Diyet motivasyonu

Cicekkz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2019
662
182
artk diyet yapmak cok zor geliyor ne yapacağm bilmiyorum sürekli kilo alıyorum..Aslnda bugün şöyle bir düsündüm neden yemeklerden vazgeçemiyorum diye yani biraz düsününce o ssevdigimiz pasta börekler tatlılar bizi sişmanlatıyor yani bize zarar veriyor sadece tatları güzel, bu yiyecekleri de sigara gibi düsünmek lazım sağlığa zararlı kilo yapıyor o yüzden aslında diyet değilde tamamen bırakmak lazım diye düşünüyorum ya da yine kıtlık moduna girmemek için 3günde bir azıcık bunlardan yenebilir ama çok az... Ben bırakmaya karar verdim..Bakalım nasıl olacak👏

çok güzel canım ben bu zayıflama işinin tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum mesela yasaklar cazip geliyor...oysa 3 günde bir serbest desen az miktarda o zaman gözün kalmaz belki aklına bile gelmez hadi bakalım inş. başarı hikayemizi de paylaşırız :KK5:

Sigara bağımlılığı gibi hamurişi,tatlı bağımlısıyız o yüzden veremiyoruz.. Biri ciğerlere zarar diğeri tüm vücuda,vücudu yağlandırıyor..Bırakmak lazım cidden😇

artk diyet yapmak cok zor geliyor ne yapacağm bilmiyorum sürekli kilo alıyorum..Aslnda bugün şöyle bir düsündüm neden yemeklerden vazgeçemiyorum diye yani biraz düsününce o ssevdigimiz pasta börekler tatlılar bizi sişmanlatıyor yani bize zarar veriyor sadece tatları güzel, bu yiyecekleri de sigara gibi düsünmek lazım sağlığa zararlı kilo yapıyor o yüzden aslında diyet değilde tamamen bırakmak lazım diye düşünüyorum ya da yine kıtlık moduna girmemek için 3günde bir azıcık bunlardan yenebilir ama çok az... Ben bırakmaya karar verdim..Bakalım nasıl olacak👏
inşallah olumlu sonuçlar alıyorsundur canım fakat henüz psikolojin hazır değil gibi geldi bana :) bir yandan bırakayım derken bir yandan kendinle pazarlık yapıyor gibisin 3 günde bir azıcık diye :) bence öncelikle bu düşüncelerinden kurtulman lazım diyet dediğin şey katı kurallar değildir aslında sağlıklı beslenmedir ama ne yazık ki tadı güzel şeyler hep zararlı ve can çekici :KK43: motivasyonun çok önemli olduğunu düşünüyorum bu konuda ve bence tamamen bırakmak gibi düşünürsen bu seni onu yemeğe daha çok itebilir çünkü bilinçaltın sürekli sana onu hatırlatacak ve ekstra nefsinle de mücadele etmek zorunda kalacaksın, onun yerine sağlığım için bunları sürekli yememeliyim (yani açık kapı var yemen için ama sıklık önemli) diye düşünürsen daha olumlu sonuçlar elde edebilirsin, inşallah fit bi sen olursun :)

X