Diş eti çekilmesi

Tokiarika23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2017
2.225
5.074
Selam kadınlar kulübünün güzel kadınları ;
Benim alt çenemdeki diş etlerim uzun bir süredir yok olmaya başlamıştı buna dış eti çekilmesi deniyormuş.
Ve çarşamba günü dış eti uzmanına gittim . Önce baktı sonra röntgen istedi birşey söylemeden . Daha sonra röntgende kemiklerinde sorun olmadığını söyledi . Ve 2 seans temizlik yapacağını ve iltehaplanma olduğu için antibiyotik kullanmam gerektiğini söyledi. Ve bir takım malzeme listesi verdi onları almam gerektiğini nasıl kullanılması gerektiğinin eğitimini vereceklerini söyledi . Malzememe dediğim bir takım fırça, listerin filan .
Benimle çokta fazla ilgilenmedi . Daha sonra eve geldim ve internetten dış eti çekilmesinin tedavisi hakkında biraz araştırma yaptım .
Ama doktorun bana söylediği şeylerle tamemen alakasız ve daha zahmetli bir tedavi olduğunu bir çok siteden arastirarark gördüm .
Sizlere soruyorum dis eti çekilmesi yaşayan varmı? Ve nasıl tedavi oldunuz ?
Sadece 2 seans temizleme yapılarak bu sorun ortadan kalkar mi ?
Acaba farklı bir doktora daha gözükmeli mıyım ?
Diş kaybı yaşanabiliyor maaalesef eğer tedavi edilmezse .

Diş temizliği yeterli yapılmadığında diş taşı gibi oluşumlar diş erlerine zarar veriyor. Doktor size gerekli tedaviyi uygulayacaktır, sağlıklı günler diliyorum
Doktor gebelik geçirip geçirmediği mi sordu ve evet hamilelik döneminde iyice azmıştı dış etlerim ( hamilelik döneminde iyice artma gösteriyormuş )
Aslında günde 1 dişlerimi fırçalarım ama sanırım doğru teknikle fırçalamıyormuşum.

merhaba geçmiş olsun. ben de 3. hamileliğimi yaşıyorum bu günlerde ve diş etlerim çok fena durumda. alt ön dişlerimden biri sallanmaya başladı bile. maalesef kemik kaybı da varmış, pek bir şey öneremedi doktor.

Bende de var bu durum.Yanlış ve sert fircalamadan olabilirmiş.disetlerini kaldirip yenilenmesi beklenirmis.takipteyim..

Babamın dişetleri iltihaplıydı çok kanardı falan sonunda doktora gitti ve dişlerinden oldu malesef 10 tane dişi yapıldı şimdilik sorunu yok benimde 4 tane kaplamam var dişetlerim bazen kanıyor birkaç haftadır doktora gidiyorum haftaya yine gidicem diştaşı temizliği yaptırcam doktor bana paradontax diş macununu önerdi piyasada dişetleri için yapılan tek macun oymuş ve kim kullansa dişetlerinin düzeldiğini söylüyor bende kullanmayı düşünüyorum tadı tuzlu gibi garipmiş ama sağlı' ğımız daha önemli.... onun içindede tuz karbonat falan varmış ondan öyle tafı ama dişetlerine çok iyi geliyormuş

X