Diyetisyene gitsek SSK karşılıyor mu?

yasmin89

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2010
2.395
238

Arkadaşlar hastanelerin diyetisyenlerine gitsek , ssk bunu karşılıyor mu ? Ve bu doktorlar , özel doktorlar kadar ilgileniyorlar mı ? İzmir - Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine gitmeyi düşünüyorum. Tecrübesi olan biri benimle paylaşabilir mi ? Özel doktor mu ? Hastane mi ? Teşekkürler...

:emir_bebek:

canım eski ssk şimdiki devlet hastanelerinde diyetisyen doktorları var
ilk dahiliye muane edip tetkiklerinizi istiyor.kilo almanız için tetikleyen bir hastalığınız yoksa diyetisyene sevk ediyor ve onun kontrolünde sağlıklı bi şekilde kilo veriyorsunuz
özel diyetisyenlere para yedirmeyin hepsinin metodu aynı

Çok teşekkürler sukat , gerçekten özel doktorlara para yedirilmez. Hepsi aynı eğitimi görüp , aynı metodu uyguluyor sonuçta

Arkadaşlar hastanelerin diyetisyenlerine gitsek , ssk bunu karşılıyor mu ? Ve bu doktorlar , özel doktorlar kadar ilgileniyorlar mı ? İzmir - Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine gitmeyi düşünüyorum. Tecrübesi olan biri benimle paylaşabilir mi ? Özel doktor mu ? Hastane mi ? Teşekkürler...

:emir_bebek:

Merhaba,
Ege üni.endokrin bölümüne gittim geçen yıl..bir sürü tetkik yapılıyor,sonra diyetisyene yönlendiriyorlar...

Gerektiğinde ilaç tedavisiyle destekleniyor...Ben ilaç istememiştim..

Son düzenleme:
Arkadaşlar benim eşim askeri personel.Bir tek askeri hastanelerden yararlanabiliyorum.Askeri hastanedede diyetisyen yokmuş.Demir eksikliği kansızlık gibi bir nedenden dolayı mı kilo veremiyorum acaba diye kan testi yaptırdım.Değerlendirmesi için dahiliyeye gitcem pazartesi.Ama kilo nedeniyle diyetisyene de görünmek istiyorum sizce napsam?Devlet hastanesine mi gitsem özerlemi ücreti aynı olur mu benim için acaba?Sonuçta ben devlet hastanesinden de yararlanamıyorum.Muayene ücretleri hakkında bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar benim eşim askeri personel.Bir tek askeri hastanelerden yararlanabiliyorum.Askeri hastanedede diyetisyen yokmuş.Demir eksikliği kansızlık gibi bir nedenden dolayı mı kilo veremiyorum acaba diye kan testi yaptırdım.Değerlendirmesi için dahiliyeye gitcem pazartesi.Ama kilo nedeniyle diyetisyene de görünmek istiyorum sizce napsam?Devlet hastanesine mi gitsem özerlemi ücreti aynı olur mu benim için acaba?Sonuçta ben devlet hastanesinden de yararlanamıyorum.Muayene ücretleri hakkında bilgisi olan var mı?

Muayne ücretleri hakkında bilgim yok ama , sonuçta devlet hastanesinden de yararlanamıcağına göre bence özel doktora git derim , daha iyi ilgilenilceği kesin

geçen hafta bir özel hastanenin diyetisyenine gittim, 1 hafta sonra kontrole çağırdı 1 kilo vermişim tamam da bi dahaki haftaya yine muayeneye gel dedi, her 2 haftada bir 50tl veremem. devlet hastanelerinde diyetisyen diye bir seçenek yok artık galiba. vakıf gurebaya falan baktım, aile hekimi var sadece.

burdaki özel hastanelerde diyetisyen için 40-50 lira gibi bir rakam ödeyip daha sonraki 3 yada 4 gidişiçin ücret ödemiyorsunuz

izmirde 9 eylül hastanesinin diyetisyeni hakkında bilgisi olan varmı daha önce gitmiş olan ? bende gitmeyi düşünüyorumda ?

X