Dis kemogi erimesi

Fistiklicikileta

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2012
3.943
5.995
Selamlar herkese 37 yasindayim.moralim cok bozuk. Dis kemiklerim epey erimiş. Tedavi olmazsa curumeden dokulurmus
Epeydir yemek yerken cenem falan agiriyordu.
Babam ameliyat oldu vs. Derken. Gidemedim.
Baska bir sey zannettim.
Kendim bile bakinca farkediyorum suanda dis etlerim geri cekilmis resmen. 😔
Yasayanlarin yorumlarini bekliyorum.

Bir daha link koyar misin olmamis sanirim
Çıkıyor aslında ben tıklayınca ama şöyle tarif edeyim;
IMG_20231017_163314.jpg

Ara kısmında üste küretaj, kullanıcı adına yengenc yazarsaniz 9 ayrı yazı çıkacak:)
Yine olmazsa eve geçince ben alintilayabilrim

Çıkıyor aslında ben tıklayınca ama şöyle tarif edeyim;
Eki Görüntüle 3319475
Ara kısmında üste küretaj, kullanıcı adına yengenc yazarsaniz 9 ayrı yazı çıkacak:)
Yine olmazsa eve geçince ben alintilayabilrim
Tamam buldum ben, konu actin sanmistim🤭 okudum hepsini. Ne guzel herkesi motive etmissin . Ben de cok korkuyorum ,tedavisinden ayri ama ins tedavi yolu vardir diye daha cok.
Cunku dis etlerim kaniyordu . Ve hep drlar cok fircala diyordu.
Simdi dis etlerim agiriyor, ona da baska sebep bulmustum.
Dis oldugunu dusunsem hemen gidereim.
Ilerlemis bayagi dedi. Umarim caresi vardir. Dislerim dokulsun istermiyorum

Benimki de ileriydi , bir şey olmaz. İki ağrı kesici ile gidiyor acısı:)
Sonrasında da fırçalamak ve arayüz fırçası ile temizlemek lazım dişleri.
Şimdiden geçmiş olsun. Dişin düşmeden yaptır bence

Selamlar herkese 37 yasindayim.moralim cok bozuk. Dis kemiklerim epey erimiş. Tedavi olmazsa curumeden dokulurmus
Epeydir yemek yerken cenem falan agiriyordu.
Babam ameliyat oldu vs. Derken. Gidemedim.
Baska bir sey zannettim.
Kendim bile bakinca farkediyorum suanda dis etlerim geri cekilmis resmen. 😔
Yasayanlarin yorumlarini bekliyorum.
Merhaba çözüm bulabildin mi sorununa, yaşın çok genç bu yaşta önlem almazsan çok büyük sorunlara yol açıyor benim teyzem kemik tozu tedavisi görmüştü

Merhaba çözüm bulabildin mi sorununa, yaşın çok genç bu yaşta önlem almazsan çok büyük sorunlara yol açıyor benim teyzem kemik tozu tedavisi görmüştü
Merhaba yarina periodontoloji dr una randevu aldim. Ins guzel seyler soyler
Aslinda dislerimde bakimlidir, dolgu garici islem bile yapilmadi.
Sadece dis tasi temizleme olayini yakin 2 senedir yaptirmiyordum. Ama gorunurde pek bir sey yok.
O sebep oluyormus. Genetik faktorler falan

Aynen öyle , hadi geçmiş olsun 🥰🥰 tüm sorunların biter inşallah ikinci yarıdan sonra

Kuretaj islemimin ilk asamasini yapti dr. Um . yenGEnC yenGEnC in dedigi gibi korkmaya gerek yokmus🤭
dr um cok iyiydi . Klasik muzik esliginde yapti islemi😊
Dişleriniz sallanıyormuydu sizin . Ben de dün gittim doktora diş kemiğinde erime var dedi.periodontolojiden randevu aldım. Cok moralim bozuk ust ön dışım sallanıyor.

Dişleriniz sallanıyormuydu sizin . Ben de dün gittim doktora diş kemiğinde erime var dedi.periodontolojiden randevu aldım. Cok moralim bozuk ust ön dışım sallanıyor.
Gorunurde sallanmiyor ama.3 disim sallaniyormus. Bir sure idare eder sizi dedi dr. Sonrasinda implant vs artik.
Siz kac yasindasiniz?
Resmen su zamana kadar hic anlayamadim hala ona sasiriyorum. Dr. A baska bir islem icin gittigimde yonlendirdi dr. Beni de.

Gorunurde sallanmiyor ama.3 disim sallaniyormus. Bir sure idare eder sizi dedi dr. Sonrasinda implant vs artik.
Siz kac yasindasiniz?
Resmen su zamana kadar hic anlayamadim hala ona sasiriyorum. Dr. A baska bir islem icin gittigimde yonlendirdi dr. Beni de.
40 yaşındayım doktora gittim kuretaj yapacak ama önce kanal tedavisine başladık. Kuretaj yaptırmıştım 6 yıl önce kemik erimesi falan dememişlerdi. İlk önce ön dişlerini kaybedeceksin dedi doktor genetik olduğunu söyledi 😔

40 yaşındayım doktora gittim kuretaj yapacak ama önce kanal tedavisine başladık. Kuretaj yaptırmıştım 6 yıl önce kemik erimesi falan dememişlerdi. İlk önce ön dişlerini kaybedeceksin dedi doktor genetik olduğunu söyledi 😔
Bana da genetik dedi. Ne cok duyuyorum artik cevremde. Herkes yilda bir kere dis eti uzmanina gitsin kontrole.
Kemik tozu takviyesi yapildi mi size?

Bana flep uygulanmis. Kuretaj daha hafif oluyor sanirim. Yani sadece dis eti gemizligi.
Ben de hem temizlik hem de kemit tozu konularak dikis atildi.
Kontrol ve dis temizligi cok onemliymis.
Suan sizin cok mu ilerlemis acaba?

Bende de bu sorun yaklaşık 3 sene önce başladı 36 lı yaşlarında falandım. Yurtdışındayım şimdi. Doktora gittim, dişim sallanıyordu. Ama şimdiye kadar hiç bir dişim çürümedi, hiç dolgu da yaptırmadım, sadece arada bir diş taşı temizliği yaptırıyordum. Dr dedi 6 ayda bir gelip bir işlem yaptırman lazım, bende o anki sorunumu giderip sonra gitmedim “aman bişeyy olmazz” diyerek. Çünkü hiç diş sorunum yoktu, bütün dişlerim tam dı, ilk defa diş çektiriyordum. Gerçekten doktorun dediği gibi, 2 3 ay arayla, sırasıyla çektirdiğim dişin yanındaki diş derken, şuan üst çenemde 6 dişim kaldı, 1 tanesi felaket sallanıyor da, en önde olduğu için ellemiyorum, 1 hafta sonraki randevuya sakladım 🥲 diş eti sorunu olduğu için implant olmaz diyor buradaki dr, köprü de olmaz yeterli diş yok diyor. Ahh düşünün bu yaşta takma diş yapacaklar bana 😖😖 Kısmetse 1 sene içinde Tr ye gelip, o zamana kadar kalırsa, o kalan 5 dişi de çektirip komple implant yaptırcam. 40 a yaklaşırken takma diş olayı da tam tuzu biberi oldu. Bi bastonunun eksik şuan 😂😂

X