Dilera'nın başarı öyküsü...

dilera

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2010
37
2
Arkadaslar,
Bundan bir 4 yıl once tartıda en son 74'ü gördüğümü hatırlıyorum..heleki normal kilomun 56-58 olduğunu düşünürsek bu çok fena bir durumdu..
belirli bir süre kilo aldıgımı kabullenmek istemiyordum..hep inkar aşamasındaydım ancak bir gün geçreği kabullendım..
rejime başlama kararı çok zordu..o kadar çok yemek yemeye alışmışken ve hele de yemekten keyif alan bir insansanız.. ben ne doktora gittim..ne ilaç kullandım..aldığım tum kiloları toplam 1-1,5 yıl arasında verdim ve bir daha ustune gram bile almadım..
bu süre boyunca herşeyden yedim..kısırda, börek de,mantıda,et de..aklınıza ne geliyorsa..ancak bir süre vücudum alışana kadar porsiyonları biraz kıstım sonrasında da tümden yarıya indirdim.. börek varsa 3 dilim yemedim..1 dilim yedim..yanında peynir zeytin yemedim.. akşam yemeğinde çorba içtiysen o gunluk pilav yemedim.. böylece hem herşeyden yediğim için krizlerim olmadı hemde uzun vadeli bir rejim oldugu için çok açlık hissetmedim..yavaş yavaş midem küçüldü..tabi bol su içmeyi ve 3 ay kadar da haftada 3 gün spor yapmamı unutmamak lazım..biraz inanç olduktan sonra kilo veriliyor..tabi o gunlerden bu yana kilo alma korkusu kaldı gitti bende...herkese güzel günler..

tebrikler ! bende katiliyorum size en dogrusu acele etmeden sabirla vermek ve bir daha geri almamak...darisi basima !

ne güzel sevindim senin adına kiloları geri almamak bu işi çözdüğünü gösteriyor. peki aksamları belli bi saatten sonra yemeyi sonlandırdığın oldumu mesela 7den sonra bişey yemezdim gibi

insanın istedikten sonra yapamayacağı şey yok aslında..
ben gecen yaz istediğim kiloya ulaşmıştım diyetisyenim sayesinde ama sonradan mevcut kilom bile çok gelmeye başladı gözüme, biber hapına başladım hemen..2-3 kilo verdim çok yememe rağmen, hap bittiğinde şehir dışına göreve gitmiştim, tekrar alma ihtiyacı hissetmedim nası olsa ideal kilomdayım diye...1 haftalık görevden döndüğümde ise 5 kilo aldığımı gördüm, hap öncesi kilomunda üstüne çıkmıştım, ve ondan sonra durduramadım kilo alışımı sürekli kilo aldım.. boyum 1.74 ken tartıda 78 kiloyu gördüm en son, giydiğim hiç bişey olmamaya basladı..aralık ayında eşimle spor salonuna yazıldık haftada 3 gün yoğun program uygulamama ve az yememe rağmen ilk 2 ay gram kilo veremedim.. düşünün biber hapının bünyemi nasıl etkilediğini..şubat ayında spor programımı daha da arttırarak 73 kiloya düştüm ama hala idealin çok üstündeyim..9 kilo daha vermem lazım ama spor gibi bi yardımcım varken yaza kadar rahatlıkla verebileceğime inanıyorum..kısaca haplarla falan olacak iş değil bu, insanoğlu azimle herseyin üstünden gelir, yeterki biraz azim ve güç olsun..

merhaba arkadaşlar..
istedikten sonra herşeyi yapabileceğimize inanıyorum..akşam yemeklerimi genelde en son 7 de yiyordum ve halıyle gece 11den sonra acıkıyordum..o zamanda yarım dilim kepek ekmeği bir lokma peynir yada bir elme falan yiyordum..ilk başta çok zor olsada sonra yaşam şekli oluyor ve bunye de buna alışıyor.. şimdi öğlen iskender yiyorsam akşam bir salata ya da kepek ekmeğine tostla geçiştiriyorum..sizinde yapacagınızaa eminimmm... size önceki ve sonraki hali şeklindeki fotoları özel olarak gönderebilirim ama burada yayınlamayı tercih etmiyorum kusuruma bakmazsanızz... sevgilerimle

elam sana çok katılıyorum..haplarla olacak işler değil..çok öncesinde bir hap kullanmıştım..sonra bayıldım..ve o gunden sonra normalde 12-8 olan tansiyonum bir gunde 8-5e düştü..ve hala bu tansiyonla yaşıyorum..
daha uzun surede kilo verelim ama sağlıklı verelimmm..

kızlar size bir sorum olucak cevaplarsanız çok sevinirim bende şu an diyet yapıyorum
benim beslenme saatlerim 6-9-12-15-18-21
günde 6 öğün ama gece 12de yatıyorum ve (9da son ara öğünümü yapıyorum) 9dan sonra sürekli canım birşeyler yemek istiyor uyuyun demeyin ders çalışıyorum napıcamı şaşırdım offf lütfen birşey yazın :KK43:((

canım birazda psikolojik olmasın..mesela 9 dan sonrakı ara ögününü bir seferde yemek yerine yavaş yavaş ye..belki kulağa saçma gelebilir ama bende işe yarıyordu..mesela bir elmamı..çeyreğini ye..15 dak sonra ikinci çeyreği..1 saat sonra diğeri gibi..

X