Diyelim ki evlenecegim,evlenecegim erkegin beni gercekten dunya gozuyle degil de ahiret gozuyle gordugunu nereden anlayacagim?

Buluşmaları sık tutun bakalim namaz vakitlerinde senden müsade isteyip camiye gidiyor mu? Veya ramazanda iftardan bir 1 saat önce buluş bakalım oruçlu mu ailesiyle iletişimi nasıl ev işlerinde nasıl? Denemeden bilemezsin maalesef uzun bir süre gözlem lazım.

Helal daire gibi bir şey herhalde…
Yalnız bu hanım kızımızın buraya artiz resimleri atıp hangisi güzel derken, olurda birgün belki olaki bir ihtimal evleneceği adamın onun fiziki görünüşünü önemsemeyip "ahiret gözüyle" ona bakmasını beklemesine ne diyelim:))

Yalnız bu hanım kızımızın buraya artiz resimleri atıp hangisi güzel derken, olurda birgün belki olaki bir ihtimal evleneceği adamın onun fiziki görünüşünü önemsemeyip "ahiret gözüyle" ona bakmasını beklemesine ne diyelim:))
Ay ben o olduğunu yeni fark ettim. 🥴🥴

Duygular değişir,doktordan geldikten sonra öyle şeylere pek takılmıyorum glb.

Sizin konularınız gerçekten çok ilginç. Bir konunuzda güzel kızları kendimle kıyaslıyorum diyordunuz. Kıyasladıklarınıza da ahiret gözüyle mi bakılır bilmiyorum. Bir erkek bana ahiret gözüyle bakıyorum sana dese, beni öldüreceğini düşünebilirim.
Misal başka bir konunuzda çok zeki olduğunuzu yazmıştınız.
Bir konunuzda Türk Alman üniversitesinde işletme okumak istiyordunuz. Bir konunuzda ders çalışmaya isteksizdiniz.
Bir konunuzda bipolar teşhisi kondu bana dediniz. Dört tane ilaç içiyorum dediniz.
Türk toplumunun sosyolojik araştırmasını yaptınız.
Şimdi de başarısızlık kaygım var diyorsunuz.
Lütfen tedavinize devam edin. 19 yaşında bunlara kafa yormak yerine, önce sağlığınızı düzeltin.

Aklıma 'Goz Namusu' konusu geldi. Şu an elimizde bu var:
1700150816925.png

Dönem dönem düzenli namaz kılan biriyim, eşim sırf namaz kılıyorum diye benimle evlenseydi, şimdi boşanacak mıydı? Parayla imanın kimde olduğu belli olmaz derler. Hayatınıza giren kişiyle evlenmeden evvel ya da bir yola girmeden evvel bu tarz konuları konuşmanız gerekiyor. Ben eşimle sevgiliyken dünyada ve ahirette eşim olacaksan evlenelim, demiştim. Rabbim nasip etti. Evlendik. Karakterine, ahlakına ve hassasiyetlerine dikkat etmeye çalışın karşınızdaki kişinin. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.

X