Diş teli mi Estetik dolgu mu?

arzuhal1989

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mart 2013
102
268
Merhaba hanımlar,
Dişlerimin arasında minik minik açıklıklar var. Diş hekimine muayene oldum. Dişimi kestirmek istemediğimi söylediğim için diş teli tedavisi uygun olur dedi. Ama benim diş açıklığıma benzer dişleri estetik dolguyla kesmeden düzeltmişler instagramda gördüm.

Aklımda bir kaç soru var bununla ilgili.
1)Diş teli tedavisi 1,5 sene sürer dedi doktor. Bu kadar uzun süre dayanamayabilirim. Süreç nasıl geçiyor? Çapraşıklık falan yok sadece ufak aralıklar için 1,5 sene beklenir mi?
2) yüz yapımı beğeniyorum hatlarım değişir mi?
3) Estetik dolgu ile düzelttirsem kullanışlı olur mu?

Şimdilik aklım gelen bunlar. Deneyimlerinizi yazarsanız çok sevinirim 🤗

Merhabalar. Estetik dolgu hakkında bilgim yok ama zamanında tel tedavisi gördüm. Dişlerinizde minik açıklıklar dışında bir problem yoksa 1,5 yıl uzun bir süre geldi çünkü bu tür açıklıklar kısa sürede kapanıyor. Bence başka doktorlara da danışın.

Merhaba hanımlar,
Dişlerimin arasında minik minik açıklıklar var. Diş hekimine muayene oldum. Dişimi kestirmek istemediğimi söylediğim için diş teli tedavisi uygun olur dedi. Ama benim diş açıklığıma benzer dişleri estetik dolguyla kesmeden düzeltmişler instagramda gördüm.

1)Diş teli tedavisi 1,5 sene sürer dedi doktor. Bu kadar uzun süre dayanamayabilirim. Süreç nasıl geçiyor? Çapraşıklık falan yok sadece ufak aralıklar için 1,5 sene beklenir mi?

Bende estetik dolgu yaptırmıştır 10 yıl oluyo özelde yaptırmıştım yapıldığı belli deyil ama bu aralar biraz sızlamayan başladı

Kesinlikle diş teli ya da şeffaf plak tedavisi :KK52:
Dediğiniz gibi minik aralıklar varsa 1 sene sürer ortalama. Ama dişçiniz belki de farklı problemleri görmüştür, o yüzden size daha uzun süre vermiştir, bilemeyiz tabi..

Ben asla tavsiye etmiyorum 5 yıl ağzımda kaldı çıkardıktan hemen sonra tekrar kaydı. plak ve reteynir telide kullandım eski haline azda olsa dönüyor aklı olan bulaşmasın tele.

Merhaba hanımlar,

Eğer dişlerinizde ciddi bir bozukluk yoksa diş hekiminiz diş teli yerine bondingveya lamina dolgu gibi tedavi yöntemlerini size sunabilir. Bunun için diş hekimine görünmeniz gerekir.

X