tabiki o durumda devlete gideriz

banada ilaç veriyorlardı adetlerim düzensiz diye 1 yıl bekledim hiçbir faydası olmadı.bizde son gittiğimizde doktora sorun neyse öğrenip ona göre hareket etmek istiyorum artık dedim.ben öyle diyince rahim içi film ve eşimden sperm tahlili istedi.sende öyle dersin.sonuçta sen istemediğin halde seni zorla tedaviye alacak değil

banada ilaç veriyorlardı adetlerim düzensiz diye 1 yıl bekledim hiçbir faydası olmadı.bizde son gittiğimizde doktora sorun neyse öğrenip ona göre hareket etmek istiyorum artık dedim.ben öyle diyince rahim içi film ve eşimden sperm tahlili istedi.sende öyle dersin.sonuçta sen istemediğin halde seni zorla tedaviye alacak değil

sağol zeliscik bende öyle yapmaya karar verdim ama işte eşim başka işte çalışıyo bende bizim internet cafemiz var orda duruyorum kocamın yüzünü o da beni ancak gece 12:30 dan sonra görebiliyoruz ama planladık inşallah kaynım üniverstede okuyo on beş tatile geldiğinde rica edicez biraz baksın bizde doktora gidicez senin dediğin gibi demeyi düşündüm zaten tavsiyen için teşekkürler

X