Dişlerinizi neyle beyazlatıyorsunuz?

chix

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2010
276
140
Geçen yıl paraya kıyıp dişlerimi beyazlattım. Doktor bana 4-5 yıl bu şekilde gider dedi. (Sigara kullanmıyorum, çay-kahve arada içiyorum) Ama gelin görün ki 2 ay sonra eski rengine geri döndü.. :/ Sanırım kemik yapım bu şekilde... Şimdi ise kullanıp memnun kaldığınız diş macunları, beyazlatıcı kalemler, jeller vs var mı? İpana’nın beyazlatıcı kalemi nasıldır? Uzun vadede değilde en azından dışarı çıkarken sürebileceğim şeyler var mıdır?

Karbonat ve limonda beyazlatıyor ama dişinizin rengi önemli burda yani ekstra bir beyazlama olmaz pek açılmaz diye düşünüyorum diş beyazlatıcı kalemler var ama işe yarar mı bilmiyorum deneyin isterseniz bence bunu fazla takmayın kendinizle barışık olun agız bakımınıza dikkat ettiğiniz sürece sorun yoktur.

Dişleri bir kez dişçide beyazlatırsan, diş hep o işlemi ister. Yaptıranlardan öyle duydum. Hayatımda hiç dişçiye gitmedim ben sigara da çay kahve de içiyorum ama dişlerim beyaz. Tek sırrım da her gün fırçalamak. Sizin de her gün fırçaladığınızdan eminim. Biraz yapı meselesi. Bir kere bir dişimde leke olmuştu. Ne kadar fırçaladıysam geçmemişti. Diş fırçamı ıslatıp azıcık karbonat döküp üzerine limon sıkmıştım. 20sn fırçalamıştım onunla ve leke gitmişti. 30sn den fazla karbonat limonla fırçalamak diş minesini aşındırıyor bilgin olsun :)

X