Davranış Bozuklukları Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Siz ilaçtan fayda gördünüzmü strattera diye bir ilaç varmış sanırım normal reçeteli, tabii tercih bizim değil ama. Ben d vitamini, argivit smart, balık yağı, teanin kullanıyorum. Birde supermapin iyi geldiğini duydum aldım ama henüz başlamadım. İlaç yerine alternatif ne olabilir diye sürekli araştırma halindeyim. Öğretmen ilk bahsettiğinde dumur olmuştum. Ama buna alıştım ve en önemlisi kabul ettim. Yine de ilaçtan başka yapabilecek birşeyler vardır diye sürekli araştırıyorum. Gelişim merkezleri vs. verimli olurmu acaba dikkat geliştirme programları falan oluyor sanırım.
Doktor grup sporları önerdi bize. İlaç daha başlamadık. Söylediğiniz dumur olma halindeyim ben de üç gündür.

Doktor grup sporları önerdi bize. İlaç daha başlamadık. Söylediğiniz dumur olma halindeyim ben de üç gündür.
insan gerçekten dumur oluyor ne yazık ki. Şu an durumu kabullendim ve gözlemlediğimde haklı olduğunu gördüm, aslında oğlumla ilgili aklımda hep soru işaretleri vardı ama bu teşhisi alacağı hiç aklıma gelmezdi. Sizin çocuğunuz kaç yaşında psikiyatriyemi gittiniz moxo vs. test yapıldı mı acaba. Yavrularımızın hepsi şifa bulsun inşallah, güzel yollar kapılar açılsın şükür ki çok ileri seviye değil bizim ama buda çok zorluyor bazen.

Bu arada biz uzun zamandır yüzmeye ve piyanoya gidiyoruz, özel ders alıyor yazında futbol veya basketbol kursu düşünüyoruz, umarım başarılı olabilir.

Merhaba. ilaç kullanıyoruz 6 aydır. Evet çok değişti oğlum eskisi gibi değil çok şükür ama hala bazı sıkıntılar oluyor tabi. Ama ilaçtan mi oldu büyüdükçe mi toparladı çok emin değilim.
Sizin oğlunuz kaç yaşında ve hangi ilacı kullanıyor acaba. Biz henüz psikiyatriye gitmedik, ama umarım bizede faydalı olur, yan etkisi olmaz bütün ümidim ilaçta.

Merhabalar, 2 yaş 3 aylık oğlum var, doktor dikkat eksikliği ve odaklanma dan şüpheleniyor. Bu teşhis kaç yaşında itibaren konuluyor?

Merhabalar, 2 yaş 3 aylık oğlum var, doktor dikkat eksikliği ve odaklanma dan şüpheleniyor. Bu teşhis kaç yaşında itibaren konuluyor?
Sanırım 6 yaştan önce tanı konulmuyor. Okul dönemini mutlaka bekliyorlar. Bizim bu zamana kadar çok şüphemiz olmamıştı, anaokulunda bir problem yoktu, ama okul başlayınca asıl bir takım sıkıntılar oluşabiliyor, bizde de henüz teşhis vs yok ama hafif dehb diye düşünüyorum

Sizin oğlunuz kaç yaşında ve hangi ilacı kullanıyor acaba. Biz henüz psikiyatriye gitmedik, ama umarım bizede faydalı olur, yan etkisi olmaz bütün ümidim ilaçta.
6 buçuk yaşında risperdal kullanıyoruz. Bir mucize değil ama zamanla etki ediyor sanki. Siizn yasadiginiz sıkıntılar neler?

6 buçuk yaşında risperdal kullanıyoruz. Bir mucize değil ama zamanla etki ediyor sanki. Siizn yasadiginiz sıkıntılar neler?
Sizinde 1.sınıfamı gidiyor. Benim oğlumda 6.5 yaşında biraz davranışlarını kontrol etmekte sıkıntıları var. Okuması çok hızlı matematiği gayet iyi, yazması fena değil, ama hızlı yaptığı için dikkatsizce yapıyor. Sizin okulda durumunuz nasıl psikiyatriye gitmek konusunda kararsızım yazın gelişim merkezi tarzı bir yeremi gitsek diyede düşünüyorum

Sizinde 1.sınıfamı gidiyor. Benim oğlumda 6.5 yaşında biraz davranışlarını kontrol etmekte sıkıntıları var. Okuması çok hızlı matematiği gayet iyi, yazması fena değil, ama hızlı yaptığı için dikkatsizce yapıyor. Sizin okulda durumunuz nasıl psikiyatriye gitmek konusunda kararsızım yazın gelişim merkezi tarzı bir yeremi gitsek diyede düşünüyorum
Ben rapor alıp anaokuluna devam ettirdim birinci sınıfa sosyallik olarak hazır değildi. Psikiyatri konusunda neden kararsizsinz bilmiyorum ama illa ilaç demek değil psikiyatrist. Sizi yönlendirip yapacaklarınizi neye ihtiyaciniz olduğunu anlatır alanında iyi bir Dr.

Sanırım 6 yaştan önce tanı konulmuyor. Okul dönemini mutlaka bekliyorlar. Bizim bu zamana kadar çok şüphemiz olmamıştı, anaokulunda bir problem yoktu, ama okul başlayınca asıl bir takım sıkıntılar oluşabiliyor, bizde de henüz teşhis vs yok ama hafif dehb diye düşünüyorum
Anlıyorum, çok teşekkür ederim cevabınız için

X