Dış hat uçuş gümrük

twdirem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2013
10
9
Merhaba, konu ile ilgili bilgisi olan varsa aydınlatırsa çok sevinirim.
Yurtdışına seyahat planlıyoruz, ülkeye alkol getirmek için belirli sınırlar var
Giderken free shoptan alabileceğimiz ve ülkeye gelirken alabileceğimiz alkol miktarı sınırlı.
Bu alışveriş free shop için mi sınırlı?
Ben örneğin italyadan alkol alsam valize koysam sorun olur mu?
Dikkat ederek 2 defa alışveriş yaptım fakat hiç gümrük kontrolü gibi bir şey yaşamadım. İstanbul havalimanında gümrük kısmına girmezsen özellikle kimse sokmuyor sanki 😄 hiç gümrüğe uğramadan çıktım ben havalimanından.

Merhaba, konu ile ilgili bilgisi olan varsa aydınlatırsa çok sevinirim.
Yurtdışına seyahat planlıyoruz, ülkeye alkol getirmek için belirli sınırlar var
Giderken free shoptan alabileceğimiz ve ülkeye gelirken alabileceğimiz alkol miktarı sınırlı.
Bu alışveriş free shop için mi sınırlı?
Ben örneğin italyadan alkol alsam valize koysam sorun olur mu?
Dikkat ederek 2 defa alışveriş yaptım fakat hiç gümrük kontrolü gibi bir şey yaşamadım. İstanbul havalimanında gümrük kısmına girmezsen özellikle kimse sokmuyor sanki 😄 hiç gümrüğe uğramadan çıktım ben havalimanından.
Nerden aldığınız farketmiyor sonuçta bunlar gümrüklü ürünler. Gümrük kontrolü her zaman olmaz ama olursa limit üstü alkol varsa yanınızda sorun olur

Merhaba, aslında tam doğrusunu ben de bilmiyorum ama ben hep freeshop limiti ile gidilen ülke limiti ayrıymış gibi düşündüm ve öyle hareket ettim. Yani 2+1 lt gittiğim yerden aldıysam, 2+1 lt freeshop’tan aldım. Freeshoptan limitüstü alamazsınız zaten, ama bavulda daha fazla da sokabilirsiniz. özetle şahsen toplam 4+2 lt. (Bazen biraz daha fazla) ile sıkıntı yaşamadım, yaşayana da rastlamadım ama sigara için çevrilenleri gördüm (miktar bilmiyorum ama bavul dolusu olabilir).

Ben valizime 3 litre koyuyordum. Ekstra free shoptan da 1 litre alıyordum sorun olmuyordu istanbul için.

X