Diyabet İçin Nasıl Diyet Yapılmalı?

lolilo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2011
207
7
arkadaşlar ben diabet hastasıyım insüline bağımlı olmayan.aranızda böyle olanlar var mı? neler yapıyorsunuz nasıl besleniyor ve kendinizi nasıl kontrol altına alıyorsunuz.payalşalım ki bilgilenip doğru olanı yapalımmm

Ben de tip 1 diyabetim insüline bağımlı. Doktorum 2 yıl kadar önce bir diyet listesi vermişti onu uygulamaya başladım daha dün.
Sabah: 2 kibrit kutusu peynir
2 ince dilim tam buğday ekmeği
5 zeytin
açık şekersiz çay

Öğle: 2 köfte büyüklüğünde et, tavuk ya da balık
4 yemek kaşığı kadar istediğin bir sebze yemeği
2 ince dilim ekmek
yağsız salata

ikindi: bir adet meyve
bir bardak ayran

akşam: 1 kase çorba
2 köfte büyüklüğünde et, tavuk ya da balık
2 ince dilim ekmek
yağsız salata

bunların yanında günde 30-40 dk tempolu yürüyüş bir de değişim listeleri var.
Ben bugün tekrar doktora gittim bir sürü test yaptırdım. Şu an 75 kiloyum. ama kocama söz verdim 2 ayda 10 kilo vericem diye. Bakalım başarabilecek miyim? :KK34:

cnm bnm hoşgeldin aramıza:KK3:
burada biz birbirimize destek için varız öncelikle bunu bil
ben diyabetli değilim çok şükür ama doktor hem kilo vermeye yardımcı hem de hipoglisemiyi engellemek için bir ilaç verdi diyabet ilacı oldugunu sonra öğrendim gerçi
ben şimdi düşük glisemik indeksli beslenmeye başladım bugun 1.gündü
topiği var montignac diye, cok da makul bir beslenme şekli özellikle diyabetliler için ideal bence
bu tarz ztn besleniyordum dikkat ediyordum glisemik indekse ama şimdi tamamen uyguluyorum 1 haftada alırım herhalde sonuclarını
tavsiye ederim bn de yeni katıldım ama cok sıcak bir ortamı var o topiğin de
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...236698-montignac-diyetini-deneyimlerimiz.html
dene, bence pişman olmayacak hatta cok seveceksin
geçmiş olsun
sevgiler...:KK16:

Son düzenleme:
Ben de tip 1 diyabetim insüline bağımlı. Doktorum 2 yıl kadar önce bir diyet listesi vermişti onu uygulamaya başladım daha dün.
Sabah: 2 kibrit kutusu peynir
2 ince dilim tam buğday ekmeği
5 zeytin
açık şekersiz çay

Öğle: 2 köfte büyüklüğünde et, tavuk ya da balık
2 ince dilim ekmek
yağsız salata

ikindi: bir adet meyve
bir bardak ayran

akşam: 1 kase çorba
2 köfte büyüklüğünde et, tavuk ya da balık
2 ince dilim ekmek
yağsız salata

bunların yanında günde 30-40 dk tempolu yürüyüş bir de değişim listeleri var.
Ben bugün tekrar doktora gittim bir sürü test yaptırdım. Şu an 75 kiloyum. ama kocama söz verdim 2 ayda 10 kilo vericem diye. Bakalım başarabilecek miyim? :KK34:
öncelikle geçmiş olsun
bu beslenme programı size özeldir ve belki de topik sahibi arkadasa iyi gelmeyebilir aklınızda bulunsun
iyi akşamlar:KK3:

arkadaşlar ben yazdıklarınızı şimdi gördüm sayfadan gidince yazılmadı sandım çok çok teşekkürler gerçekten yazdıklarınıza

diyabet zor bir durum ama diyabetle yaşamayı öğrendikten onunla inatlaşmadıktan sonra kontrol altında tutularak çare bulunabiliyor
Rabbim yardımcınız olsun
diyabeti sadece şeker tüketemediğimiz bir rahatsızlık olarak düşünmemek lazım
Allah korusun dikkat edilmez diyabetle yaşamak hayat standardı haline getirilmezse böbrek ve göz fonksiyonlarını zora sokabiliyor
o yüzden çok dikkat ederek diyabetle yaşamayı öğrenmek gerek

X