Diyet arkadasi ariyorum

Merhabalar. Ben de 67 kiloyum şu an ve hedefim 60. Hipotiroidizm hastasıyım ve insülin direncim de var. Çalışıyorum ama çoğu zamanım oturarak hareketsiz geçiyo ne yaZık ki. Şu tatlı ve hamur işi düşkünlüğümden vazgeçerek ve biraz hareketlenmekle başlıyorum Ben de diyetime artık. Ana kesin kararlıyım tartıda 60ı görmeden durmak yok Allah’ın izniyle. İnşallah başaracağız

Merhabalar. Ben de 67 kiloyum şu an ve hedefim 60. Hipotiroidizm hastasıyım ve insülin direncim de var. Çalışıyorum ama çoğu zamanım oturarak hareketsiz geçiyo ne yaZık ki. Şu tatlı ve hamur işi düşkünlüğümden vazgeçerek ve biraz hareketlenmekle başlıyorum Ben de diyetime artık. Ana kesin kararlıyım tartıda 60ı görmeden durmak yok Allah’ın izniyle. İnşallah başaracağız
Benim de son hedefim 60, ilk 65 :) bende de insülin direnci ve demir, b12 ve d vit. eksikliği var ve ilaç kullanıyorum. Hareket ve hamur işini kesince oluyor aslında inşallah başarırız :)

Merhabalar..Benim boy 166.Kilo 65.Hedefimiz 57..Diyetisyene gidiyorum.1 ayda 8 kilo verirsin dedi.Iki haftalik liste verdi.Her hafta 2 ser defa kacamak var.Sadece cikolata ve kakao yasak kacamaklarda.Gunde 20 dakika tempolu yuruyecegim.2.5 litre su icecegim..Merakla bekliyorum.Uzun zamandir 50 li kilolari gorenedim.Yazin kendi kendime zorla 60 kiloya dustum..Geri aldim.Insallah bu sefer olacak..

Merhabalar..Benim boy 166.Kilo 65.Hedefimiz 57..Diyetisyene gidiyorum.1 ayda 8 kilo verirsin dedi.Iki haftalik liste verdi.Her hafta 2 ser defa kacamak var.Sadece cikolata ve kakao yasak kacamaklarda.Gunde 20 dakika tempolu yuruyecegim.2.5 litre su icecegim..Merakla bekliyorum.Uzun zamandir 50 li kilolari gorenedim.Yazin kendi kendime zorla 60 kiloya dustum..Geri aldim.Insallah bu sefer olacak..

Bunlara uyarsanız mutlaka verirsiniz. Ben sanırım kilo aşamasında durağan bir dönemdeyim 73 le başlamıştım. Aralık ayında, sonra 2 hafta kadar ara verdım.
11 Şubat :69 kg
22 Şubat: 67,7 kg
Biraz yavaş gidiyor ama gidiyor bakalım inş yaza hepimiz istediğimiz yerde oluruz.

Bunlara uyarsanız mutlaka verirsiniz. Ben sanırım kilo aşamasında durağan bir dönemdeyim 73 le başlamıştım. Aralık ayında, sonra 2 hafta kadar ara verdım.
11 Şubat :69 kg
22 Şubat: 67,7 kg
Biraz yavaş gidiyor ama gidiyor bakalım inş yaza hepimiz istediğimiz yerde oluruz.
Kilo verme durdugu an detoksa baslayin deniliyor.Detoks yapiyor musunuz?O donemde vucudu biraz sasirtmak lazimmis..Hep ayni sekilde diyet yapildiginda bir sure sonra duraksama oluyormus.

Canim kilo verme durdugu an detoksa baslayin deniliyor.Detoks yapiyor musun?O donemde vucudu biraz sasirmak lazimmis..Hep ayni sekilde diyet yapildiginda bir sure sonra duraksama oluyormus.
Detoks yapmıyorum ama diyet şeklimi değiştirdim. Daha önce diyetisyenimin verdiği listelere devam ediyordum. Durunca ekmeği falan kestim şuan Karatay gibi bişiler yapıyorum. Ama bakalım haftaya da böyle olursa 1 hafta bi detoks falan uygulayacağım. Aslında duraksamaya takılmayın diyorlar ama insan bu kadar dikkat etmeye nasıl az veririm diye şaşırıyor :)

Merhaba arkadaslar diyetler nasıl gidiyor? Hiç paylaşım yapılmamış arada :) Benim kilo vermem neredeyse durduğu için 4 günlük bir detoks yapıyorum. Sabah tartıldım.
Başlangıç: 68,5-69 kg
Şuan : 66,6 kg

Haftaya tam 1 ay dolmuş olacak ve güncel halini tekrar paylaşacağım. Herkese kolay gelsin:)

Bu grubu takipte kalacağım. Kilo konusunda kendimi dizginlemek zorundayım. Sabah kahvaltılarımı asla es geçmiyorum. 2 dilim kepek ekmeği, peynir, zeytin, yumurta, olursa salata da yiyorum. Ara öğünlerimde elma, bitki çayı, kakaolu şekersiz süt, Türk kahvesi, ceviz tüketiyorum. Sebze ve protein ağırlıklı besleniyorum. Porsiyonlarımı küçülttüm. Yemeklerin yanında mutlaka 1 kase yoğurt yiyorum. Az şekerli kabak tatlım vazgeçilmezim. 30 dk.da olsa yürüyüş yapıyorum. Su içiyorum. Beslenme düzenimi sanırım dengeliyorum.. :KK52:

Hangi diyeti yaptınız acaba
Nelere dikkat ettiniz
O zamanlar doktorun verdiği diyet listesini yapmıştım ve abur cuburu gece yemeyi tamamen kesmiştim. Ayrıca egzersiz de yapıyordum. Sabahları 5-6 zeytin bi parça peynir 2-3 dilim tam buğday ekmek sınırsız çay(şekersiz) ve salata diğerlerini hatırlamıyorum açıkçası ama bir süre sonra sıkıldım. Kendim bişeyler katmaya başladım. Mesela yumurtayı sürekli haşlama değil de ıspanaklı,peynirli yapmaya başladım. Değişik salatalar denemeye başladım. Tatlı da ikram edildi ama ya reddettim ya da normalde yediğimden az aldım. 59 a kadar gelmiştim

Şimdi mezuniyet senem olduğu için derslere gömülmüş durumdayım. Mutfağa yeni yeni geçiyorum. Haliyle verdiklerimi geri aldım

X