Diş teli

Limonlu Su

"Nasipten öte yol yok, her şeyin hayırlısı."
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2020
9.888
21.477
Kızlar merhablar gebelik düşünüyorum aynı zamanda diş teli yaktirsam mı diye kafam karışıyor gebelikte sıkıntı olur mi sizce ?
Üst on dişimde problem var aşırı derece yamuk değil ama yamuk 3 disim görüntüyü bozuyor ayrıca çekilecek dislerimde var çürük 3 4 tane dolgum var 6 7 sene önce yaptırmıştım 2 3 tane çekilmiş dişim var düzenli fircalamama rağmen 10senedir kan ilacı şurup hap iğne ve damar yoluyla kan takviyesi aldım en çok bunlar etkiledi şimdide yaptırmak istiyorum azı dişlerim çekilecek olan 2 tane falan var dişler düzene oturduğu zaman boşluklar kapanıyor mu ? En önemli maddi acıdan tahminen ne kadarim gider?

bence gebelik bittikten sonra yaptır canım ya cünkü her ay doktora gidiyosun bunun kontrolü vs si var sancılı bir süreç seni yorar

Gebelıkte dişler çok hassaslasıyor ve bebek önce dişte ki kalsiyumu emiyor. Hamilelikte diş ağrıları çürükler o yüzden olur.
Ben tel taktırdım normal hayatta bile çok zorlandım hamıleyken hassasken olmamalı bence

Gebelik öncesi diş hekimi kontrolünden geçmesi gerekiyor her kadının. Çünkü şuan ağrımayan şuan sizi rahatsız etmeyen çürükleriniz vs gebelik sırasında sorun yaratabiliyor ve gebelikte bu işlemler yapılmasa elbette daha sağlıklı .hekiminiz gerekli önlemleri gebelik öncesi alır çekilecek varsa çekilir dolguluk varsa yapılır. Tel konusunda da bilgi edinirsiniz daha doğru olur ama bence bu kadar hassas olacağınız bir dönemde tel tedavisiyle uğraşmak istemezsiniz kolay değil çünkü. Çevremde gördüğüm fiyat aralığı çok değişken ama minimum 7bin diyebilirim geçmiş olsunn

X