Dişlerimin durumu hakkinda bilgi (resimli)

Trtbelgeseli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
10
3
22
20201029_004415.jpg
20201029_004309.jpg

Dişlerim hem çarpık hemde beyaz değil ayrica
On disimdeki dolgu iki kez yapildi ama yine bu halde. Neden boyle ya, bi de eger devletten ortodonti randevusu alsam ne zaman gelir ve gelse bile ne kadar sure tel takarım bi fikriniz var mi?

Son düzenleme:
2010 yillarinda arkadaşım 8 sene beklediğini söylüyordu 😁 inşallah 2020 yillarinda sistem değişmiştir

Evt iste onun icin krkuyorum ama baktm olmazsa en kisa zmnda ozele giderim ztn. Ama sizce kac sene tel takili durur bi fikiniz var mi?
O çene durumunuza diş yapınıza bağlı doktordan ve dişlerinizin aşama aşama halinden başka kimse söylemeyemz ki diz yine de bi araştırın devlet i ondan sonra özel seçeneği seçersiniz. Sonuçta defekt hakk veriyorsa önce onu değerlendirmek lazım belki erken bile çıkabilir pandemi dönemi nasıldır bilinmez tabi şu an

O çene durumunuza diş yapınıza bağlı doktordan ve dişlerinizin aşama aşama halinden başka kimse söylemeyemz ki diz yine de bi araştırın devlet i ondan sonra özel seçeneği seçersiniz. Sonuçta defekt hakk veriyorsa önce onu değerlendirmek lazım belki erken bile çıkabilir pandemi dönemi nasıldır bilinmez tabi şu an
Aynen cok haklısınız teşekkürler <3

Aynı durum bende de var 19 yaşındayım be ön dişlerime 3 kere dolgu yaptırdığım halde şuan yine çürüdü ve dolgu istiyor sanırım dolgu kesin çözüm olmuyor

Devlette sıra gelmesi zor. Üstelik sağlık acısından bi sıkıntı yoksa sadece estetik olarak düzeltilmesi gerekiyorsa yapmıyorlar. Vakit kaybetmeden özele git. Ben sadece üst kısıma taktırdım hiç bi bozukluğum yoktu sadece ön 4 dişim biraz araları seyrekti buna rağmen 1 sene kullandım. 3-4 sene sürer hemen hemen senin tedavin zorlu bi süreç hiç vakit kaybetme ben 20 yaşında taktırdım çok pişman oldum daha önce taktırmadığım için.

X