Diş röntgeni ve metal eşyalar

bendekidurumlar

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2015
1.276
820
Bugün diş röntgeni çekildi, devlet hastanesinde kadın çok aceleceydi telefonum çantama sığmadı onu koymaya çalıştım ,2 dk beklettim hadi bekliyorum falan dedi. sonra montu çıkaracaktım gerek yok dedi ama montumda çıtçıt şeklinde birsürü metal vardı, boğazıma kadar. Benimde hep aklıma sonradan gelir ve baya taktım açıkçası. Bolca radyasyon aldım sanırım 🤕

birde bu metal eşyalar fazla radyasyon çekiyor diye biliyorum, yoksa sadece görüntü bozulur diye mi çıkartıyorlar

Bugün diş röntgeni çekildi, devlet hastanesinde kadın çok aceleceydi telefonum çantama sığmadı onu koymaya çalıştım ,2 dk beklettim hadi bekliyorum falan dedi. sonra montu çıkaracaktım gerek yok dedi ama montumda çıtçıt şeklinde birsürü metal vardı, boğazıma kadar. Benimde hep aklıma sonradan gelir ve baya taktım açıkçası. Bolca radyasyon aldım sanırım 🤕

birde bu metal eşyalar fazla radyasyon çekiyor diye biliyorum, yoksa sadece görüntü bozulur diye mi çıkartıyorlar
Geçmiş olsun.

Metal eşyalar röntgen filmlerinde leke olarak göründükleri için çıkartılıyor. Ayrıca diş röntgeninde radyasyon oranı çok değil.

Radyasyon oluyor ama çok az etkilemiyor diye biliyorum. Metal konusunda çok bilgim yok. Ama metal çok çekseydi uyarırlardı sizi demek ki çok da etkili olmuyor

Teşekkür ederim konuyu ben açmamıştım aslında, dişle ilgili bir şikayetim yoktu :). yorum yazmıştım metalin etkileyip etkilemediğime dair. Bilmiyordum bunu tam olarak. Siz de yazınca sayenizde öğrenmiş oldum o yüzden teşekkür etmiştim :). Çok samimisiniz çok teşekkürler :)

X