Dişçiye gitmeye utanıyorum

ozgesare

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2023
58
30
29
Azı dişlerimin hepsi çürük .Şimdiye kadar da dişçi korkusu ,utanma duygusu vs yüzünden hep aksattım.Dislerimi fircalasam bile yine de çürüdüler.İmplant yaptırmak istiyorum.Bilmiyorum 8-10 dişe kaç TL gider .Randevu aldım ama yine utanıyorum.30 yaşına girdim sayılır .Buna rağmen bu kadar dişlerimin çürümesi beni üzüyo.Gulmeyi de unuttum .Tebessümle geçiştiriyorum

Azı dişlerimin hepsi çürük .Şimdiye kadar da dişçi korkusu ,utanma duygusu vs yüzünden hep aksattım.Dislerimi fircalasam bile yine de çürüdüler.İmplant yaptırmak istiyorum.Bilmiyorum 8-10 dişe kaç TL gider .Randevu aldım ama yine utanıyorum.30 yaşına girdim sayılır .Buna rağmen bu kadar dişlerimin çürümesi beni üzüyo.Gulmeyi de unuttum .Tebessümle geçiştiriyorum
Adamların işi bu zaten utanacak hiçbir şey yok. Ben geçen yıl iki dişe implant yaptırdım. Kurumla anlaşmalı olduğu halde 18 bin tuttu.

Bu sadece bizim milletimizde var. Spora gitmeden biraz zayıflayayım, eve temizlikçi gelmeden biraz temizleyeyim. Dişim kötü dişçiye gitmeyeyim. Zaten iyi durumda olsa gitmezsiniz:)

Onların işi o, hatta biraz fazla olacak belki ama ne kadar yapılacak iş var o kadar para demek onun için😂

ben üni Hastanesi'nde 2 dişe 11 ödedim. köprü düşünebilirsiniz. implant çekilen diş yerine yapılıyor. kaplama yapılır

Valla ben neredeyse 5 sene yapıştırtmaya üşendiğim kaplamalarımla gittim geçtiğimiz ay. Yok 5 sene değildir dedi diş hekimi dedim valla 5 sene :KK70: zaten ağzımda kendime ait dişim kalmadı sayılır olanlar hep dolgu kanal. Fırçalarım da yani bu sadece fırçalamakla olan bi şey değil. Dert etmeyin

• Beğen
Reactions: The
İhmal etme git onlar neler neler görüyor utanacak bisey yok adı üstünde dişçi. beklemeden randevunu al git belki implanta gerek yok dolgulu kurtarılır

Dişçiler ne dişler görüyor hiç onu kafanıza takmayın bence utanılacak bir durum yok sağlık sonuçta. Hiçbir diş hekimi "daha kötüsünü görmedim" tarzı bir yorum yapmaz onlar neler neler görüyorlardır. Bir de siz şimdi 8-10 diş diye kendi kendinize hesap yapıyorsunuz ama diş hekimi çok yüksek ihtimalle röntgen ister, röntgende de ağzınızın durumu daha ne gözükür. 8-10 diş olsa bile bunları hemen yapmaz, istese de yapamaz bir müddet dişçiye gitmeye devam edersiniz.

X