diş teli taktıran bakabilir mi lütfen

flower world

Nirvana
Pro Üye
12 Ocak 2010
16.647
25.004
merhaba kızlar 11 yaşında kızıma dün diş teli taktırdık ,
yanaklarına batma yapıyor ağrım var diyor , hiçbirşey yiyemedi dün aksamdan beri ,
sabah tek bir lokma yumuşak ekmek yedi , bir bardak süt içti , bildiginiz aç yani ,
ağzını açmakta bile zorlanıyor ,

bu ağrılar mız mızlanmalar nezaman geçer ,

dünden beri perişanım bütün gece yanımda yattı , tek çocuk nazıda fazla oluyor dogal olarak ,

ne olur geçer deyin neler yaptınız yazın bana :dua:

1 hafta boyle devam eder sonra hafifler.ben ilk gece aglamistim acisindan ve 1 hafta corba ile beslenmistim.
her doktora gidip telleri siktiginda ayni agrilar telrar tekrar olucak normal

Çok normal braketler ağız içini çiziyor ben 24 yaşında taktırdım ben bile ağlıycaktım nerdeyse 1 haftada alışır. birde doktorum önce üstü sonra altı takmıştı bir ay arayla alışmam için keşke öyle yapsalarmış. Her kontroldede ağrıları olacak maalesef uzun süre ısırarak yiyemiycek sıvı beslensin. Güzel olsun inşallah🙏

Çok normal braketler ağız içini çiziyor ben 24 yaşında taktırdım ben bile ağlıycaktım nerdeyse 1 haftada alışır. birde doktorum önce üstü sonra altı takmıştı bir ay arayla alışmam için keşke öyle yapsalarmış. Her kontroldede ağrıları olacak maalesef uzun süre ısırarak yiyemiycek sıvı beslensin. Güzel olsun inşallah🙏

ne kadar ısırarak yıyemıyecek meselaa ,

birde benım dikkatimi çeken , diş fırçalama olayı , düzenli fırçalamaya çalışıyor ama sanki dişleri karardı gibime geliyor ,
geçer demi :) bilmiyorum

ne kadar ısırarak yıyemıyecek meselaa ,

birde benım dikkatimi çeken , diş fırçalama olayı , düzenli fırçalamaya çalışıyor ama sanki dişleri karardı gibime geliyor ,
geçer demi :) bilmiyorum
arayüz fırçaları ve diş ipi kesinlikle kullansın çok önemli bu süreçte ilk takıldığında bi kaç hafta ısırarak yiyememiştim, sonrasında da zaten braketlerin atmaması için ısırarak değil kopararak yemesi gerekcek.

merhaba kızlar 11 yaşında kızıma dün diş teli taktırdık ,
yanaklarına batma yapıyor ağrım var diyor , hiçbirşey yiyemedi dün aksamdan beri ,
sabah tek bir lokma yumuşak ekmek yedi , bir bardak süt içti , bildiginiz aç yani ,
ağzını açmakta bile zorlanıyor ,

bu ağrılar mız mızlanmalar nezaman geçer ,

dünden beri perişanım bütün gece yanımda yattı , tek çocuk nazıda fazla oluyor dogal olarak ,

ne olur geçer deyin neler yaptınız yazın bana :dua:

İlk hafta ağrır , 2. Hafta azalır 3. Hafta geçer 4. Hafta randevunuz vardır ve tekrar aktif edildiği için yeniden ağrımaya başlar . Süreç böyle devam eder . Bebe Bisküvisini Süte batırıp yemek en iyi öğün.

Yana batan teller için ise mumlar var doktorunuzdan isteyin ya da size yazsın alabileceğiniz yeri söylesin o mumlar braketlerin üzerine yapıştırın yanağa sürtünmeyi azaltır .zaten zamanla yanak ve dudak dokuları braketlere alışacak

Batan braketlerin üzerine diş hekimleri mum denilen bişey veriyor ısıtıp braketin üzerine yapıştırıyorsunuz damakları çizmiyor bu şekilde. Ben de o yaşlarda tel tedavisi gördüm bunu kullanınca çok rahatlatıyordu

X