Gelin Makyajı Doğru Bilgiler İçeren Porselen Makyaj Başlığı

minenes

Guru
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2010
2.740
80
Herkese merhaba,

Porselen makyaj nedir ne değildir diye araştırırken her kafadan bir ses çıktığına ve bu konuda inanılmaz bir bilgi kirliliği olduğuna şahit oldum. Forumda bir sürü topic var ama kafa karıştırmaktan başka bir iş yapmıyor.

Bu başlıkta lütfen gerçekten doğru bilgiler ve varsa fotoğraflar paylaşalım.

Benim şimdiye kadar öğrendiklerim:

• Porselen makyaj normal makyajdan farklıdır, normal makyaj üstüne kalıcı sprey sıkmak değildir.
  • Su bazlı ürünlerdir
  • Sulu boyayı andırır bir palette gelir ve fırçayla uygulanır
  • Uygulanması biraz uzun sürebilir
  • Çok kalıcı bir makyajdır ve ancak özel ürünlerle çıkarılabilir
  • En bilinen markası kryolandır, sonya (?) diye de bir markaya rast geldim

Benim sormak istediğim, bu kritelerde olan yani gerçek porselen makyaj doğal mı duruyor, yoksa maske gibi mi? Hiçbir yerde buna cevap bulamadım. Bazı insanlar diyor ki daha ince parçacıklı ve su bazlı olduğu için çok doğal duruyormuş. Bir kısmı ise çok katmanlı olduğu için çok yapay durduğunu söylüyor.

Doğrusu nedir? Gerçek porselen makyaj fotoğrafı olan var mı? Teşekkürler...

Herkese merhaba,

Porselen makyaj nedir ne değildir diye araştırırken her kafadan bir ses çıktığına ve bu konuda inanılmaz bir bilgi kirliliği olduğuna şahit oldum. Forumda bir sürü topic var ama kafa karıştırmaktan başka bir iş yapmıyor.

Bu başlıkta lütfen gerçekten doğru bilgiler ve varsa fotoğraflar paylaşalım.

Benim şimdiye kadar öğrendiklerim:

• Porselen makyaj normal makyajdan farklıdır, normal makyaj üstüne kalıcı sprey sıkmak değildir.
  • Su bazlı ürünlerdir
  • Sulu boyayı andırır bir palette gelir ve fırçayla uygulanır
  • Uygulanması biraz uzun sürebilir
  • Çok kalıcı bir makyajdır ve ancak özel ürünlerle çıkarılabilir
  • En bilinen markası kryolandır, sonya (?) diye de bir markaya rast geldim

Benim sormak istediğim, bu kritelerde olan yani gerçek porselen makyaj doğal mı duruyor, yoksa maske gibi mi? Hiçbir yerde buna cevap bulamadım. Bazı insanlar diyor ki daha ince parçacıklı ve su bazlı olduğu için çok doğal duruyormuş. Bir kısmı ise çok katmanlı olduğu için çok yapay durduğunu söylüyor.

Doğrusu nedir? Gerçek porselen makyaj fotoğrafı olan var mı? Teşekkürler...

Hiç güzel değil. Maske gibi duruyor. Hiç tavsiye etmem.. Ben balo için yaptırmıştım kryolanda 200 milyona yaptılar, benim cildimde hiçbir problem de yoktur zor kapatılacak bir yara leke falan hiç yok. o kadar kötü oldu ki maske gibi ve aynaya baktım mesela bitince burnumun üstü böyle sanki topak topak duruyor nasıl anlatsam bilmiyorum ki. gözlerimi de boyadı mavi mavi hiç sormadan bana. o kadar doğal olsun dedim kaç kere.. bitince de sırf uğraştı diye bir şey demedim ama eve geldiğimde çok moralim bozuktu. çok şey sürüyor kaç kat bir sürü.. porselen gibi de olmadı ben gerçekten beğenmedim:KK43: tavsiye etmem, mac'te yaptır bin kat daha iyi hem de çok daha ucuz. paramla rezil oldum:))

Hımmm, senin adına üzüldüm, önemli günlerde böyle aksilikler yaşamak gerçekten çok can sıkıcı. Kyrolanda yaptırdım derken, onların makyaj uyguladıkları bir mağazası mı var? bu konuları hiç bilmiyorum da...

İnsanın olmayan gözeneklerini bile ortaya çıkaran iğrenç bir şeymiş bence kesinlikle düşünme. Suratında kocaman bir yağ tabakasıyla kendini rahat hissetmezsin Çok ağır bir yapısı var çünkü.

Hıımmm gözüm korktu şimdi. Peki sizce şu ten görüntüsü normal makyaj ürünleriyle mi elde edilmiş yoksa porselen makyaj mıdır?

Kaynak Yeşim Arsoy:
67859d4013.jpg

Ben sordum ben cevaplayım. :KK70:

Makyajı yapan kişiyi aradım, Ankara'da ünlü bir makyöz Yeşim Arsoy. Kullandığı markalar Mac, Dior, Chanel vs. Görülen makyajda Kryolan yokmuş ve dediğine göre gelin makyajı olarak kryolan çok ağır kaçarmış, sadece sahne makyajı için kullanılmalıymış.

Bayanın fiyatı 400 TL, düşünenler için yazayım da...

porselen makyaj denilen sey bence makyaji dogal kullanmaktir. yoksa hic bir yerde porselen makyaj diye bir teknik gecmiyor

Minenes topigini çok sevdim. Benim de kafam karisikti ne yapsam düğünümde die ancak mezuniyet balomda bile kendi makyajını kendisi yapan bı insan olarak üst üste badana gibi maddeler sürülmesinden hiç hoşlanmam mac lerimi hazirliycam o güne özel, belki kendi makyajımı kendim bile yapabilirim. Doğal görüntü her zaman en iyisi güzel olsun die üst üste boya sürmek çok çirkin.

Merhaba, ben mezuniyetimde porselen makyaj yaptırmıştım, anlatayım, suluboya gibi paletlerde malzemeler, önce bir sünger yardımıyla fondotenimsi birşey uygulandı, daha sonra da göz ve dudak makyajım yapıldı ama ben mat makyaj sevenlerdenim, kuaförüm saolsun ben mat dedikçe altın simli bi makyaj yaptı bana, sonra bi de sprey sıkıldı bu işte dedi! hayatımda suratımın en kötü haliydi glb :KK70:

yani sahneye çıkan ebru gündeş gibi olmuştum, tanıdktı da bişey de diyemedim, sonrasında bi de verdiğim paraya yandım :KK70:

ben düğünümde asla düşünmüyorum porseln makyaj , ii kalitedeki ürünlerle güzel bi makyaj yaptırıp sabitleyici de sıktın mı üstüne benca tamamdır :)

yalnız atlamayayım bi konuyu, bende sivilce, iz falan yok tenim çok şükür düzgün, özellikle kapatacak kadar sorunlu değilse cildiniz hiiiiiçç ama hiççç gerek yok...

ayrıca üstteki minenesin paylaştığı makyajdan daha fazlası gelini maymuna çevirmekten başka bişeye yaramıo bence :) bazıları kızabilir ama napayım bence böyle, dudaklar biraz daha renkli olabilir mesela o kadar...

X